Fitnes forumasice

Ja sam 20 godina trenirala razne vrste aerobika. Tri puta nedeljno, nisam propuštala, sve druge aktivnosti su bile podređene tome i svi su morali da se uklapaju prema mojim terminima za treninge.
Ono malo njih koji su hteli naravno, ostali su me otkačili jer ne kapiraju da ko jednom krene ozbiljno da trenira, ostane navučen i ne može da se skine sa toga.
Ja sam to obožavala jer sam volela taj osećaj zategnutih mišića, ali najviše jer sam se tako punila pozitivnom energijom, kao da su me nadrogirali.
Povremeno sam išla sa bratom u teretanu jer je on njom bio zaluđen i stalno je želeo da me dotera da budem bez grama sala jer sam uvek bila nabijena. Hteo je da skinem tih 3-4kg viška i da budem savršena, ali meni je to bilo potpuno glupo jer je uključivalo i drugačiji režim ishrane, a hranu niko ne sme da mi dira.
Povremeno smo išli i na trčanje, zapravo to je bilo u periodu kada nismo mogli da priuštimo fitnes pa smo na sajmištu trčali krugove i sami radili vežbe kada je bilo lepo vreme. Kada je bila zima, radila sam do besvesti kući treninge, puštala Džejn Fondu na video rekorderu.
Definitivno ne volim teretanu, tj.ne volim sprave i tegove, a traka mi je bila dosadna kao i trčanje.
Aerobik je kao stvoren za mene, muzika i puno ljudi na jednom mestu pa se zajedno znojimo, a i sramota je zabušavati kada svi rade. :lol:
Nažalost, klasičan aerobik više niko ne radi, izmislili su milion varijacija na temu, probala sam sve živo pa sam često i menjala vrste treninga jer mi se nikada ništa nije naročito sviđalo.

Prestala sam skroz da treniram pre 3 godine i te tri godine nerada se vide na meni iz aviona, ugojila sam se svega 3-4kg, ali su se mišići pretvorili u salo tako da sada izgledam kao prava mekana rastroćkana tetka.
 
Jao da, ja sam vežbala - pre jedno 15 godina - uz Sindi.
Kad se samo setim, Sindi na plaži u lepom kupaćem, i na krovu zgrade i u studiju
Pa ko ne bi vežbao, kao ložiš se bićeš pljunuta Sindi
A inače ove vežbe su mi se mnogo dopadale, ne volim klasičan aerobik
Dok sam ovo vežbala mogla sam sve, stvarno je odličan, samo mi se muzika nije dopadala, ali ni to nije baš strašno
(ceo je a jutjubu, ima dve dela + mali bonus)

holding-cindy-crawford-workout-video.jpg
 
Poslednja izmena:
Drage forumasice,


Sta vezbate? Kako vezbate? Zasto vezbate?

I molim da se identifikujete- koji ste tip fitnes forumasice (pogledati video) :mrgreen:
:lol:
Trenutno mi je više nego dovoljno jurnjava za detetom i nosanje.
Nažalost nisam ljubitelj teretane gde se najbolje oblikuje telo. Ne prijaju mi vežbe snage, imam utisak da sam još više napeta i pod stresom.
Zanimljivije mi je bilo sve drugo, gde malo poradiš na gipkosti, malo na kondiciji i prilično na endorfinu, hbg, najmanje na oblikovanju tela.
 
i ja sam bila protivnik vezbi snage dok nisam pocela da ih radim :malav:
na poslu sam, ne mogu da otvorim snimak, tako da ne znam koji sam tip :D
ja sam do rodjenja drugog deteta aktvno isla na aerobik, teretana me nikad nije privlacila. Onda sam prosle godine videla kako je kuma preoblikovala svoje telo vezbanjem u teretani, pricala mi je kako je radila pola godine sa trenerom, ne namerava da odustane, prezadovoljna je, itd. i ja odem u oktobru na razgovor i uzmem broj telefona i do kraja januara se ne javim, sve mi je bilo vaznije i stalno sam kukala na nedostatak vremena. e, onda sam cvrsto resila da ne zelim vise da se tresem kao puding i budem jedna velika pihtijasta masa i u februaru pocnem da vezbam 4 puta nedeljno. sve se stigne i za za sve imam vremena, samo sto mi je sad vezbanje vise na lestvici prioriteta, neke druge stvari mogu da sacekaju :D
trener mi pravi plan i program, ja se tu mnogo ne pitam, niti se trudim da se petljam. uglavnom, tri dana radim odredjenu grupu misica, a cetvrti je kardio+izdrzaji. mislila sam da cu samo nekoliko meseci da radim sa trenerom jer cu do tada pohvatati sve vezbe i moci sama, ali mi vise odgovara i disciplinovanija sam kada je neko pored mene i nadgleda, motivise, grdi. sad na moru smo kuma i ja radile zajedno, opet je drugacije nego kad si sam, imas vecu motivaciju, brze prodje vreme i manje te mrzi da pokrenes dup.e i uopste odlucis da odes na trening.
 
...nikako ne volim teretanu i fitnes ideju u celini. Ja sam čovek lopte:heart:. Kuca nam je puna lopti za odbojku, basket, tenis, reketa, skija, volim balet pilates, jedini program uz strecing koji radim.

...mnogo volim običan dogovor da pucamo na kos, vozimo bajs, nabacujemo odbojku u parku...volim čak i frizbi:lol:...pentram se po brdima...veštačku stenu gotovim ali se ne usuđujem da krenem tim putem jer mislim da sam prekrupna. Jedina zanimacija koja mi ne drži pažnju je teretana. Nemam motivaciju. Dosadi mi. Radije bih pravila dvorac u pesku. Sklapala puzzle. Valjda volim da se zanesem i ne razmišljam da vežbam ako igram tenis. Tada mi je igra važnija od činjenice da zapravo treniram.
 
i ja sam bila protivnik vezbi snage dok nisam pocela da ih radim :malav:
na poslu sam, ne mogu da otvorim snimak, tako da ne znam koji sam tip :D
ja sam do rodjenja drugog deteta aktvno isla na aerobik, teretana me nikad nije privlacila. Onda sam prosle godine videla kako je kuma preoblikovala svoje telo vezbanjem u teretani, pricala mi je kako je radila pola godine sa trenerom, ne namerava da odustane, prezadovoljna je, itd. i ja odem u oktobru na razgovor i uzmem broj telefona i do kraja januara se ne javim, sve mi je bilo vaznije i stalno sam kukala na nedostatak vremena. e, onda sam cvrsto resila da ne zelim vise da se tresem kao puding i budem jedna velika pihtijasta masa i u februaru pocnem da vezbam 4 puta nedeljno. sve se stigne i za za sve imam vremena, samo sto mi je sad vezbanje vise na lestvici prioriteta, neke druge stvari mogu da sacekaju :D
trener mi pravi plan i program, ja se tu mnogo ne pitam, niti se trudim da se petljam. uglavnom, tri dana radim odredjenu grupu misica, a cetvrti je kardio+izdrzaji. mislila sam da cu samo nekoliko meseci da radim sa trenerom jer cu do tada pohvatati sve vezbe i moci sama, ali mi vise odgovara i disciplinovanija sam kada je neko pored mene i nadgleda, motivise, grdi. sad na moru smo kuma i ja radile zajedno, opet je drugacije nego kad si sam, imas vecu motivaciju, brze prodje vreme i manje te mrzi da pokrenes dup.e i uopste odlucis da odes na trening.
Mogu misliti kako se treseš sa svojih 20kg sa krevetom. :lol:
Tebi i trebaju vežbe snage da nabaciš malo mesa, meni treba zatezanje i aerobni trening. Funkcionalni trening mi je trenutno najbolji.
 
Znam ja:aha:
Doduse to je bilo pre dvvadeset godina,al tesko da se nesto promenilo...
Sto se tice vezbanja,za mene je to kultura zivljenja.kao sto ne zapostavljam ni svoj duh,koji hranim kvalitetnom muzikom,pozoristem i knjigom,tako mi je normalno i da radim na svom telu ,pre svega da bi bilo zdravo,a onda i ugodno oku

Kao mlada jahala sam sedam godina,a onda vise od deset godina isla redovno na aerobik
Mislim da mi je to skakanje upropastilo zglobove i hrskavicu
Posle sam presla na pilates,plivanje,rekreaciju,a sada mi jako prija joga

Ja nisam bas individualni igrac i pored dobro opremljene kucne teretane radije odlazim negde gde cu biti motivisana dobrim drustvom i pozitivnom energijom
Super tema,jedna od retkih smislenih gde sam zainteresovano procitala ko sta ima da kaze
 
Poslednja izmena:
ja nisam vezbala vec nedelju dana i grozno se osecam, tacno se covek navuce :aha:
posto mi je trener na odmoru do nedelje, veceras sam cvrsto odlucila da kod kuce vozim bajs i radim noge na leg magicu.
 
Ja sam se uvek manje-vise bavila sportom.
Moj tata se bavio hokejom, tako da smo sestra i ja naucila jako rano da klizamo. Posle sam trenirala ritmicku gimnastiku i karate.
I dalje klizam iz razonode, vozim biciklu, igram tenis ponekad.
Prvi put sam otisla u teretanu sa 20 godine, isla 2 meseca i odustala.
Onda slede godine bezuspesno kardia, gde sam trcala bez ikakvih rezultata :mrgeen:
Sad idem 5 ili 6 puta nedeljno i uzivam svaki put. Koliko god da sam umorna ili lenja, osecam se mnogo bolje posle vezbanja i nemam nameru da odustanem.
 
Inace su prodali ovu teretanu gde idem. Teretana nije losa. Ima 3 sprata- deo sa kardio masinama, deo sa masinama, onda jedan deo za funkiconalni trening sa trx-om, skvos salu, bazen, deo sa slobodnim tegovima i 3 sale za grupnw treninge.
Stara kompanija odnela pola opreme- kao na pr 5 benc klupa tako da je ostao samo jedan squat rack koji sada koriste za bencovanje. Prvo sto je uvek zauzet, drugo sto mi treba 10 minuta da rasrafim sve, namestim i skinem sve tegove koje ostave tamo...
Kao vratice sve u roku od mesec, dva ali sam otkazala od sledeceg meseca. Selim se u drugu, duplo je jeftinija sto mi se ne dopada jer mislim.da ce biti uvek guzva...
 
Sad moram da budem kreativna kad odem da vezbam iz gore pomenutih razloga :lol:
Zadnji put kad sam vezbala noge, neki dekica od 65 godina je bencovao na squat racku. Bacila sam mu jedan respekt :heart:
Radila sam bulgarian split squats sa tegovima u rukama, treba malo vezbe da se udje u stos. I iskorake u mestu, tu mogu samo praznu sipku da nabacim jer ako dodam tegove neko ce da pogine dok je skidam sa ledja :mrgreen:
Sumo cucanj je super isto da se kombinuje. I mrtvo dizanje na jednoj nozi sa tegom.
 
Sad moram da budem kreativna kad odem da vezbam iz gore pomenutih razloga :lol:
Zadnji put kad sam vezbala noge, neki dekica od 65 godina je bencovao na squat racku. Bacila sam mu jedan respekt :heart:
Radila sam bulgarian split squats sa tegovima u rukama, treba malo vezbe da se udje u stos. I iskorake u mestu, tu mogu samo praznu sipku da nabacim jer ako dodam tegove neko ce da pogine dok je skidam sa ledja :mrgreen:
Sumo cucanj je super isto da se kombinuje. I mrtvo dizanje na jednoj nozi sa tegom.



pa ukombinuješ clean and jerk kad dižeš šipku s tegovima za iskorak
 

Back
Top