Koji kimono za trening?

Dule23

Početnik
Poruka
10
Uglavnom ja dajem savete ljudima za trening sto se tice boksa i vezbi po teretani ali u ovom slucaju meni treba savet od nekog iskusnijeg :)
Dugo se bavim klasicnim boksom i sad planiram poceti sa prijateljem da krenem na dzudo.. Obojica smo pocetnici sto se tice toga...
Imam 90kg i 1.88 visinu i nemam pojma koju gramazu da uzmem za trening. Vidim ima 350gr pocetnicki i 550gr kao neka srednja varijanta. O onome od 900gr da napomenem ni ne razmisljam. Gledao sam konkretno ova BMA kimona http://www.fitnesoprema.co.rs/kategorija-proizvoda/kimona/ Treba mi samo za trening i nebi da bacam previse novca na adidas ili sl.
Sta mi je dilema. Da li je ovaj od 350gr previse slab na moju kilazu. Nebi da ga iscepam na prvom treningu pa da onda idem opet da kupujem onaj od 550gr :) A sa druge strane kapiram da je ovaj od 350gr prijatniji na telu i da cu se manje znojiti. Za boks obucem sorc i majicu i nemam mnogo dileme :) Ako moze neka mala pomoc ko ima iskustva bilo bi dobro...
 
Uglavnom ja dajem savete ljudima za trening sto se tice boksa i vezbi po teretani ali u ovom slucaju meni treba savet od nekog iskusnijeg :)
Dugo se bavim klasicnim boksom i sad planiram poceti sa prijateljem da krenem na dzudo.. Obojica smo pocetnici sto se tice toga...
Imam 90kg i 1.88 visinu i nemam pojma koju gramazu da uzmem za trening. Vidim ima 350gr pocetnicki i 550gr kao neka srednja varijanta. O onome od 900gr da napomenem ni ne razmisljam. Gledao sam konkretno ova BMA kimona http://www.fitnesoprema.co.rs/kategorija-proizvoda/kimona/ Treba mi samo za trening i nebi da bacam previse novca na adidas ili sl.
Sta mi je dilema. Da li je ovaj od 350gr previse slab na moju kilazu. Nebi da ga iscepam na prvom treningu pa da onda idem opet da kupujem onaj od 550gr :) A sa druge strane kapiram da je ovaj od 350gr prijatniji na telu i da cu se manje znojiti. Za boks obucem sorc i majicu i nemam mnogo dileme :) Ako moze neka mala pomoc ko ima iskustva bilo bi dobro...

Sto cvrsci za dzudo, a za karate sto laksi.
 
Pa i meni se nesto javlja da bi taj od 550gr bio verovatno najbolji ali me zanima da li neko koristi i ovaj od 350gr i kako se pokazao. Cisto zbog znojenja. Uzasno je vruce trenutno, a o sparini da ne govorim :) Sa druge strane bojim se da nije preslab :( da se ne iscepa odmah.
Jasno mi je da je za protivnika veca gramaza gora ali ne mogu taj od 900 nikako. Navikao sam na boks i laganu garderobu, mislim da bi se u 900gr osecao kao vitez u oklopu :)
 
I ja sam ti prijatelju iz klasicnog boksa a primio sam se na BJJ kao majmun, ima kod mene u gradu, nema dzudo ni rvanje.
Sad skacem po stanu kao besan pokusavam da uvezbam neke osnovne stvari da ne ispadnem smesan na treningu. Deca da mi se smeju
 
Uglavnom ja dajem savete ljudima za trening sto se tice boksa i vezbi po teretani ali u ovom slucaju meni treba savet od nekog iskusnijeg :)
Dugo se bavim klasicnim boksom i sad planiram poceti sa prijateljem da krenem na dzudo.. Obojica smo pocetnici sto se tice toga...
Imam 90kg i 1.88 visinu i nemam pojma koju gramazu da uzmem za trening. Vidim ima 350gr pocetnicki i 550gr kao neka srednja varijanta. O onome od 900gr da napomenem ni ne razmisljam. Gledao sam konkretno ova BMA kimona http://www.fitnesoprema.co.rs/kategorija-proizvoda/kimona/ Treba mi samo za trening i nebi da bacam previse novca na adidas ili sl.
Sta mi je dilema. Da li je ovaj od 350gr previse slab na moju kilazu. Nebi da ga iscepam na prvom treningu pa da onda idem opet da kupujem onaj od 550gr :) A sa druge strane kapiram da je ovaj od 350gr prijatniji na telu i da cu se manje znojiti. Za boks obucem sorc i majicu i nemam mnogo dileme :) Ako moze neka mala pomoc ko ima iskustva bilo bi dobro...

За твоју тежину, 550 г је минимум. Узми њега слободно. Трајаће бар две сезоне, мада то зависи од самог тренинга и твог партнера..
Овај од 900 г, као што каже Бојан је тренутно за тебе, превише крут и спутаваће те у учењу техника. Сада су најбољи ови од 750 г али су и најскупљи јер су сви лиценцирани.
 
Pa i meni se nesto javlja da bi taj od 550gr bio verovatno najbolji ali me zanima da li neko koristi i ovaj od 350gr i kako se pokazao. Cisto zbog znojenja. Uzasno je vruce trenutno, a o sparini da ne govorim :) Sa druge strane bojim se da nije preslab :( da se ne iscepa odmah.
Jasno mi je da je za protivnika veca gramaza gora ali ne mogu taj od 900 nikako. Navikao sam na boks i laganu garderobu, mislim da bi se u 900gr osecao kao vitez u oklopu :)

Dule, otidji na trening,popricaj sa trenerom, proveri kvalitete kimona i odluci se koji ces uzeti.
Ja sam u USA kupio najobicniji plavi za osamdeset dolara,tezina otprilike do kilogram.
Evo ovako izgleda
500x684px%20blue%20judo%20single%20front.jpg
 
Tesko ce karate kimono podneti dzudo treninge na duze staze.

Na bjj se karate kimono cijepa na prvom treningu, em sam ljetos zaebo nokat od njega...

Ako neko ima informacije za bjj kimona, neka jeftinija oko 50€ neka javi. Za ove od 80-120€ znam.
Trenutno koristim Judo kimono iz intersporta 1950din platio na akciji, a sada je oko 3900din , problem je samo donji deo jer nije ojačan pa se cijepa, do sada 3x krpio... gornji deo ekstra.
 
Što se tiče kimona za karate evo ja sam kupio pre 4 godine i još uvek mi traje. Besprekoran je za treninge s obzirom da se radi puno tehnika bacanja takođe jer ovo nije takmičarski već tradicionalni karate, škola potiče sa Okinave, Shorin-Ryu stil. Takodje treba naglasiti da ovaj stil Karatea služi isključivo za samoodbranu jer tehnike koje se uče nisu dozvoljene nigde u takmičenjima jer bi bili momentalno diskvalifikovani i imali zabranu do kraja života za takmičenje bilo gde. Okinawa Karate ima nekoliko škola i sve su za ličnu odbranu osmišljene. Kod ovog stila se takodje uči Matayoshi Kobudo, stil borenja hladnim oružjem.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top