Vojnik ili simbol duse


Не. Ниси.

Не разумеш ни остале постове, увек мора посебно да ти се објасни.

Војник је државни службеник коме је посао да се заебава, да спава на дежурствима и да ничим не доприноси друштву, јер само троши а не ствара, за разлику рецимо, од радника у фабрици који ствара нешто. Или раднику у дистрибуцији који ствара струју.

Ок, посао војника је да се спрема за рат, али у рату подједнако учествују и резервисти, дакле, обични грађани који су морали у рату да обуку униформу, али они од државе не добијају ни станове, ни високе пензије, ни пензије са 45 година, ни посебне услове лечења, ни све остале бенефиције које добијају војници.
 
Не. Ниси.

Не разумеш ни остале постове, увек мора посебно да ти се објасни.

Војник је државни службеник коме је посао да се заебава, да спава на дежурствима и да ничим не доприноси друштву, јер само троши а не ствара, за разлику рецимо, од радника у фабрици који ствара нешто. Или раднику у дистрибуцији који ствара струју.

Ок, посао војника је да се спрема за рат, али у рату подједнако учествују и резервисти, дакле, обични грађани који су морали у рату да обуку униформу, али они од државе не добијају ни станове, ни високе пензије, ни пензије са 45 година, ни посебне услове лечења, ни све остале бенефиције које добијају војници.




Jesam jadan nebio razumeo sam



SAMO ti sebe nisi razumeo
 
Tarzanija.com
1 мин. ·
- Znači sin mi je *****.
- Šta pričaš ćale, tek sam ustao a odma nešto kenjaš, kakav sad *****?
- Buljaš. Spavaš do 9, znači ***** se u dupe. Oćeš sad i mlakom vodom da se umivaš?
- Ne vidim zašto ne bih kad već imamo bojler.
- Ti si moj sine postao ***** jer nisi vojsku služio. Vojska nauči muškarca da bude čovek, mi smo 12 dana jeli konzerve nareska i spavali zajedno jedni preko drugih u malenom šatoru na vežbi na Goču.
- Uh kako ti je zaigrala iskra u oku, ćale. Nadam se da ste koristili kurtone.
 

Back
Top