Priprema za sito štampu

Folie_a_Deux

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima,
ja se izvinjavam ako već postoji ovakva tema negde, ja je nisam našla.

Ukazala mi se prilika da počnem da se bavim pripremom slika za sito štampu, pa me zanima da li bi neko mogao da me uputi odakle da počnem sa učenjem. Umem da koristim Korel i PhotoShop pristojno, i ne očekujem da je priprema za sito štampu nešto što se može naučiti i savladati na brzaka, ali bi mi značilo ako neko ima savet odakle početi. (Ili neko uputstvo za početnike povodom razdvajanja boja, jer pretresam internet danima bez mnogo uspeha)

Još jednom, izvinjavam se ako negde na forumu već postoji odgovor na moje pitanje :)
 
Kada radis pripremu za sito stampu, potrebno je da sve boje izdvojis posebno. Grafika mora da bude vektorska, a ako nije mora da se iscrta. Ako vec imas vektorski crtez koji bi da stampas na situ, postavis prvo pasere, dva u gornje uglove, dva u doljnje uglove, onda grafiku sa sva 4 pasera kopiras 4 puta, na svakoj kopiji ostavis po jednu boju i tu boju prebacis u 100 crnu. Bilo bi dobro da za pocetak napises koje su boje da ne pomesas. Na kraju svaku boju (tako obojenu u 100 crnu) odstampas na pausu, znaci imas 4 pausa za stampu. To je ako vec imas vektorsku grafiku, a ako nemas, moras da iscrtas bitmapu, da je vektorizujes, to radis tako sto svaku boju posebno iscrtavasi onda kad zavrsis radis sve isto kao da si u startu imala vektorsku sliku. Ovo je u najkracim mogucim crtama.
 

Back
Top