Група младића Бошњака напала Србе

Poruka
22.423
5.11.2005

ТУЧA БОШЊAКA И СРБA У БОСAНСКОМ ПЕТРОВЦУ

СПЕЦИЈАЛЦИ СМИРИЛИ НАСИЛНИКЕ

Тучу изазвала група десетак пијаних Бошњака. Полиција из Босанског Петровца касно и неефикасно реаговала, па су се морали умијешати специјалци из Бихаћа

БОСAНСКИ ПЕТРОВAЦ - Група пијаних младића Бошњака напала је у четвртак Србе у петровачком кафићу "Петица". Дошло је до туче која се пренијела на једну од градских улица и ту претворила у масован обрачун тридесетак лица.
Полиција је идентификовала 12 учесника туче а о свему је обавијештен кантонални тужилац јер постоји основана сумња да су почињена кривична дјела насилничког понашања и напада на овлашћена службена лица.
Ово је "Гласу Српске" потврђено у МУП Кантона Бихаћ. Према информацијама које смо добили, лакше су повријеђена двојица полицајаца и тројица учесника туче. Потврђено је да се све смирило послије интервенције специјалне полиције из Бихаћа.
Незванично сазнајемо да је масовну тучу у Босанском Петровцу изазвала група од десетак бошњачких младића који су пијани кренули да се обрачунају са Србима. Интересантно је да је до инцидента дошло на први дан исламског вјерског празника Бајрама.
Они су, према причи очевидаца, упали у кафе-бар "Петица" чији је власник Србин и почели да малтретирају госте. Све је затим прерасло у тучу са Србима који су ту били. Кафић је демолиран.
Кад је изгледало да је све завршено, поново се појавила већа група Бошњака те је на улици настављена туча у којој је учествовало око 30 младића.
Невоље ширих размјера спријечила је специјална полиција из Бихаћа јер је полиција из Босанског Петровца касно и неефикасно реаговала.
Овај немио догађај изазвао је велику забринутост и зебњу у општини. Грађани захтијевају да се изазивачи нереда оштро казне.

Ј. Б. - М. Д.
 
hm, obnova ferhadije je za mene ipak druga stvar...cak sta vise, ne bih se obracunavao i protivio pocetku njene obnove, jer je dozvolu za to odobrila i vlada RS ( sto je dokaz da RS postuje ljudska, verska itd. prava, sto je ok)...a i mislim da je posle njenog rusenja, koje uzgred receno nisam odobravao, red da se obnovi verski objekat, pa makar bio i muslimanski. Greota je skrnaviti verske objekte na bilo cijoj strani, mada je ona rezultat strane tj. turske okupacije...ali sad, to je vec skroz druga tema


ali ovo, ovo je vandalski, nicim izazvani napad na srpski kafic i srpske mladice, tako da...tu bi im ebo kevu
 
Бл:
Стани човече, исалам није религија, САМО ЈЕ ПРАВОСЛАВЉЕ(ИСТИНА) РЕЛИГИЈА, а Џамија није верски објекат она је обична зграда. Као нечија кућа или стан.

Džamija je vjerski objekat priznate monoteističke vjere koja je u svojim osnovama sačuvala judejsko-hrišćansku tadiciju...
Kao vjerski objekat džamija je za mene (a valjalo bi i za sve) da predstavlja svetinju u kojoj se na drugi način moli Gospodu.
A ne zaboravi Gospod je samo jedan i njemu je potpuno isto da li mu se obraćaš na latinskome, staroslavenskom ili arapskom jeziku......
Poznam dosta ljudi koji su učestvovali u bezumnom rušenju džamija u Hercegovini...Djeca tih ljudi su jedno za drugim umirali jedno za drugim, da ne računam halucinacije.....
Vjerske objekte i groblja ne treba rušiti i dirati. Oni su svetinja, ma kojoj vjeri pripadali..
 
analiticar:
Džamija je vjerski objekat priznate monoteističke vjere koja je u svojim osnovama sačuvala judejsko-hrišćansku tadiciju...
Kao vjerski objekat džamija je za mene (a valjalo bi i za sve) da predstavlja svetinju u kojoj se na drugi način moli Gospodu.
A ne zaboravi Gospod je samo jedan i njemu je potpuno isto da li mu se obraćaš na latinskome, staroslavenskom ili arapskom jeziku......
Poznam dosta ljudi koji su učestvovali u bezumnom rušenju džamija u Hercegovini...Djeca tih ljudi su jedno za drugim umirali jedno za drugim, da ne računam halucinacije.....
Vjerske objekte i groblja ne treba rušiti i dirati. Oni su svetinja, ma kojoj vjeri pripadali..
Можда код вас паписта, али једна је истина и то је ПРАВОСЛАВЉЕ
 
banegad2004:
kakve veze deca imaju sa paljenjem dzamija? ko je palio neka odgovara. mada i ne mora. za mene dzamija nije svetinja
То изгледа аналитичар, рекао му РАРА прелази на ислам, НИКО НИЈЕ УМРО КО ЈЕ СРУШИО ЏАМИЈУ,НАПРОТИВ ПОЖИВЕО ЈЕ ЈОШ ДУЖЕ И ЛЕПШЕ
 
analiticar:
Poznam dosta ljudi koji su učestvovali u bezumnom rušenju džamija u Hercegovini...Djeca tih ljudi su jedno za drugim umirali jedno za drugim, da ne računam halucinacije.....
..

ovo ti je najgluplja izjava do sada,cestitam prevazisao si mihajla bravo,dobro tu se moze ubaciti i ona da verujes u bezgresnost pape...

humani obrazovani ljijecnjace...:wink:

ps
ides na ignore...8-)
 
Бл:
Стани човече, исалам није религија, САМО ЈЕ ПРАВОСЛАВЉЕ(ИСТИНА) РЕЛИГИЈА, а Џамија није верски објекат она је обична зграда. Као нечија кућа или стан.

Ипак да расчистимо неке ствари:

САВРЕМЕНЕ НЕХРИШЋАНСКЕ МОНОТЕИСТИЧКЕ РЕЛИГИЈЕ СУ:

1. НОВОЈУДЕЈСТВО и

2. ИСЛАМ.

Ислам је последња монотеистичка религија по времену постанка, он је исто тако и светска религија са последњом, најнижом етиком. Пост се зове рамазан - а тако се зове и девети месец у арапском календару у који пада овај пост, који траје цео месец и завршава се празником Рамазанским бајрамом- поред овог празника постоји и још један, такође велики празник који се зове Бајрам - то је Курбан бајрам, и он пада на два месеца и десет дана после рамазана.

Ова религија сматра себе за природни наставак Аврамова старозаветног монотеизма који су "искварили хришћани и Јевреји". У почетку је ислам био религија националних арапских племена која су под њим уједињена, а временом је постао светска религија.

Оснивач ислама је Мухамед, лично име му је било Абуд Касем Ибн Абдала. Рођен је 570 (по некима 571) године ПОСЛЕ ХРИСТА У МЕКИ. Име Мухамед је узео касније и оно значи "хваљен". Умро је 08.јуна 633. Сачувано је више његових биографија од којих је најстарија она из друге половине 8.века под насловом "Житије посланика Алаха". У свим њима је историја ИСПРЕПЛЕТАНА СА ЛЕГЕНДОМ, А ФАНТАСТИКА СА РЕАЛНОШЋУ

Преданост Алаху се манифестује држањем "пет основних стубова" ислама.

Првих ЧЕТИРИ ОД "ПЕТ ОСНОВНИХ СТУБОВА" СУ ПОЗАЈМИЦЕ ХРИШЋАНСКОГА И ЈУДЕЈСКОГ ПОРЕКЛА... Пост је потпуно уздржавање од јела, пића, пушења и сл. у току целога дана, а ноћу је дозвољено, јести, пити, пушити...

Ако се правоверни строго придржава ове етике... заслужиће џе(хе)нет КОЈИ ЈЕ СХВАЋЕН И ПРРЕДСТАВЉЕН МАТЕРИЈАЛИСТИЧКИ, ЈЕР ЈЕ И САМ МУХАМЕД БИО СЛАДОСТРАСАН...
 
eremita:
Ипак да расчистимо неке ствари:

САВРЕМЕНЕ НЕХРИШЋАНСКЕ МОНОТЕИСТИЧКЕ РЕЛИГИЈЕ СУ:

1. НОВОЈУДЕЈСТВО и

2. ИСЛАМ.

Ислам је последња монотеистичка религија по времену постанка, он је исто тако и светска религија са последњом, најнижом етиком. Пост се зове рамазан - а тако се зове и девети месец у арапском календару у који пада овај пост, који траје цео месец и завршава се празником Рамазанским бајрамом- поред овог празника постоји и још један, такође велики празник који се зове Бајрам - то је Курбан бајрам, и он пада на два месеца и десет дана после рамазана.

Ова религија сматра себе за природни наставак Аврамова старозаветног монотеизма који су "искварили хришћани и Јевреји". У почетку је ислам био религија националних арапских племена која су под њим уједињена, а временом је постао светска религија.

Оснивач ислама је Мухамед, лично име му је било Абуд Касем Ибн Абдала. Рођен је 570 (по некима 571) године ПОСЛЕ ХРИСТА У МЕКИ. Име Мухамед је узео касније и оно значи "хваљен". Умро је 08.јуна 633. Сачувано је више његових биографија од којих је најстарија она из друге половине 8.века под насловом "Житије посланика Алаха". У свим њима је историја ИСПРЕПЛЕТАНА СА ЛЕГЕНДОМ, А ФАНТАСТИКА СА РЕАЛНОШЋУ

Преданост Алаху се манифестује држањем "пет основних стубова" ислама.

Првих ЧЕТИРИ ОД "ПЕТ ОСНОВНИХ СТУБОВА" СУ ПОЗАЈМИЦЕ ХРИШЋАНСКОГА И ЈУДЕЈСКОГ ПОРЕКЛА... Пост је потпуно уздржавање од јела, пића, пушења и сл. у току целога дана, а ноћу је дозвољено, јести, пити, пушити...

Ако се правоверни строго придржава ове етике... заслужиће џе(хе)нет КОЈИ ЈЕ СХВАЋЕН И ПРРЕДСТАВЉЕН МАТЕРИЈАЛИСТИЧКИ, ЈЕР ЈЕ И САМ МУХАМЕД БИО СЛАДОСТРАСАН...


E, u ovome se u potpunosti slažem sa tobom! 8-)
 
eremita:
Ипак да расчистимо неке ствари:

САВРЕМЕНЕ НЕХРИШЋАНСКЕ МОНОТЕИСТИЧКЕ РЕЛИГИЈЕ СУ:

1. НОВОЈУДЕЈСТВО и

2. ИСЛАМ.

Ислам је последња монотеистичка религија по времену постанка, он је исто тако и светска религија са последњом, најнижом етиком. Пост се зове рамазан - а тако се зове и девети месец у арапском календару у који пада овај пост, који траје цео месец и завршава се празником Рамазанским бајрамом- поред овог празника постоји и још један, такође велики празник који се зове Бајрам - то је Курбан бајрам, и он пада на два месеца и десет дана после рамазана.

Ова религија сматра себе за природни наставак Аврамова старозаветног монотеизма који су "искварили хришћани и Јевреји". У почетку је ислам био религија националних арапских племена која су под њим уједињена, а временом је постао светска религија.

Оснивач ислама је Мухамед, лично име му је било Абуд Касем Ибн Абдала. Рођен је 570 (по некима 571) године ПОСЛЕ ХРИСТА У МЕКИ. Име Мухамед је узео касније и оно значи "хваљен". Умро је 08.јуна 633. Сачувано је више његових биографија од којих је најстарија она из друге половине 8.века под насловом "Житије посланика Алаха". У свим њима је историја ИСПРЕПЛЕТАНА СА ЛЕГЕНДОМ, А ФАНТАСТИКА СА РЕАЛНОШЋУ

Преданост Алаху се манифестује држањем "пет основних стубова" ислама.

Првих ЧЕТИРИ ОД "ПЕТ ОСНОВНИХ СТУБОВА" СУ ПОЗАЈМИЦЕ ХРИШЋАНСКОГА И ЈУДЕЈСКОГ ПОРЕКЛА... Пост је потпуно уздржавање од јела, пића, пушења и сл. у току целога дана, а ноћу је дозвољено, јести, пити, пушити...

Ако се правоверни строго придржава ове етике... заслужиће џе(хе)нет КОЈИ ЈЕ СХВАЋЕН И ПРРЕДСТАВЉЕН МАТЕРИЈАЛИСТИЧКИ, ЈЕР ЈЕ И САМ МУХАМЕД БИО СЛАДОСТРАСАН...


ПО ЗВАНИЧНОМ СТАВУ, АЛИ ЈА ВЕУЈЕМ САМО У ЈЕДНУ СВЕТУ И АПОСТОЛСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ. ОСТАЛО СЕ МОЖЕ НАЗИВАТИ КАКО ХОЋЕШ, на крају крајева сатана је отац лажи
 
Bole_Delija:
Muhamed je bio pljackas karavna, kriminalac, pedofil i sta sve ne, svako ko zna njegov zivot i pre nego sto se samoproglasio prorokom, a i posle toga, zna o cemu pricam.
ali bez obzira na sve, i dalje smatram da nije bilo u redu rusiti tu dzamiju, kao ni ostale verske objekte na bilo cijoj strani
НИ ЈА НИСАМ ЗА РУШЕЊЕ,КАО АРХИТЕКТА, АЛИ ОТКУД ОНИ ОВДЈЕ НА ТЕМЕЉУ ЧЕГА ЈЕ САГРАЂЕНА ЏАМИЈА,СВИ ЗНАТЕ ДА СУ ЏАМИЈЕ ГРАДИЛИ НА МЕСТИМА ГДЕ СУ БИЛЕ ЦРКВЕ. И ДА НИСУ АУТОХТОНА РЕЛИГИЈА НА ОВИМ ПРОСТОРИМА. ДА СУ ОСВАЈАЊЕМ И СИЛОМ ДОШЛИ КАО КОМУНИСТИ,ПА ТАКО И ОТИШЛИ.
 
Бл:
НИ ЈА НИСАМ ЗА РУШЕЊЕ,КАО АРХИТЕКТА, АЛИ ОТКУД ОНИ ОВДЈЕ НА ТЕМЕЉУ ЧЕГА ЈЕ САГРАЂЕНА ЏАМИЈА,СВИ ЗНАТЕ ДА СУ ЏАМИЈЕ ГРАДИЛИ НА МЕСТИМА ГДЕ СУ БИЛЕ ЦРКВЕ. И ДА НИСУ АУТОХТОНА РЕЛИГИЈА НА ОВИМ ПРОСТОРИМА. ДА СУ ОСВАЈАЊЕМ И СИЛОМ ДОШЛИ КАО КОМУНИСТИ,ПА ТАКО И ОТИШЛИ.

Да, посебна им је посластица да сруше хришћанску богомољу и да на њеним темељима од истог тог материјала подигну џамију и минарет... зато у свом претходном посту и наводим да имају "најнижу етику" и да је "Мухамед био сладострасан"... то све говори... а посебно су упадљива накарадна тумачења Курана људи који су тотално залуђени и сматрају својом обавезом да "пролију крв макар и сопствену против неверника"... чиста лудост... :roll:
 
eremita:
Да, посебна им је посластица да сруше хришћанску богомољу и да на њеним темељима од истог тог материјала подигну џамију и минарет... зато у свом претходном посту и наводим да имају "најнижу етику" и да је "Мухамед био сладострасан"... то све говори... а посебно су упадљива накарадна тумачења Курана људи који су тотално залуђени и сматрају својом обавезом да "пролију крв макар и сопствену против неверника"... чиста лудост... :roll:
У Бјељини и Бањалуци (ферхадија) обуставили обнову зато што су нашли ТЕМЕЉЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ, па незнају шта да раде. Ја лично знам шта би радио, али ВЛАСТ РС није упућена.
 
Bole_Delija:
Muhamed je bio pljackas karavna, kriminalac, pedofil i sta sve ne, svako ko zna njegov zivot i pre nego sto se samoproglasio prorokom, a i posle toga, zna o cemu pricam.
ali bez obzira na sve, i dalje smatram da nije bilo u redu rusiti tu dzamiju, kao ni ostale verske objekte na bilo cijoj strani

Ne smiješ vrijeđat osnivača jedne od najmnogoljudnijih religija u svijetu....I ja imam sopstveno mišljenje o Islamu, ali ga iz poštovanja prema svojim prijateljima i kolegama islamske vjeroispovijedi ne iznosim javno, pogotovo ne na Forumu....Ako je njima dobar koji vjeruju u njega, što bi meni smetao i time unosio zlu krv među već ionako zakrvljene narode Balkana....ne? :roll: :roll: :roll:
 

Back
Top