TUGA na vratima

maricaa

Početnik
Poruka
35
Sta se radi kad vam tuga zakuca na vrata :-( , kada nemate kud i kada pocinje svet da vam se rusi :mad: a ipak imate dovoljno snage da kazete mislim da ce proci i ovo al ipak novi dan dodje a sve ostaje isto,pokusavate da vam bude bolje al tesko polazi za rukom?
Sta preduzimate, kako uspeti...? :-( :sad:
 
pa.....uglavnom nishta....tjutim i qtim....zhivim ko i inache....ne dopushtam sebi duboke depresije ko ranije...tj nije me skorije zadesilo....a kad me zadesi.....onda isto shto i sad samo malo tuzhnije....il neshto
 
Tuga...to je osecanje ludo...koje kida iz dna duse,i odlama svakim trenom jedan deo sebe.
Koja se smeje nasem bolu,nasem jadu...
Kako se protiv nje izboriti sta uciniti?
Dobro pitanje?
Ono sto ja cinim je pisanje...pisanje tog osecanja..tog bola koji nosis u grudima...
Jednostavno tim putem olaksas sebe,olaksas svoju dusu...
Razmisljas kako pobeci iz tog sveta sivila...te mracne odaje...ali uzalud...jer jos uvek tama vlada tvojom dusom jer te tuga obavila...Obavila tvoje srce...Zato trebas ici napred,ne osvrtati se na prosle dane...ne okrecati se i pokusati da je ne prmecujes...Jer ti kao ti moras biti jaca i pametnija od nje same kako bi te ona napustila...
Kao sto sm vec napomenula,poscni prvo sa pisanjem...jer to pomaze..opusta...
Iznesi svaki tvoj bol,gnev na tom parcetu papira i videces ii sama koliko ces se lakse osecati...
I ja se borim sa njom...

Srecno
 
Kada bi tuga pokucala na moja vrata ja bih joj otvorila.Ja volim svoju tugu isto kao i srecu,verovali vi meni ili ne.Ono sto ja ne volim,to je kad sam ravnodusna i kad sam prazna,kad se ne bude nikakva intenzivna osecanja.

A svet mi se srusio jednom u zivotu,ali nije kao sto si ti opisao "poceo da se rusi" nego se srusio za jedan dan i gotovo.Sutradan je poceo da se gradi novi.Nikada mi nije bilo tako kao sto si ti opisao,da ti bude svaki dan gori nego prethodni,uvek mi je svaki dan bio bolji nego prethodni a moj svet svaki dan izgradjeniji i veci nego prethodnog dana.....
 
Suoci se s tim(nikad ne bjezi i ne pokusavaj da potisnes)
Isplaci se, onako iz duse, kao da je smak svijeta.
Garantovano ce ti biti lakse.
I trazi ljude koji su slicni tebi, kojima se isto desava.
Koji ce te moci razumijeti.
 
Sve je u tebi ! I raj i pakao. Seti se iz proslosti nekih stvari koje su ti isto tako izgledale kao da se svet rusi a sada ti vise nisu tako vazne. Isto tako i ovo sto te sada jede za neko vreme nece ti biti toliko vazno.Znaci glavu gore izadji malo u setnju i trudi se da nerazmisljas ni o cemu uhvati sebe da kako razmisljas tako se i osecas!
 
maricaa:
Sta se radi kad vam tuga zakuca na vrata :-( , kada nemate kud i kada pocinje svet da vam se rusi :mad: a ipak imate dovoljno snage da kazete mislim da ce proci i ovo al ipak novi dan dodje a sve ostaje isto,pokusavate da vam bude bolje al tesko polazi za rukom?
Sta preduzimate, kako uspeti...? :-( :sad:
Kako se izboriti :?: :sad:
 
Sta???
Kod mene se tuga udomila evo vec pola god... otvorih joj ja vrata sad nikako da ode...
Ali zivim sa tim,sta cu... imam prijatelje koji me razvesele na momente,ali opet ni oni ne mogu da budu samnhom non-stop... nadam se da ce svako sjutra biti bolje...
 
My compassion is broken now. My will is eroded,
and my desire stolen and it makes me feel ugly.
I'm on my knees and burning.
My piss and moans are the fuel that set my head on fire.
So smell my soul burning.
I'm broken, looking up to see the enemy.
I have swallowed the poison you feed me ...
but I survive on it,
and it leaves me guilt fed, hatred fed, weakness fed..
and I feel ugly, and dead inside.
 
maricaa:
Sta se radi kad vam tuga zakuca na vrata :-( , kada nemate kud i kada pocinje svet da vam se rusi :mad: a ipak imate dovoljno snage da kazete mislim da ce proci i ovo al ipak novi dan dodje a sve ostaje isto,pokusavate da vam bude bolje al tesko polazi za rukom?
Sta preduzimate, kako uspeti...? :-( :sad:

Pa sta preduzeti,..jednu cokoladu od 300g,......neki romanticni film sa meg rayan,....neka tuzna knjiga,..jel mene kad krene onda ja pustim da to sve lepo izadje iz mene sva ta tuga i suze i onda sam narednih 6 meseci mirna...:):):)
 
Ma sve bi bilo lepo kad bih mogla da se isplachem i onda sve to lepo ode....Ali ne mogu....nema shanse da se rasplachem....ne znam shta mi je.....Nekako sam u poslednje vreme ravnodushna prema mnogim stvarima zbog kojih sam se ranije cimala.....
 
Sada je tacno 02:59..ebena tuga mi neda da spavam,a oci mi se sklapaju...kafa je jos neispijena,pixla je puna,a ja licim na vampira...sta uradi tuga od coveka,upropastila me skroz...
 
LUDICA:
Suoci se s tim(nikad ne bjezi i ne pokusavaj da potisnes)
Isplaci se, onako iz duse, kao da je smak svijeta.
Garantovano ce ti biti lakse.
I trazi ljude koji su slicni tebi, kojima se isto desava.
Koji ce te moci razumijeti.

Meni prichash? :-D Necu ja da trazim nikakve ljude,meni samo pare fale.A ukapirala sam da pare ne mogu da dobijem,tako da sad imam neke druge luckaste planove koji se nece ostvariti......Zato shto su me svi provalili i sad ne mogu nishta da dobijem onako kao shto sam ranije dobijala.......Ne znam shta sad ja josh da vam kazem.Samo hocu javno da kazem da meni ljudi ne trebaju.Hocu zauvek da ostanem sasvim sama.Zato shto sam ja luckasta i zato shto me niko ne voli,ja samo sluzim za hranjenje sujeta i za igranje onima koji su nekada meni sluzili za to.
I jos,sluzim da mashtaju o meni oni koji me nikad nece imati,da se seksualno edukuju klinci koji iznude od mene takve razgovore, da se lepo smeju moje srednjovecne i debele sugradjanke,da mi prichaju viceve iza ledja.................................................................................................................................................................................................................A JA KAD KAZEM OSTAJEM SAMA TO ZNACI OSTACU SAMA.
 
Kad tuga zakuca na vrata ... ti je pustiš da udje .... porazgovaraš sa njom, vidiš gde je boli, pomogneš joj .... i kad se oporavi ispratiš je lepo kroz ona vrata, kroz koja je ušla ... mislim, ipak je tuga samo gost :)
 
maricaa:
A dal je pametno ostati sam ili mozda jete, to i se i ja ponekad pitam i sve sam vise ubedjena da je tako najbolje al ipak..... :(

Nije....nikako....
evo ti par saveta..bar su meni pomagala....kada sam se setila da ih primenjujem...:
1.-sto vise budi u drustvu...ali onom sto veselijem....
2.-ako su ljubavni jadi..pusti nekog da ti udje bar u misli....a posle i u zivot (nije obavezno)
makar radi jacanja samopouzdanja...(sto mi je jedna baka rekla- klin se duso klinom
izbija..;-)...)
3.-izbegavaj da budes kuci sama....popuni dan....sport, hobi, drustvo....;-)
i....srecno.....;-)...glavu gore i osmeh na lice..takvu ce te svi mnooogo vise voleti....;-) (na zalost)....
;-)
 

Back
Top