BS/BV Vs. BS/BV tema

Ja ne znam nijednog MMA borca da je usao u teretanu i pravio se vazan kako moze sve sa tegovima.
Dok su ovi drugi itekako ulazili u sale misleci da mislicima mogu da izadju na kraj sa utreniranim ljudima.

Ima ih brate i jednih i drugih. Koji su paljevine u budaletine.

Npr svi borci generalno, obozavaju da stezu bicepse, misice i da tako iskazuju borilacke sposobnosti, sto je meni vanserijski nonsens, jer ispadaju veci bodibilderi od bodibildera.
Koga zabole kakav je tvoj biceps kao borcu? Zasto ga stezes i natezes se kao da ces da breknes, a u isto vreme ismevas diskriminatorno bodibildere, i to ne kao borce, nego kao ono sto su oni, sto rade oni, njihov sport, umetnost ili kako god to zvao, tu delatnost? Ne pitam ovo tebe, ne govorim tebi licno, nego uopsteno.

Ko je prvi izmislio da se na merenju borci stezu u "front double biceps pose" il kako se vec kaze bodibilding sudijskim recnikom, a ostali kao bezmozglavi trendseteri nastavljaju da ponavljaju ove stvari metodom "what monkey see, monkey do" ?

Steta sto borilacki svet privlaci previse neobrazovanih bezmozgovskih budala a istovremeno udaljava od sebe obrazovane, fine, ljude sa mozgom. Posle se ljudi pitaju kako to bre stereotipi za te sortove, brzo nastaju, tesko se ruse....

U redu mi je da Karatista zauzme neku pozu kao iz kate, da Wing Chunovac spoji ruke i pokloni se, da bokser skupi pesnice ispod brade i malo spusti telo na dole, kao da je pocetak borbe, da se rvac spusti malko dole i da baci ruke u prvi plan sa otvorenim dlanovima spremnim za hvat, i da se tako slikaju. To im i prilici, to oni i rade.

Ali cemu ovo, je l im ovo sudija koji sudi borenje naredio da se nameste da vidi kako ce odraditi prednju biceps pozu?

UFC-202-Diaz-vs-Mcregor-2-Live-Blog_602804_OpenGraphImage.jpg
 

Back
Top