Samostrel

Postoje 4 kategorije:

1) категорија А – минско-експлозивна средства, аутоматско кратко и
дуго ватрено оружје, оружје скривено у другим предметима и ватрено оружје са
пригушивачем пуцња;
2) категорија Б – свако ватрено оружје (кратко, дуго, полуаутоматско,
репетирајуће, једнометно, двометно, са олученим и глатким цевима), осим оног
из категорије А и Ц и конвертибилно оружје;
3) категорија Ц – онеспособљено ватрено оружје, старо оружје и његове
модерне копије које не користе метак са централним или ивичним паљењем,
ваздушно оружје чија кинетичка енергија је 10,5 Ј или већа или чија је брзина
пројектила 200 m/s или већа и калибра већег од 4,5 mm и оружје с тетивом или
опругом чија је сила затезања тетиве већа од 450 N, односно чија је натезна
тежина већа од 101 libri;
4) категорија Д – хладно оружје, гасни спрејеви, уређаји за изазивање
електрошокова, ваздушно оружје чија кинетичка енергија је мања од 10,5 Ј или
је брзина пројектила мања од 200 m/s и калибра 4,5 mm или мањег, као и
оружје са тетивом или опругом чија је сила затезања тетиве до 450 N, односно
чија је натезна тежина до 101libre
-----------------------------------------
Оружје из категорије А не могу набављати, држати и носити физичка
лица, правна лица и предузетници, осим у случајевима предвиђеним овим и
другим законом.
Оружје из категорије Б може се набављати, држати и носити – на основу
исправе надлежног органа.
Оружје из категорије Ц може се слободно набављати у случајевима
предвиђеним овим законом, а држати уз пријаву надлежном органу.
Оружје из категорије Д може се набављати и држати без исправе и
пријаве надлежном органу, у складу са овим законом.

Znači ne moraš ništa :)
 
Poslednja izmena:
Svako tumaci zakon kako mu padne napamet.Jedni kazu treba neke dozvole drugi kazu ne treba , znam samo da za krake, risere ne treba dozvola za uvoz
 
Poslednja izmena:
Svako tumaci zakon kako mu padne napamet.Jedni kazu treba neke dozvole drugi kazu ne treba , znam samo da za kraci riser ne treba nikakva dozvola.

Pogledaj koliko ti je zatezna težina tetive ako je ispod 101libru opušteno ako je preko prijaviš vlastima i onda lagano. Prijaviti je lagano..
 
Svako tumaci zakon kako mu padne napamet.Jedni kazu treba neke dozvole drugi kazu ne treba , znam samo da za krake, risere ne treba dozvola za uvoz
Ne mozes dobiti dozvolu za to oruzje nikako.Mozes se uclaniti u streljacki klub,samostrelom.Dozvolu za drzanje u kuci ni na koji nacin.Tretira se veoma opasnim naoruzanjem.Mnogo lakse je dobiti dozvolu za karabin,nego za samostrel.Odavno sam hteo i ja to,da mi stoji kod kuce,ali nije moglo ni tako.Brat od ujaka mi je lovac i jedan sinovac.Druze se sa nekim policajcima,sa kojima idu zajedno u lov.Pitao sam njih i sva cetvorica u glas su rkli da "Nemoze".Oni su specijalci i kazu da cak i mnogo njih ne mogu dobiti dozvolu za posedovanje tog oruzja.Mislio sam dok sam bio mladji da se uclanim u to streljacko drustvo,samo da bi naucio da gadjam iz toga,ali nije bilo u blizini,a za Beograd nisam mogao putovati,jer sam tada radio smenski rad.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam pročitao da je samostrel zabranjen u Srbiji, nikako ga ne možeš legalno imati. Ali i da ti vide samostrel opušteno briga ih je.

- - - - - - - - - -

Ne mozes dobiti dozvolu za to oruzje nikako.Mozes se uclaniti u streljacki klub,samostrelom.Dozvolu za drzanje u kuci ni na koji nacin.Tretira se veoma opasnim naoruzanjem.Mnogo lakse je dobiti dozvolu za karabin,nego za samostrel.Odavno sam hteo i ja to,da mi stoji kod kuce,ali nije moglo ni tako.

Ne može nikako
 
Kao klinci smo imali neke krseve, nikakve dozvole.Ovih dana idem u mup da pitam, "zvanicno" :D Ako se uveze u delovima da li posle, moze da se legalizuje...

- - - - - - - - - -

Pogledaj koliko ti je zatezna težina tetive ako je ispod 101libru opušteno ako je preko prijaviš vlastima i onda lagano. Prijaviti je lagano..

SAMOSTREL BARNETT RAPTOR FX 330 150# SET 4x32 scop
 
Kao klinci smo imali neke krseve, nikakve dozvole.Ovih dana idem u mup da pitam, "zvanicno" :D Ako se uveze u delovima da li posle, moze da se legalizuje...

- - - - - - - - - -



SAMOSTREL BARNETT RAPTOR FX 330 150# SET 4x32 scop
Neces izgubiti nista ako ih pitas,ali ti garantujem da neces moci dobiti dozvolu.I ja sam kao klinac pravio,samo sto smo ih mi zvali puskostrele.Stavljali na vrhove strelica zasiljenu celicnu zicu,ili ekser i gadjali kokoske i svinje.Kokosku kad pogodis ubije se lako,a svinje danima nose te strelice na sebi dok ih neko ne vidi i poskida.Ubijali smo i divlje golubove i gugutke i to olako.
 
Neces izgubiti nista ako ih pitas,ali ti garantujem da neces moci dobiti dozvolu.I ja sam kao klinac pravio,samo sto smo ih mi zvali puskostrele.Stavljali na vrhove strelica zasiljenu celicnu zicu,ili ekser i gadjali kokoske i svinje.Kokosku kad pogodis ubije se lako,a svinje danima nose te strelice na sebi dok ih neko ne vidi i poskida.Ubijali smo i divlje golubove i gugutke i to olako.

Greote ahahha
 
Neces izgubiti nista ako ih pitas,ali ti garantujem da neces moci dobiti dozvolu.I ja sam kao klinac pravio,samo sto smo ih mi zvali puskostrele.Stavljali na vrhove strelica zasiljenu celicnu zicu,ili ekser i gadjali kokoske i svinje.Kokosku kad pogodis ubije se lako,a svinje danima nose te strelice na sebi dok ih neko ne vidi i poskida.Ubijali smo i divlje golubove i gugutke i to olako.

:rotf: NIsam se ovako nasmejao dugo... :klap:
 
A jbg sećam se kad smo mi kao deca jurili mačke da ih ubijamo, nismo ubili nijednu al' su dobile plastičnih metkova i krša masu :(
Kamen,pracka,raslje.Svega je bilo.samo smo jurili za zivotinjama.Pravili smo i pikado,od tvrde smole,skidajuci onu na betonskim stazama,pa ekser i pozadi pera,od kokoske i gadjali u trafo stanisu.tada su bile ogradjene sa daskama.Sta smo sve radili,ova danasnja deca neznaju ni da se igraju napolju.Cujes viku i dreku i taman pomislis eto ih izasli da se malo poigraju,onda odjednom neko zaplace i svi se rasturaju,kao da je bombardovanje.
 
Kamen,pracka,raslje.Svega je bilo.samo smo jurili za zivotinjama.Pravili smo i pikado,od tvrde smole,skidajuci onu na betonskim stazama,pa ekser i pozadi pera,od kokoske i gadjali u trafo stanisu.tada su bile ogradjene sa daskama.Sta smo sve radili,ova danasnja deca neznaju ni da se igraju napolju.Cujes viku i dreku i taman pomislis eto ih izasli da se malo poigraju,onda odjednom neko zaplace i svi se rasturaju,kao da je bombardovanje.

Ahahahhhaa
 

Back
Top