MONSTRUOZNI DOKUMENTI Ovako izgledaju "potvrde za silovanje Srpkinja"

OvajOnaj

Elita
Poruka
15.848
MONSTRUOZNI DOKUMENTI Ovako izgledaju "potvrde za silovanje Srpkinja"

http://www.blic.rs/vesti/republika-...gledaju-potvrde-za-silovanje-srpkinja/950p85f

Komanda Hrvatskog vijeća obrane (HVO) izdavala je pismene dozvole svojim „bojovnicima“ za silovanje srpskih žena.

e18eabcbcd791d6ee9cdbb2e64e0d016.jpeg
Foto: EuroBlic / RAS Srbija
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


„EuroBlic“ je došao u posed monstruoznih dokumenata iz marta 1992. godine, u vreme kada su regularne vojne jedinice iz Hrvatske i HVO držali pod okupacijom srpsko selo Sijekovac kod Broda, a u kojima se pripadnicima Interventnih vodova Hrvatske vojske i HVO izdaje dozvola za privođenje četiri Srpkinje iz Sijekovca, čija su imena poznata našoj redakciji, kako bi se zadovoljile nastranosti hrvatskih vojnika.

6e985e76667d40314ff08e6056a86e8c.jpeg
Foto: EuroBlic / RAS Srbija
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


U potvrdama koje je potpisivao komandant pozadine HVO u Sijekovcu, izvesni Ahmet Čaušević, između ostalog, navodi se da je u slučaju odbijanja nesrećnih žena da postanu seksualne robinje „bojovnicima“ dozvoljena upotreba sile.
– Osobe će se privoditi u večernjim časovima, a puštati izjutra kućama. Privedene osobe biće tokom noći smeštene u podrumu – navodi se u potvrdama.
Komentarišući za „EuroBlic“ šokantne dokumente koji pokazuju razmere zločina koji su nad Srbima u Sijekovcu počinjeni pre izbijanja građanskog rata u BiH, ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić kaže da mu je neshvatljivo da pravosuđe BiH još nije procesuiralo nijednog od odgovornih za ove događaje.
5b95746e59c7b5b62ad9d9ff26975f80.jpeg
Foto: Siniša Pašalić / RAS SrbijaDragan Mektić
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


– Neverovatno je da nalogodavci i izvršioci ovih stravičnih zločina nisu krivično odgovarali. Ovde se jasno vide ne samo imena zločinaca, već i konkretna odgovornost Hrvatske za agresiju na teritoriju susedne zemlje. Zapanjen sam činjenicom da Tužilaštvo BiH ni posle 24 godine od zločina nad Srbima u Sijekovcu nije podiglo optužnice protiv odgovornih – kaže Mektić.
Iz Tužilaštva BiH juče smo dobili kratak odgovor da „rade na predmetu ratnih zločina počinjenih protiv žrtava srpske nacionalnosti u Sijekovcu“, ali nam nisu želeli dati objašnjenje da li je to tužilaštvo ostvarilo saradnju s nadležnima u Hrvatskoj u vezi s procesuiranjem državljana te zemlje za zločine nad sijekovačkim Srbima.
Svirepo ubistvo 74 Srba
Za vreme okupacije Sijekovca, koja je trajala od kraja marta do sredine oktobra 1992. godine, na najsvirepiji način ubijena su 74 srpska civila, među kojima veliki broj žena i staraca.
94cc7c905b985af12f5d5f869c80336b.jpeg
Foto: Dejan Božić / RAS SrbijaSijekovac
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


Devet Srba iz Sijekovca do danas se vode kao nestali. Najmlađa žrtva zločina bio je 17-ogodišnji Drago Milošević, a najstarija Vaso Zečević (77).
Potpisnik dozvola poginuo u ratu
Odlično obavešteni izvori „EuroBlica“ otkrivaju da je potpisnik dozvola za silovanje Srpkinja u Sijekovcu, Ahmet Čaušević, kao pripadnik HVO poginuo za vreme rata u BiH.
Međutim, naši sagovornici ističu da su među živima mnogi direktni izvršioci zločina u Sijekovcu, od kojih jedan broj i danas živi u BiH, dok su drugi državljani Hrvatske.


******************************


 
Усташке ХВО бригаде из Посавине од 101 до 109 и регуларне јединице Хрватске војске добиле су своју порцију лета те године са коначном победом у Броду 7.октобра 1992...
Слава Српским витезовима који су заувек Посавину оставили Српском народу.

 
Ponosni Hrvati, sta vise treba da kazem......vaznije je biti ponosni Hrvat od ponosnog coveka...

Потписао је муслиман.

- - - - - - - - - -

Pripade mi muka. Krv nevinih vapi za osvetom. Uzdam se u Boga da je osveta njegova.

Ко се не освети тај се не посвети !
 
Tja, uvek su okupatori goozili žene okupirane zemlje, neke silom neke i milom, ništa novo to nije.

Najjezivije je što EjUropicu onako finu i poštenu, to nimalo ne zanima iako se kune u EjUropske vrednosti ( kad se ne kune u gej i korporativne vrednosti) , iako se nikad nisu usudili da objasne koje su to striktno EjUropske vrednosti..baš kao što nijedan forumaš Hrvat nije dokazao hrvatsku državnost , teritorijalnost ( pa da može da tvrdi da je nešto njihovo ).
 
На сликама није оригинални документ, можда је фотокопија.
Друго, мало ми је чудно издавање овакве врсте потврде кад су све то војници могли радити и без икаквих потврда. Можда начин да се спријечи стихијско силовање, да се то уреди некаквом врстом „радне обавезе”? Хм... Не знам, обично се избјегава потписивање било чега што је очито противзаконито. Свакако, ваљало би све то испитати па би неко морао (а неће, то потписујем) дебело одговарати за ово, или надређени за овакве потврде или уредник за страшну брљотину.

Успут, уредник је свакако дебил јер у тексту стоји да су потврде издаване „како би се задовољиле настраности хрватских војника”. „Привођење особа женског спола (...) у корист мушког спола” (како стоји у потврди) може бити страшан злочин, може бити довољан разлог и за стрељање, али свакако није настраност.
 
Poslednja izmena:
На сликама није оригинални документ, можда је фотокопија.
Друго, мало ми је чудно издавање овакве врсте потврде кад су све то војници могли радити и без икаквих потврда. Мођда начин да се спријечи стихијско силовање, него да се то уреди некаквом врстом „радне обавезе”? Хм... Не знам, обично се избјегава потписивање било чега што је очито противзаконито. Свакако, ваљало би све то испитати па би неко морао (а неће, то потписујем) дебело одговарати за ово, или надређени за овакве потврде или уредник за страшну брљотину.

Успут, уредник је свакако дебил јер у тексту стоји да су потврде издаване „како би се задовољиле настраности хрватских војника”. „Привођење особа женског спола (...) у корист мушког спола” (како стоји у потврди) може бити страшан злочин, може бити довољан разлог и за стрељање, али свакако није настраност.

Да, само си заборавио да додаш и употребу силе, то је онда настраност. Има ту и деце од 10 година...
А документ је доказ државног злочина. Једна је ствар ако ти нешто урадиш самовољно а друга ако добијеш наређење.
 
Да, само си заборавио да додаш и употребу силе, то је онда настраност. Има ту и деце од 10 година...
А документ је доказ државног злочина. Једна је ствар ако ти нешто урадиш самовољно а друга ако добијеш наређење.

Само да не буде забуне, не пада ми ни на крај памети да на било који начин „правдам” силовања, па чак ни подавања из страха у оваквим околностима.
Ово је исувише важно и озбиљно да би се тиме бавили неспособни уредници, само толико.
 
Само да не буде забуне, не пада ми ни на крај памети да на било који начин „правдам” силовања, па чак ни подавања из страха у оваквим околностима.
Ово је исувише важно и озбиљно да би се тиме бавили неспособни уредници, само толико.

Нисам ни мислио да оправдаваш злочине... Али ако је заиста ово измислио уредник, тешко да би могао проћи без последица.
Требало би да се бавимо како то да неки суд на свету није до сада решио ово већ ето мора неки уредник.
 
Јаојјјјјјјјјјјј....... мамицу вам *ебем усташку ------ ПЛАТИЋЕТЕ КАД-ТАД....... запамтите.......!!!!!!!!!!!

Smiri emocije, Srbi mislis nisu silovali?

- - - - - - - - - -

На сликама није оригинални документ, можда је фотокопија.
Друго, мало ми је чудно издавање овакве врсте потврде кад су све то војници могли радити и без икаквих потврда. Мођда начин да се спријечи стихијско силовање, него да се то уреди некаквом врстом „радне обавезе”? Хм... Не знам, обично се избјегава потписивање било чега што је очито противзаконито. Свакако, ваљало би све то испитати па би неко морао (а неће, то потписујем) дебело одговарати за ово, или надређени за овакве потврде или уредник за страшну брљотину.

Успут, уредник је свакако дебил јер у тексту стоји да су потврде издаване „како би се задовољиле настраности хрватских војника”. „Привођење особа женског спола (...) у корист мушког спола” (како стоји у потврди) може бити страшан злочин, може бити довољан разлог и за стрељање, али свакако није настраност.

Pametan komentar
 
Нисам ни мислио да оправдаваш злочине... Али ако је заиста ово измислио уредник, тешко да би могао проћи без последица.
Требало би да се бавимо како то да неки суд на свету није до сада решио ово већ ето мора неки уредник.

Зашто сам „оплео” по уреднику? Па због прве реченице у тексту гдје кажу да су „дошли у посед монструозних докумената”. Ако имају оригиналне документе, што их не објавише ИЗВОРНО (са печатом у боји), што ми турају под нос црно-бијеле копије? Што тако дају прилику сваком да каже како је то нека измишљотина? Обашка још и оно дебилно досољавање о настраноти (као да није довољно и оно што стоји на потврди).
 
Српске жене које су као малолетнице силовали хрватски војници 1992. године на подручју Оџака траже да злочинци коначно одговарају за своја злодела
Силоване Српкиње траже правду

Према њеним ријечима, једном су у стан упала четворица мушкараца, међу којима је био и њен комшија, затворили су прозоре и врата, навукли завесе и параване и иживљавали се над њих четири на све могуће начине.

„Ми смо плакале и дозивале у помоћ, али на то нико није реаговао. Тај пакао је трајао два-три сата и за то време силовали су нас више пута, пребацујући нас један другом, као да смо животиње“, присећа се она и напомиње да је њен супруг тада био заточен у логору у Оџаку. После тог догађаја пребачене су у једну кућу, где су силовања настављена.

Она сматра да је застрашујуће то што нико од злочинаца још није одговарао нити се шта предузима да се то промени. Потресна је и чињеница, каже, што они који су јој уништили младост живе удаљени на 20-так километара од ње и њене породице.

https://facebookreporter.org/2011/12/25/српске-жене-које-су-као-малолетнице-си/
 
„OLUJA JOŠ UVEK TRAJE“:
Srpkinje u Hrvatskoj ne mogu biti žrtve silovanja?!


Poslanički klubovi u hrvatskom Saboru podržali su konačni predlog zakona o pravima žrtava seksualnog nasilja u Domoviskom ratu, pri čemu status žrtve po tom predlogu ne mogu steći pripadnici ili saradnici neprijateljskih jedinica, iako su neki od njih bili silovani u ratu.

http://www.intermagazin.rs/oluja-jo-uvek-traje-srpkinje-u-hrvatskoj-ne-mogu-biti-zrtve-silovanja/

Јбт, ово ко да Неле прави црну Топ листу надреалиста...
 
Зашто сам „оплео” по уреднику? Па због прве реченице у тексту гдје кажу да су „дошли у посед монструозних докумената”. Ако имају оригиналне документе, што их не објавише ИЗВОРНО (са печатом у боји), што ми турају под нос црно-бијеле копије? Што тако дају прилику сваком да каже како је то нека измишљотина? Обашка још и оно дебилно досољавање о настраноти (као да није довољно и оно што стоји на потврди).

..potkrala ti se ijekavica :whistling:
Moraš još da vežbaš, Jozo dragi
 

Back
Top