odrzavanje svezeg daha

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
neki tamo postavio temu o necemu pa me podstaknu ;;;;;


s obzirom da mi higijena oko zuba (zubiju !!! yebote)))) traje jedno petnajs min par puta dnevno u poslednje vreme ne mogu da naletim na muske istomisljenike sto se i oseti ,,,, bljak ,,,, kao baja me zanosno gleda ,,gricka mi donju usnu ,, prelazi jezikom preko mojih zatvorenih usana ,,, i krene razmenjivanje daha ,,,,, uh ,, dakle šta sve koristite prilikom higijene ??? moja sredstva su ;;; normalno krećem sa pastom , konac , heksoral ,, jednom dnevno hidrogen i ponekada sodom pretrljam zube ,,,, ali ocigledno cu poceti samo sa rakijom da ispiram usta ,,,, ne ne ,,,ili jos bolje napiću se uveče ko majka ,,, i onda ujutru kada ustanem da mi se oseca ceo dan onaj zeludacni miris ,,,, e ,,,, to je moja osveta
 
Je l' vidis sta si sad napravila? Koju god temu da otvoris, ja cu misliti da je onaj forumas motiv za nju...
Zamisljam kurato cudoviste, koje preskace preko vijace, smrdljivog daha i gologuzog u cucecoj pozi dok pljucka na cipele dok ih glanca...
 
dobro je sto si postavila temu,jer masa ljudi stvarno nema osecaj za higijenu zuba.:roll:
sto je posebno tragicno kada se koncentrisu u autobusima i to na maloj udaljenosti od tebe. :x
bte,perem zube posle svakog jela,isto vazi i za konac,koristim elektricnu cetkicu i ono sto prska vodu (kako god se zvalo) sa ili bez hodrogena,na zvake sam odavno navucena...:roll: ja mozda preterujem,ali makar nemam ni jedan kvran zub i ne ispustam toksicne gasove.:roll:
 
Pošto sam bila kod lekara tj. zubara kada je moja mama (nedavno) imala seriju dentalnih operacija zbog paradentoze... rekao joj je doktor da je to i genetski uslovljeno, pa me je žena odmah ubacila za pregled.

I rekao doktor da su mi zubi i desni za slikanje, tj. da su slika lepote i zdravlja, da paradentoza ne postoji ni u najavi. Kako ja održavam svoj dentalnu higijenu, glupo mi je da pričam, smejaćete mi se... inače, redovno sam govorila ljudima da to rade, ali niko me ne sluša i svi gledaju kao da sam pala sa Marsa... i ja digla ruke, baš me briga..

žvake inače nisu dobre, to sranje nikada ne stavljam u svoja usta...
 
ra-ta-tat:
Pošto sam bila kod lekara tj. zubara kada je moja mama (nedavno) imala seriju dentalnih operacija zbog paradentoze... rekao joj je doktor da je to i genetski uslovljeno, pa me je žena odmah ubacila za pregled.

I rekao doktor da su mi zubi i desni za slikanje, tj. da su slika lepote i zdravlja, da paradentoza ne postoji ni u najavi. Kako ja održavam svoj dentalnu higijenu, glupo mi je da pričam, smejaćete mi se... inače, redovno sam govorila ljudima da to rade, ali niko me ne sluša i svi gledaju kao da sam pala sa Marsa... i ja digla ruke, baš me briga..

žvake inače nisu dobre, to sranje nikada ne stavljam u svoja usta...
Reci, ja neću da se smejem, sigurno!
 
Mph, operem zube ujutru i uveče, preko dana po potrebi.
Što se svežeg daha tiče, tu su žvake. Znam da nisu idealno rešenje, ali su trenutno.
Ma dah i nema toliko veze sa zubima, pre sa onim što jedeš/ne jedeš.
Konac ne znam ni da li bih mogla koristiti, pošto su mi zubi mnogo zbijeni, ali valjda je on pravljen i za takvu vrstu zuba...
Nisam bila kod čika zube oko 7 godina :shock: , a imam kvarnih više nego zdravih. Dobro, bar nisu sekutići.
A pazite ovaj fenomen - moj brat opere zube jednom u tri meseca (četkica mu traje godinama :lol: ), žuti su, ali nema ni jedan jedini kvaran!!! Baš ni jedan.
 
Dobro... ajde...
mada rizikujem da budem identifikovana sa obelodanjivanjem svog jutarnjeg rituala, dobro, njegovog dela...

stvar se sastoji ukratko - ulje-pranje-tecnost
foru sa uljem sam ukrala od moje bake, ona koristi suncokretovo, ali meni se povraća od njega, pa koristim isključivo extra virgin olive oil,... količina oko jedne supene kašike, čim se probudim stavim to u usta i mućkam, jel fora je u čišćenju, ispiranju usne duplje sa uljem

posle 5-10 min (dok to sa uljem traje, naravno, obavljam druge stvari) ispljuneš ulje i opereš zube
koristim Braunovu četkicu za zube, preporučujem :)

Posle toga uglavnom ispiram usta sa jednom kombinacijom biljaka, ima karanfilića i tako nekih egzotičnih aroma, ne volim one klasika mentolske, fuy...
I onda sledi najlepši deo.... ne postoji ništa lepše od toplog zelenog čaja na sveže oprana usta, namerno kažem usta... jer ne smrde vam zubi posle, nego meso...

Popijem dosta tečnosti, oko 7dl čaja i još vode ili limunade. Zeleni čaj je odličan za zube, a inače je odličan za gotovo sve, a ta velika količina tečnosti, naravno čisti organizam. Da bi lepo mirisali, treba da bude čisti i iznutra i spolja.

Zanimljivo da od kada sam počela tu tradiciju sa uljem nemam više upale krajnika... a eto, ja odrasla, pa još uvek imam krajnike :D
 
Neću da ti se smejem, jer je to neki ruski naučnik i dokazao, to sa uljem. Moja mama gledala na TV-u, i kaže da su analizirali to što se ispljune nakon mućkanja-prepuno je bakterija, maltene bi se čovek otrovao kad bi progutao! Eto, sad onima koji se smeju možeš da kažeš da je to i naučno dokazano! 8-)
Hvala ti za savet!
 
Pa da, izbaciš bakterije iz usta, sprečavaš bolest i nema šta da ti smrdi u ustima.

Pa ulje bude belo ako si dobro mućkao, zapravo bude pena :) ne znam gde ode ulje :lol:
nema šta da ti bude gadno, meni je gadnije da te bakterije ostavim u sebi :P
 
da... nećeš valjda motorno ulje Lexa :)
ja koristim hladno ceđeno maslinovo ulje jer njegov ukus mogu lepo da podnesem, tj. prija mi, navikla sam na njega jer ga trošim za salate
uzmeš kašiku ulja koje ti odgovara (jestivo) i mućkaš u ustima.... pozdrav
 
ratatarat ,,,hvala za savet sa uljem --eto to nisam znala ,,mada maslinovo koristim za kosu ,,, jedno tri sata pre pranja kose natopim se u ulje i kada isperem kosa je ko u reklame ,,, dakle moze maslinovo za sve a ?? fala ćošku te sam se obezbedila sa petlitarskom kantom ,,,, a kažu valja i za nokte ,,, yebote napraviću u kući jednu prostoriju ,,zvaću je ULJANI karantin ,,

odgovor za onog sa vijačom ---- ma bre imam samo jednu koleginicu i moja mama --eto dve osobe za koje mogu da kažem da mogu da mi dahću direktno u nos ,,, --dakle dve osobe svežeg daha u mom životu ,,,,
 
avesic:
neki tamo postavio temu o necemu pa me podstaknu ;;;;;


s obzirom da mi higijena oko zuba (zubiju !!! yebote)))) traje jedno petnajs min par puta dnevno u poslednje vreme ne mogu da naletim na muske istomisljenike sto se i oseti ,,,, bljak ,,,, kao baja me zanosno gleda ,,gricka mi donju usnu ,, prelazi jezikom preko mojih zatvorenih usana ,,, i krene razmenjivanje daha ,,,,, uh ,, dakle šta sve koristite prilikom higijene ??? moja sredstva su ;;; normalno krećem sa pastom , konac , heksoral ,, jednom dnevno hidrogen i ponekada sodom pretrljam zube ,,,, ali ocigledno cu poceti samo sa rakijom da ispiram usta ,,,, ne ne ,,,ili jos bolje napiću se uveče ko majka ,,, i onda ujutru kada ustanem da mi se oseca ceo dan onaj zeludacni miris ,,,, e ,,,, to je moja osveta

Hidrogen?:roll: Objasni
 
Lexa:
Mph, operem zube ujutru i uveče, preko dana po potrebi.
Što se svežeg daha tiče, tu su žvake. Znam da nisu idealno rešenje, ali su trenutno.
Ma dah i nema toliko veze sa zubima, pre sa onim što jedeš/ne jedeš.
Konac ne znam ni da li bih mogla koristiti, pošto su mi zubi mnogo zbijeni, ali valjda je on pravljen i za takvu vrstu zuba...
Nisam bila kod čika zube oko 7 godina :shock: , a imam kvarnih više nego zdravih. Dobro, bar nisu sekutići.
A pazite ovaj fenomen - moj brat opere zube jednom u tri meseca (četkica mu traje godinama :lol: ), žuti su, ali nema ni jedan jedini kvaran!!! Baš ni jedan.

Sto si bre tako iskrena,ne valja to:roll: :? .
 
Lexa:
Čekajte - ispirate usta uljem? Baš uljem? Ono, jestivim???
Baš me zanima, hoću da probam. Kakvim uljem?

najbolje neko kvalitetnije maslinovo mada mogu i druga jestiva, jedna supena kašika se mućka u ustima oko 5-10 minuta svako jutro, a nakon toga normalno se nastavlja higijena ulje postane potpuno bijelo zbog mješanja sa pljuvačkom i stvaranja mjehurića. Za ovaj tretman sam čuo od tetke koja živi u Sloveniji i imala je neke probleme sa GRLOM a ne sa zubima i desnima, ona tvrdi da joj je jako pomoglo i da sad stalno to praktikuje ja sam probao i nije mi se baš dopalo. Volio bih ako neko ima naučno objašnjenje zašto bi ulje bilo bolji antiseptik od bilo kojeg drugog poznatog?
 
4 avesic
da, dobro ulje je osnovna potreba
za kosu koristim palmino ulje i to ga samo namažem na krajeve da mogu da raščešljam kosu kada je operem jer ne koristim regeneratore i sličnu hemiju
palmino ulje je dovoljno dobro za kosu, malo je i učvršćuje, tako da odmah oblikujem otprilike frizuru kakvu hoću... a i jeftinije je od maslinovog

a što se tiče ispiranja usta, ako ti ne bude ogovaralo maslinovo, uzmi neko drugo... npr. mojoj mami više prija laneno,... ljudi i njihove ćudi :)
 

Back
Top