Bobi mora da igra!!

Poruka
4.292
Nesme nicija sujeta, licni interes, interes politicara da angazuju neostvarene igrace radi prodaje i procenta kad se prodaju da bude iznad kvaliteta reprezentacije! Zato svako normalan treba da podrzi i da prihvati Bobija u reprezentaciji narocito zato sto smo na poziciji centra jako slabi. A centar je dusa svake kosarkaske ekipe.

Ajde jedan primer. Sastavite tim u komsiluku protiv drugog komsiluka igrate recimo za 1000 evra lupam. I sad igrate na 3 dobijene i gubite sa 2:0 u mecevima. I doseli se u vasem komsiluku lupam Bobi. I uz pivo na nekoj zurci kaze da ako dozvolite igrace i on za ulicu. I jel ce te ga odbiti? Recicete e nema sanse ja cu da se durim jer ja sam igrao 2 utakmice a on ce sad tek da pocne da igra. Ili ce te reci, nema sanse nisi bio na pripremama sa nama. Ili ce te reci nema sanse to je nepravda prema igracima koji su igrali do sada. Ili ce te ga oberucki prihvatiti? Naravoucenije igraci bi ga oberucke prihvatili, narod bi ga oberucki prihvatio jer ce ojacati nasu reprezentaciju da dodje Bobi tu nema dileme nego umesala je prste politika jer na njemu nema sta da zarade i zato guraju neostvarene igrace da ih prodaju i utale se procenat. To je cela istina druge nema.

A evo vidimo da Prakticni i normalni francuzi pozvace jednog igraca koji nije igrao kvalifikacije jer ljudi normalno razmisljaju, praktuicno, zasto da nemaju jos jacu ekipu ako su u mogucnosti., Znaci nemaju lazne sujete, i slicne iracionalne gluposti. A ta prica hemija reprezentacije i slicne gluposti su upravo to gluposti da zamazu oci jer svi oni su profesionalci.
 
Poslednja izmena:
Ajde da se zapljunem i na ovoj temi i da kazem da su pogresila obojica: i Bobi jer je govorio da ce da igra kvalifikacije, a svi smo znali da nece moci da ih igra (pride nije bio u Areni kada je mogao da bude); i Sale, jer se ipak ne odrice tako lako igraca takvog kalibra, mi nismo reprezentacija USA, pa da imamo nekoliko tuceta vrhunskih igraca (pogotovu imajuci u vidu ko nam igra na poziciji petice, gde cemo biti najtanji).

Prema tome, ako ova reprezentacija na OI napravi uspeh (sto ce po meni biti osvajanje neke medalje), Djordjevicu nece niko moci nista da zameri, tj. zapusice usta svima (ja sam ga prvi ovde pre dve godine napadao za Micova, pa sam se pokrio usima). Ali ako ostanemo bez medalje u nekoj utakmici/nekim utakmicama gde ce npr. Valancijunas ili Gasol da razvale Raduljicu, a Stimca ne pusti ili odigra jos gore, e onda Djordjevic nece smeti da se ljuti ako ga javnost bude razapinjala na krst zbog toga.

Sve u svemu, steta je za ovaj slucaj, ponovicu da je kod Francuza potpuno druga prica i da oni iako su u istoj situaciji kao i mi, nemaju ovakvih problema.
 
face-palm-oy-triple-fail-gop.jpg
 
А што мора ?
Шта је до сада урадио (значајно) за репрезентацију,осим одбијања и повреда ?
Штета је велика ако не игра Бјелица.
 
А што мора ?
Шта је до сада урадио (значајно) за репрезентацију,осим одбијања и повреда ?
Штета је велика ако не игра Бјелица.

To sto je otiso morao je da bi potpisao ugovor ali to trenera ne treba da zanima na njemu je da napravi najbolji moguci tim u datom momentu a to znaci da pozove najbolje igrace koje srbija ima. Nema tu mesta emocijama, sujetama, politike, pravde, nepravde.... Ako se ponudio najbolji centar koga srbija ima trener mora da ga primi jer reprezentacija nije vlasnistvo sase celavog niti bilo kog igraca. Ako je Bobi najbolji centar koga imamo u ovom trenutku po rejtingu on mora da igra jer je i njegova reprezentacvija koliko je sasina ili teodoseviceva ili bilo kog drzavljanina republike srbije.
 
Marjanović u konkurenciji Raduljice prosto mora da igra.
Ne postoji nijedan košarkaški element u kojem je Raduljica ispred Marjanovića.
Oni koji su ovoj reprezentaciji bili neophodni su Zagorac ili Gudurić, a što se tiče paralele Raduljica Marjanović moglo bi se reći ista ili slična gov.na obojica.
Sa bilo kojim od njih više od 10 minuta na meču i imaš ogromne probleme na obe strane terena.
Sreća pa je Jokić tu, i vreme pred njim.
 
Jel' si jedva cekao?? :D Ja stvarno pocinjem da mislim da onaj Misko Raznatovic ima svoje botove :D
Ako si kojim slucajem gledao utakmicu, primetices da su nas razvalili Delavedova (23p, 13as) i Mils (13 od 26 poena dao u poslednjih sedam minuta), dakle bekovi. S druge strane - Raduljica 25 (šut 7/13, sl. bacanja 11/13, 3as). Jedino sto ga je Bogut nadskocio. Ali ovu utakmicu nismo izgubili na centre, nego na konfuzno sudjenje, Australiju su realno ke*ale trojke prvo poluvreme, i nismo mogli da se sastavimo u odbrani.
Sto se Marjanovica tice, sta mislis, kakva bi bila atmosfera u timu, gde svi ostali su tu od pocetka priprema, krljali se sa Ceskom, Portorikom, i onda se pojavljuje gospodin milioner, da ih udostoji svog prisustva??? Pa ni njemu ne bi bilo prijatno tamo sigurno.
 
Jel' si jedva cekao?? :D Ja stvarno pocinjem da mislim da onaj Misko Raznatovic ima svoje botove :D
Ako si kojim slucajem gledao utakmicu, primetices da su nas razvalili Delavedova (23p, 13as) i Mils (13 od 26 poena dao u poslednjih sedam minuta), dakle bekovi. S druge strane - Raduljica 25 (šut 7/13, sl. bacanja 11/13, 3as). Jedino sto ga je Bogut nadskocio. Ali ovu utakmicu nismo izgubili na centre, nego na konfuzno sudjenje, Australiju su realno ke*ale trojke prvo poluvreme, i nismo mogli da se sastavimo u odbrani.
Sto se Marjanovica tice, sta mislis, kakva bi bila atmosfera u timu, gde svi ostali su tu od pocetka priprema, krljali se sa Ceskom, Portorikom, i onda se pojavljuje gospodin milioner, da ih udostoji svog prisustva??? Pa ni njemu ne bi bilo prijatno tamo sigurno.

Ne razumes se ti bas najbolje u kosarku. Centar dobar je dusa svake ekipe. Kad imas skocnog i jako pokretljivog centra tipa bobi ili divac ili rebraca i jos par njih iz stare garde onda nema lakih poena ispod kosa sto znaci da jedno 20 poena australije ne bi bilo jer ovakva laka zakucavanja ne bi bilo koja su prosla. Drugo kad je dobar centar ispod kosa u napadu trojkasi slobodnije i rasterecenije sutiraju jer znaju da ce bar 30% promasenih trojki dobar centar da uhvati. Ovako sa ovim pogubljenim raduljicom nismo uvatili ni 10 lopte ispod njihovog kosa.

kazem kad igramo protiv ekipa koje nemaju klasicnog centra ili imaju visoke centre ali su smotani nasa ekipa dominira ali kad se sretnemo sa ekipama koje imaju jake centre nema tu leba.
 
Poslednja izmena:
Ne razumes se ti bas najbolje u kosarku. Centar dobar je dusa svake ekipe. Kad imas skocnog i jako pokretljivog centra tipa bobi ili divac ili rebraca i jos par njih iz stare garde onda nema lakih poena ispod kosa sto znaci da jedno 20 poena australije ne bi bilo jer ovakva laka zakucavanja ne bi bilo koja su prosla. Drugo kad je dobar centar ispod kosa u napadu trojkasi slobodnije i rasterecenije sutiraju jer znaju da ce bar 30% promasenih trojki dobar centar da uhvati. Ovako sa ovim pogubljenim raduljicom nismo uvatili ni 10 lopte ispod njihovog kosa.

A u realnosti, da je Boban igrao u ovoj postavci (nismo igrali zonu), primili bi jos vise takvih zakucavanja jer on zbog svoje sporosti ne bi bio ni blizu da bilo sta odbrani.
Takva zakucavanja bi lako branio visinom samo ako bi stajao konstantno ispod kosa, a to se u realnosti ne desava.
 
A u realnosti, da je Boban igrao u ovoj postavci (nismo igrali zonu), primili bi jos vise takvih zakucavanja jer on zbog svoje sporosti ne bi bio ni blizu da bilo sta odbrani.
Takva zakucavanja bi lako branio visinom samo ako bi stajao konstantno ispod kosa, a to se u realnosti ne desava.

Ha ha ha spor ha ha. jaoooo. Da da u NBA ligi tek tako daju 20 000 000$

Pogledaj sta mislis kad on izlazi na kraj sa NBA zverima sta bi tek radio sa ovim pilicima iz ostatka sveta

 
Poslednja izmena:
Ha ha ha spor ha ha. jaoooo. Da da u NBA ligi tek tako daju 20 000 000$

Pogledaj sta mislis kad on izlazi na kraj sa NBA zverima sta bi tek radio sa ovim pilicima iz ostatka sveta


Ne lozi se, ove sezone su raznorazni podobijali ogromne novce, pa cak i momci iz Evrope. Jedna rezerva u nesrecnom Bajernu je ove sezone postala NBA igrac. Ovog leta se i te kako "tek tako" daju milioni, to povecanje salari kepa mora i da se potrosi da posle ne bi bilo neke frke.

Na OI sad igra dosta igraca iz NBA, ali ne prave svi razliku, zapravo, dominiraju oni koji tamo zaista igraju i koji su neka klasa. Imamo i mi Jokica koji je medju najboljim ruki igracima ali se ne moze recima da zasad impresionira. Opet, ni ne moras biti u NBA da bi raznosio po prvenstvu. Sto se Bobana tice, mogao je doci na pripreme da se uigra i igra ravnopravno sa ostalima (neki bez ugovora), pa bismo videli sta bi radio, a mogao je biti jedan od dva, tri nosilaca igre. Ovako, nek ceka sledece sezone, ako mu menadzer dozvoli da bude zdrav i spreman za reprezentaciju.
 
Ne lozi se, ove sezone su raznorazni podobijali ogromne novce, pa cak i momci iz Evrope. Jedna rezerva u nesrecnom Bajernu je ove sezone postala NBA igrac. Ovog leta se i te kako "tek tako" daju milioni, to povecanje salari kepa mora i da se potrosi da posle ne bi bilo neke frke.

Na OI sad igra dosta igraca iz NBA, ali ne prave svi razliku, zapravo, dominiraju oni koji tamo zaista igraju i koji su neka klasa. Imamo i mi Jokica koji je medju najboljim ruki igracima ali se ne moze recima da zasad impresionira. Opet, ni ne moras biti u NBA da bi raznosio po prvenstvu. Sto se Bobana tice, mogao je doci na pripreme da se uigra i igra ravnopravno sa ostalima (neki bez ugovora), pa bismo videli sta bi radio, a mogao je biti jedan od dva, tri nosilaca igre. Ovako, nek ceka sledece sezone, ako mu menadzer dozvoli da bude zdrav i spreman za reprezentaciju.

Da sam na nejgovo mesto odjebo bi reprezentaciju zauvek osim da dodju i da me mole na kolenima. Onaj celavi misli da je njegova reprezentacija licna svojina. Ko je on da zabrani bilo kome ko vredi da igra u timu, *****
 
On je selektor sa mandatom i poverenjem da sklapa tim kako misli da treba. A da misli da mu je to licna svojina, ne bi zvao Marjanovica ni ove, niti bi ga zvao naredne godine, s obzirom da je jasno da je menadzerova igrackica koja ce da pristane na sve, pa i da se slika za instagram sa ortopedskom cipelom kako bi objasnio kako je povredjen (iako mu je "dijagnoza" bila da ima "sklonost ka povredi" zbog nekih kostiju u stopalu). Ili da drugi lazu kako je lomio stopalo, kako bi se isceniralo sve ovo. Ili da menadzer placa novinare Blica da pisu retardirane epopeje o njegovoj garbage-time igri, i da vrse pritisak na selektora reprezentacije, kreiraju sliku u javnosti, pa onda dodjes ti i napravis ovako pametnu temu na kojoj se tako argumentovano raspravljas. :super:

Moze Bobiska slobodno da zaobidje reprezentaciju, iz inata, jedna muka oko sklapanja tima manje. Sledece bi mozda i hteo da igra, pa i one tamo, a onda bi mu za tri godine verovatno otpalo ono uho i ne bi mogao da igra, bas kad bude trebao potpisivati novi ugovor.
 
NAZALOST,od pocetka TVRDIM d asi u pravu ali ne vredi,Djordjevic ne slusa kada mu se govori.
Bobi je Bobi,covek koji pravi razliku.
Stimac je OK momak ali vise odradjivac posla nego neko ko pravi visak moci na terenu.

- - - - - - - - - -

On je selektor sa mandatom i poverenjem da sklapa tim kako misli da treba. A da misli da mu je to licna svojina, ne bi zvao Marjanovica ni ove, niti bi ga zvao naredne godine, s obzirom da je jasno da je menadzerova igrackica koja ce da pristane na sve, pa i da se slika za instagram sa ortopedskom cipelom kako bi objasnio kako je povredjen (iako mu je "dijagnoza" bila da ima "sklonost ka povredi" zbog nekih kostiju u stopalu). Ili da drugi lazu kako je lomio stopalo, kako bi se isceniralo sve ovo. Ili da menadzer placa novinare Blica da pisu retardirane epopeje o njegovoj garbage-time igri, i da vrse pritisak na selektora reprezentacije, kreiraju sliku u javnosti, pa onda dodjes ti i napravis ovako pametnu temu na kojoj se tako argumentovano raspravljas. :super:

Moze Bobiska slobodno da zaobidje reprezentaciju, iz inata, jedna muka oko sklapanja tima manje. Sledece bi mozda i hteo da igra, pa i one tamo, a onda bi mu za tri godine verovatno otpalo ono uho i ne bi mogao da igra, bas kad bude trebao potpisivati novi ugovor.

Slazem se.
Djordjevic smatra da je tim njegova licna svojina i da moze da sklapa tim a da ne pita nikoga.
Ni Bobija ni javnost ni navijace,NIKOGA.
 
Aman ljudi, pa Djordjevic je i rekao u onom poslednjem obracanju povodom Marjanovica da ima priliku sledece godine da se pridruzi na EP i to je to. Kakva sujeta, kakvi bakraci... Nikako vam ne ide u glavu kakva bi atmosfera u ekipi bila da je popustio i pozvao Marjanovica, nakon sto su svi ostali prosli pripreme i taj turnir. Mislim da Marjanovic ima stvarno zelju da igra, ne sumnjam u to, ali svi prave izbore u zivotu. On je svoj napravio ove godine pod uticajem zna se cijim.. I mislim da ni Sale nema problem sa njim, vec sa Miskom, jer ovo nije prvi put da se ovako nesto dogadja.
 

Back
Top