jer sve tvoje moje je!

dive

Legenda
Poruka
61.139
koliko sam shvatila iz natpisa, dat je predlog zakona za promenu i usvojen da smo od sada svi donori svojih organa
nista vise nase, sve je drzavno
osim ukoliko ne odemo i ne dam o izjavu da ne zelimo da budemo dobrovoljni davaoci organa
da li cete da dajete izjavu i budete zavedeni u sistemu da niste dobrovoljni davaoci organa ili celog sebe dajete vlasti, pa nek rade sa svakim vasim delo sta hoce
koliko sam cula, ako smo zdravi na trzistu u rezervnim delovima vredimo oko 400.000eu
 
stvarno mislis da ce nas loviti po ulicama? :lol:

stvarno
sto ne bih mislila
ajde daj mi jedan razlog da ne mislim tako
da li ti mislis da sistem nije korumpiran?
da li mislis da je malena koju su majci oni francuzi oteli iz ruku stvarno trebala da bude negde usvojena?
da li znas da je najunosnija trgovina organima?
da li znas da je belo roblje nekada podrazumevalo prostituciju, a sad rasprodaju organa?
da li stvarno ne verujes u ovo?

- - - - - - - - - -

Taj zakon mislim da nije usvojen.I drugo čitava priča je tako koncipirana da ako odeš i kažeš da ne želiš da budeš donator organa nakon pokrivanja zelene trave zaborava mog ispadaš nehuman.

humano sam dobrovoljni davalac krvi i niko nije doneo zakon, iako ima periodicno manjka odredjene grupe, da svako mora da da krv koju telo moze da regenerise
ali ce bez pardona da ti poskidaju sve rezervne delove jer ako ne pristanes bices nehuman
pa dobro, bicu nehumana i ostavicu sebi slobodu izbora da ako treba nekome dam za zivota komad jetre ili bubreg ili kostanu srz ili tromboite ili kozu
a necu da me neko tretira kao pokretnu banku rezervih delova, koliko god to nehumano da je
 
stvarno
sto ne bih mislila
ajde daj mi jedan razlog da ne mislim tako
da li ti mislis da sistem nije korumpiran?
da li mislis da je malena koju su majci oni francuzi oteli iz ruku stvarno trebala da bude negde usvojena?
da li znas da je najunosnija trgovina organima?
da li znas da je belo roblje nekada podrazumevalo prostituciju, a sad rasprodaju organa?
da li stvarno ne verujes u ovo?

- - - - - - - - - -



humano sam dobrovoljni davalac krvi i niko nije doneo zakon, iako ima periodicno manjka odredjene grupe, da svako mora da da krv koju telo moze da regenerise
ali ce bez pardona da ti poskidaju sve rezervne delove jer ako ne pristanes bices nehuman
pa dobro, bicu nehumana i ostavicu sebi slobodu izbora da ako treba nekome dam za zivota komad jetre ili bubreg ili kostanu srz ili tromboite ili kozu
a necu da me neko tretira kao pokretnu banku rezervih delova, koliko god to nehumano da je

verujem, ali isto tako smatram i da tebe pere zesca paranoja u vezi toga
 
Zemlja nam je na najnižoj lestvici po broju donora organa.
Zašto svi idu u Italiju za jetru, Ameriku za srce, Nemačku ili Austriju za koštanu srž ?

Šta me briga šta će raditi s mojim telom kad mene više ne bude ?
Dobrovoljni sam davalac krvi i imam donorsku karticu.

Da nekom vašem zatreba neki organ hitno, šta bi radili ?
Posle je krivo zdravstvo....
 
Zemlja nam je na najnižoj lestvici po broju donora organa.
Zašto svi idu u Italiju za jetru, Ameriku za srce, Nemačku ili Austriju za koštanu srž ?

Šta me briga šta će raditi s mojim telom kad mene više ne bude ?
Dobrovoljni sam davalac krvi i imam donorsku karticu.

Da nekom vašem zatreba neki organ hitno, šta bi radili ?
Posle je krivo zdravstvo....

pricali bi drugu pricu, eto sta bi radili

zaista ne mogu da razumem da neko moze da pomisli da ce nas lasom vijati po ulicama :lol:
 
Oni koji ubijaju radi organa ne gledaju da li je čovek potpisao kakvu izjavu ili ne, već samo gledaju šta bi se od njegovih organa moglo valjano iskoristiti.
Tako da.. koga uhvate i odluče da iskasape, sigurno mu neće prevrtati po džepovima ne bi li našli izjavu o dobrovoljnom pristanku ili nepristanku.

Stoga nema potrebe za paranojom... plemenito je biti dobrovoljan davalac, jer ako duša i ide kojim slučajem na onaj svet, organi ostaju i mogu nekoga da spasu.
 
I dobro..gde se daje ta izjava da ja ne zelim da budem donor organa? Prvo zato sto meni niko ne bi dao organ da mi treba, nego bi me stavili na listu cekanja, koju ja ne bih docekala, a drugo necu da me neko vija po ulici ili da mi namesti da poginem radi moje cukice koja kuca ko svajcarski sat. :mrgreen:
 
verujem, ali isto tako smatram i da tebe pere zesca paranoja u vezi toga

Gde ti vidis tu paranoju..to bi bio nacin legalizacije. Imaju podatke o nama preko zdravstvenih kartona. Izvini, ali ja sam jos uvek odlican davalac organa, jer imam samo ebenu diskus herniju, a to je povreda, a ne bolest. Moji vitalni organi su u odlicnom stanju, jel ja treba da razmisljam da me neko ne dovede do mozdane smrti radi mojih organa.

Oni vec bolesni, sa organskim oboljenjima nemaju o cemu da brinu, oni nisu interesantni. Ali svi kojima vitalni organi funkcionisu dobro do odlicno bi trebalo da stave prst na celo i razmisle gde ovaj zakon vodi.

- - - - - - - - - -

Jok ne treba im cukica nekoga ko trci, ima odlicne rezultate krvne slike, bez trombova, bez plakova...cukica sa pulsom 60 :lol: pa neko bi pevao da dobije vaku cukicu ko sto je moja, hvala genetici i sudbini. Ali ka ne dam svoju cukicu, ni bubrescice..nista :evil:
 
koliko sam shvatila iz natpisa, dat je predlog zakona za promenu i usvojen da smo od sada svi donori svojih organa
nista vise nase, sve je drzavno
osim ukoliko ne odemo i ne dam o izjavu da ne zelimo da budemo dobrovoljni davaoci organa
da li cete da dajete izjavu i budete zavedeni u sistemu da niste dobrovoljni davaoci organa ili celog sebe dajete vlasti, pa nek rade sa svakim vasim delo sta hoce
koliko sam cula, ako smo zdravi na trzistu u rezervnim delovima vredimo oko 400.000eu

To je predlog zakona protiv slobode ljudi i odlucivanja .Doniranje organa je licna i dobrovoljna odluka.
 

Back
Top