WORKING FEMALES - attention!

Betty

Elita
Poruka
21.481
dva trenda iz EU :lol:


Zabranjeno zanovetanje na poslu
2005_11_03_office.jpg
Zaposlenima u firmi „Nutzwerk Ltd” iz Lajpciga zabranjeno je da zanovetaju. Zanovetanje i primedbe zbog vremena ili pokvarene fotokopir-mašine postali su prekršaji za koje radnici mogu dobiti otkaz u toj informatičkoj kompaniji. „Zaposleni su potpisima na ugovorima pristali da budu dobro raspoloženi, a oni koji se probude neraspoloženi neka ostanu kod kuće”, rekao je neimenovani menadžer firme. On je, međutim, upozorio da će oni koji budu uzimali previše slobodnih dana zbog lošeg raspoloženja biti suočeni sa otkazom. (FoNet)


Šefovi protiv božićnih žurki na poslu
2005_10_31_bozicna_zabava.jpg
Sve više rukovodilaca u firmama u Velikoj Britaniji odbija da organizuje božićne zabave na poslu. Anketa koju je među 3.500 šefova firmi sprovela advokatska kancelarija Penisjula pokazuje da 80 odsto šefova ove godine neće prirediti žurke za zaposlene. Finansijski momenat nije jedini faktor jer većina strahuje od posledica zabava na kojima se najčešće obilno pije. Svake godine posle razuzdanih zabava uslede mnoge tužbe zbog seksualnog uznemiravanja ili silovanja, a dve trećine rukovodilaca koji su učestvovali u istraživanju navode da su posle tih zabava morali da otpuste bar jednog zaposlenog. (FoNet)
 
zlo? :D
svašta. dosta bre samoupravljanja i širenja neraspoloženja, opravdanog i neopravdanog :mrgreen:
mojne me nervoze neopravdane. Pozdravljam taj predlog!


ali Zapad je ludilo što se NAPIJE na poslu....
to se i ovde dešava, i znak je...čega?
Ja na to gledam kao na nepristojnost - napiti se na božićnom koktelu, misssim :shock:
"la bla ove godine smo utrostručili prihode" bla bla
....i neko da se ucirka tu i krene da privatatava koleginice :?
ajde da su to npr. Beogradske kafane.d.o.o. pa: deset s lukom, pivo i masna dupeta :lol: Mislim, to mi nekako ide. :)
 
u sto sam se ja napila jednom sa nekim kolegama sa posla...nije bilo tako davno..ne da je pao dobar seks....!!!

rado ga se secam.....mmmmm

i od tada sam resila da sve proslave slavim sa njima jer ko velim mozda mi se posreci opet.....
ma jel to tako lose????
 
e da slušala o tome i oduševilo me ,,, mada nije moguće uporediti sa našim uslovima ,,,, jer i zaposleni dobija za uzvrat satisfakciju u vidu lofe ,,,, kada meni dodje šef sa izlistanim greškama ja ga samo pitam ""a kada će povećanje plate """ i baja prevrne očima i izadje iz kancelarije ,, jer koj moj da traži od mene za trista eura ,,, da dodamo još jednu nulu --- mogli bi da se dogovorimo ,,,,

mada greške su greške a kada vidim neke namrgodjene likove koje samo kukaju to me već ubija ,,, pa nisam ni ja iz palate izašla da dodjem na ovaj posao ,,,, svi imamo neku frkicu ,,,, pa još kada mi koleginica dodje i kaže """ danas me ništa ne pitaj UJEDAM """ e yebi ga ,,,, ma ljudi su sto posto u pravu ,,, došao si na radno mesto da zaradiš a ne da proživljavaš loše vreme ,,,,, a i niko nije toliko bezdušan da se neko pored tebe poradja od depresije a da ne utiče na tebe ,,a takih ima na svakom ćošku ,,,,,
 
a da drugi pasos sex --- to jest ,,, i ja sa ubi jednom sa kolegama pa sam tako navalila na jednog ,,,otišli smo na silu kod njega -- na moju prisilu ,,, evo sada ,,,, glb ,,, imamo toliko kontakta a ja ga još nisam pogledala u oči ,,,njemu smešno ,,, yebiga
 
Drugi trend mi je OK (ako hocesh da se nalijesh sa kolegama & koleginicama idite posle u neku kafanu, niko vam ne brani) a prvi je zastrashujuc. Shta? fotokopir mi sazvace papir a ja treba da se nasmeshim i kazem "gle shto nam je amfibast aparat... shaljivdzija... bless him"? Potpuno je nehumano traziti od ljudi da budu jebeni emocionalni roboti.
 

Back
Top