gajenje golubova

Moj beli backi prevrtac:

3vr-roller.jpg
 
treniras ih pustas ih prvo iz susedne ulice pa iz susednog bloka pa iz susednog grada i tako sve dalje i dalje dok se neizgube ili nepostanu sampioni neki lik iz srbobrana backa ih je pustao iz holandije. i vracali su se a da bi isli pravo kuci sto brze nosio ih je kada su imali mlada to ih je dodatno motivisalo da zure kuci
 
treniras ih pustas ih prvo iz susedne ulice pa iz susednog bloka pa iz susednog grada i tako sve dalje i dalje dok se neizgube ili nepostanu sampioni neki lik iz srbobrana backa ih je pustao iz holandije. i vracali su se a da bi isli pravo kuci sto brze nosio ih je kada su imali mlada to ih je dodatno motivisalo da zure kuci

Znam tog lika iz Srbobrana posto sam i ja iz Srbobrana. ;)

Vecina takmicenja Vojvodjani su pravili iz Minhena jeer je Minhen udaljen tacno 1000 km.

I Somborac Zvonko Bogdan je pustao pismonose iz Holandije.

- - - - - - - - - -

da ptice sa sjajnim roditeljskim nagonom uspevaju da izguraju po dva pomeranska gusana mada stvar izgleda mnogo bolje kad hrane samo jednog

Lepezani su dobre dadilje, ali najbolje dadilje su dalmatinske gimple i za teske rase poljski ris /luks/.

Poznajes li te rase?
 
Znam tog lika iz Srbobrana posto sam i ja iz Srbobrana. ;)

Vecina takmicenja Vojvodjani su pravili iz Minhena jeer je Minhen udaljen tacno 1000 km.

I Somborac Zvonko Bogdan je pustao pismonose iz Holandije.

- - - - - - - - - -



Lepezani su dobre dadilje, ali najbolje dadilje su dalmatinske gimple i za teske rase poljski ris /luks/.

Poznajes li te rase?

umro je taj srbobranac :-(
 
Pozdrav.Ja imam prevrtace(dobio od coveka koji je bio prvi na listi u Srbiji nisam siguran na kojoj je sada poziciji)
Takodje 2 para lepezana i 1 par visokoletaca.Imao sam zelju da drzim pismonose....

Pokusaj da drzis samo jednu ili dve rase.

Tako se moze dostici visi kvalitet.

- - - - - - - - - -

cao .
ja sam vise nastrojen prema ukrasnim golubovima . lepezani pomeranski gusani i perikeri . mada volim i velike rase dzinovskih golubova

Meni se uvek svidjo KING.....

Lep golub, veliki, miran, a mozes i da ga pojedes....
 
Pokusaj da drzis samo jednu ili dve rase.

Tako se moze dostici visi kvalitet.

- - - - - - - - - -



Meni se uvek svidjo KING.....

Lep golub, veliki, miran, a mozes i da ga pojedes....

da predivna ptica .
mada ako golubove gajis klope radi preporucio bih ti teksane nesto nalko je sitniji od kinga ali se bolje leze . to je americki industrijski golub
 
da predivna ptica .
mada ako golubove gajis klope radi preporucio bih ti teksane nesto nalko je sitniji od kinga ali se bolje leze . to je americki industrijski golub

Posmatrao sam dugo teksane i kingove.....

Ipak mi se kingovi vise dopadaju i za meso.

I oni se takodje gaje industrijski, kao i teksani.

Jedino meso koje ne sadrzi holesterol je golubije.
 
Posmatrao sam dugo teksane i kingove.....

Ipak mi se kingovi vise dopadaju i za meso.

I oni se takodje gaje industrijski, kao i teksani.

Jedino meso koje ne sadrzi holesterol je golubije.

sada dolazim u iskusenje da ponovo zapatim golubove divan hobi a i kvalitetno meso, ako se odlucim ponovo bih drzao dve rase neke gusane ili perikere i neke dzinovske dadilje (konzumne)
 

Back
Top