Zena u slici

be526328ce6a6b834d1a971e69576ec7.jpg
 
Ja baš htela da napišem suprotno, pa sam oćutala. Žena na slici je lepa, a slika totalni veštak, ko još sedi ovako izlomljen u kuku, noge na sve strane, špicaste cipele, slikano sa poda... Mislim ako je ovo slika ženske duše/sadržaja/suštine hbt. ne bih da se družim sa njom : )

Висока 1.65 а ноге јој 1.5м. Каква црна душа, фотошоп, левел про.

- - - - - - - - - -

kristina-bozic-500.jpg


Бака са тржнице.

- - - - - - - - - -

Budisavljevic_1.jpg


Диана Будисављевић.
 
Bila bi predivna fotka da joj nisu sakrili pupak :confused:
Ovako fotka šalje jednu licemernu poruku kojom se samo deklarativno slavi lepota sposobnosti žene da donese novo biće na svet i deklarativno slavi lepota trudne žene, ne i zaista i zapravo, jer trudna žena ima i trudnički pupak, često ispupčen. Zaista i zapravo ova fotka degradira i šalje poruku da je trudna žena sa stomakom koji izgleda kako već izgleda u trudnoći u stvari ružan i prostački.
 
od početka mi je bila sumnjiva ova trudnica, možda ceo stomak i nije njen:lol:

ali prihvatam kritiku za fotošopiranje s tim da se ne slažem da je poruka o rađanju novog života sa ove fotografije toliko gruba i oštra ...
 
od početka mi je bila sumnjiva ova trudnica, možda ceo stomak i nije njen:lol:

ali prihvatam kritiku za fotošopiranje s tim da se ne slažem da je poruka o rađanju novog života sa ove fotografije toliko gruba i oštra ...
Ona je prelepa, ali je stomak maksimalno uglačan i sa tim izvorom svetla koje tendencioznim padanjem na stomak navodno simbolizuje najuzvišeniji čin prirode, ali i prikriva. A sve ono što ima tendenciju da prikrije, meni ostavlja jedan utisak.. onako, kao da ispod tog prikrivanja postoji nešto ružno ili sramotno.

Inače, ima divnih slika žene i ženske duše, ženske prirode, mogućnosti i uloga koje žena može da ostvari tokom života.
No kada bih sve to pokušala da sažmem u jednu sliku, izabrala bih sliku žene u zajedništvu sa muškarcem - ne zato što je sama žena manje vredna ili manje ostvarena, već što sve svoje najlepše i najvrednije može na najlepši mogući način da "uveća" u zajedništvu sa muškarcem.

Pa u to ime, jedan lep video :)
 

Back
Top