ФК ПАРТИЗАН сезона 2018/19

Ko je najbolje resenje za klupu Partizana za narednu sezonu?

  • Ostanak Djukica

  • Vladimir Ivic

  • Ilija Stolica

  • Matjas Kek

  • Darko Milanic

  • Niko od navedenih


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je ; mada je meni sad ovo glupo i derbi nema tu draz kad se bodovna razlika opet svede na "mogucu" kad se izgubi pola bodova ;)

Једина утакмица у сезони која има неку драж. Јавори, Вождовци, Моштанице, које су то екипе, који су то играчи. Штета што су судије почеле последњих година да се мешају и у ту утакмицу.
 
Једина утакмица у сезони која има неку драж. Јавори, Вождовци, Моштанице, које су то екипе, који су то играчи. Штета што су судије почеле последњих година да се мешају и у ту утакмицу.

Pa zar Partizan je i Radnik iz Surdulice utakmica ;)
 
Iskreno, verujem da Partizanu u derbiju nece biti lako, ali upravo tu je sansa. Na Zvezdi je veci teret, tako mi se cini? Nece biti iznenadjenje ako Partizan izgubi, ali ce zato eventualna pobeda uneti vrlo losu energiju Zvezdi. Jos posle toga im dolazi PSG zeljan bodova a i golova. Moze svasta da uradi ovaj derbi u nedelju... Ako bude u korist Partizana ima da se nasladjujem zestoko :D Jer znam da bi i oni isto tako. A plus na to da se doda politika... Haos bi bio. Ipak sam misljenja da ce biti 0-0 pre nego da iko potegne nesto vise, znajuci mentalitet oba kluba. U svakom slucaju vreme i Bata ce pokazati :p :per:
 
Naravno da je Zvezda favorit u derbiju. Imaju kvalitetniji igrački kadar, a i logističku podršku od strane sudijske organizacije ako zaškripi.

Sa druge strane, igrači Partizana će verovatno biti izuzetno motivisani da skinu skalp ovoj Zvezdi.
Ovo omalovažavanje od strane "sportskih novinara" može samo dodatno da motiviše Batu i igrače.

Mislim da će biti tvrda utakmica sa malo golova i šansi. Opet, Zvezda je favorit, ali derbi je po pravilu dobijao disciplinovaniji i motivisaniji tim, tako da...
Ko bi ga znao...
 
Али ипак не игра са истуреним Стојковићем као комшије који су изузетни Стратези и Бизнисмени. :lol: Живе свој сан са 25% поседа лопте.

Mi smo u Ligi Sampiona sa Liverpulom , PSG i Napolijem i uzimamo bodove a gde ste vi, zar imate pravo ista reci... cinjenica je da bi ti dupe dao da ste na nasem mestu makar i sa 10 posto poseda..
 
Mi smo u Ligi Sampiona sa Liverpulom , PSG i Napolijem i uzimamo bodove a gde ste vi, zar imate pravo ista reci... cinjenica je da bi ti dupe dao da ste na nasem mestu makar i sa 10 posto poseda..

Mi smo tamo vec bili 2 puta...uzimali bodove Realu sa Zidanom,Figom, Roberto Karlosom,Raul,pravi Ronaldo,Bekam,Kasiljas...u Madridu nas dobili na guzove 1-0, pa jednom Portu s Murinjom koji je i osvojio Ligu Sampiona te godine i Olimpiku koji je te godine igrao finale Lige UEFA predvodjeni Drogbom..bez bunkera, otvoreno, mudima..pa opet nismo padali u trans ko vi sto ste 'uzeli skalp' Napoliju s 0:0...nisam znao da je neresen rezultat skidanje skalpa...Tad si bio mozda 2-3 godine pa me i ne cudi al se onog zadnjeg ucesca u LS trebas secati...Vi ste 'redivno igrali Evropu' ko mi sad jedno 10 godina...I da, zelim da vas nabiju i demoliraju svi od reda...A sad u derbiju..jeste da je sve na vasoj strani od igrackog kadra do drzave ali se nadam da ce se onim nasim pajserima probuditi inat...sto vise letis mnogo jace tresnes od zemlju kad padnes.
 
Mi smo tamo vec bili 2 puta...uzimali bodove Realu sa Zidanom,Figom, Roberto Karlosom,Raul,pravi Ronaldo,Bekam,Kasiljas...u Madridu nas dobili na guzove 1-0, pa jednom Portu s Murinjom koji je i osvojio Ligu Sampiona te godine i Olimpiku koji je te godine igrao finale Lige UEFA predvodjeni Drogbom..bez bunkera, otvoreno, mudima..pa opet nismo padali u trans ko vi sto ste 'uzeli skalp' Napoliju s 0:0...nisam znao da je neresen rezultat skidanje skalpa...Tad si bio mozda 2-3 godine pa me i ne cudi al se onog zadnjeg ucesca u LS trebas secati...Vi ste 'redivno igrali Evropu' ko mi sad jedno 10 godina...I da, zelim da vas nabiju i demoliraju svi od reda...A sad u derbiju..jeste da je sve na vasoj strani od igrackog kadra do drzave ali se nadam da ce se onim nasim pajserima probuditi inat...sto vise letis mnogo jace tresnes od zemlju kad padnes.

I naravno ne moze da prodje bez spominjanja drzave i teorija zavera o Vucicu, Sorosu, vanzemaljcima, ljudima gusterima, .. i ne znam koja je svrha tog vracanja u proslost i spominjanja 2003. covece pa to je bilo pre 15 godina to o cemu ti pricas o Zidanu, Figu i ostalima.. ako hoces da pricamo o istoriji onda mozemo i o Bariju i 1991. godini..
 
2003 je bila pre 15, a bari pre 27.....da ne govorim da ta 2003-a ipak spada u eru modernog fudbala i ima mnogo vise veze sa sadasnjom ligom sampiona nego bari.

Mi smo tamo vec bili 2 puta...uzimali bodove Realu sa Zidanom,Figom, Roberto Karlosom,Raul,pravi Ronaldo,Bekam,Kasiljas...u Madridu nas dobili na guzove 1-0, pa jednom Portu s Murinjom koji je i osvojio Ligu Sampiona te godine i Olimpiku koji je te godine igrao finale Lige UEFA predvodjeni Drogbom..bez bunkera, otvoreno, mudima..pa opet nismo padali u trans ko vi sto ste 'uzeli skalp' Napoliju s 0:0...nisam znao da je neresen rezultat skidanje skalpa...Tad si bio mozda 2-3 godine pa me i ne cudi al se onog zadnjeg ucesca u LS trebas secati...Vi ste 'redivno igrali Evropu' ko mi sad jedno 10 godina...I da, zelim da vas nabiju i demoliraju svi od reda...A sad u derbiju..jeste da je sve na vasoj strani od igrackog kadra do drzave ali se nadam da ce se onim nasim pajserima probuditi inat...sto vise letis mnogo jace tresnes od zemlju kad padnes.

To su bili nestvarni trenuci u kome nas je sudbina spojila sa dvoje polufinalista tadasnjeg Kupa Uefa, osvajacem Lige sampiona i Realovim timom iz snova.
Marsej se u poslednjem kolu provukao kroz iglene usi na JNA i otisao u Kup Uefa i onda su Marsej i Njukasl igrali polufinalni dvomec u Kupu Uefa (Marsej prosao u finale), a Porto je osvojio Ligu sampiona.

To je sa jedne strane bilo prokletstvo za nas jer se ispostavilo da tezi put ka LS i tezu grupu nismo mogli imati i da bi jos vece rezultate ostvarili da nam je pala laksa grupa ali sa druge strane bila je izuzetna privilegija biti deo takve istorije gde smo posle svake utakmice dobijali pohvale na racun nase igre i fer-pleja.

Da stvar bude jos neverovatnija i 2010-e smo bili u grupi sa timom koji je iste te sezone zavrsio u finalu Lige Evrope - Braga. Takodje smo bili u grupi sa Sahtjorom koji je te sezone ostvario svoj najveci uspeh u Ligi sampiona - cetvrtfinale. Arsenal je u dramaticnom dvomecu ispao od Barselone u osmini finala. Barselona je kasnije naletela na Sahtjor i njega izbacila i osvojila LS te sezone....
 
Sećam se te sa Realom. Saša Ilić,prazan gol sa 5 metara :lol: Kako je amaterski šutnuo onu loptu još uvek se krstim kada se setim Sećam se i onih 3:0 u Marselju. Partizan skoro bio bolji u prvom do crvenog kartona posle ih Drogba rutinirao.
Dobar tim je bio Mateusov Partizan.

Ali Zvezda uzela titulu te godine bez da se oznojala. Mnogo ozbiljnija liga bila u odnosu na ovu parodiju posle.
 
2003 je bila pre 15, a bari pre 27.....da ne govorim da ta 2003-a ipak spada u eru modernog fudbala i ima mnogo vise veze sa sadasnjom ligom sampiona nego bari.


Osnovna razlika su pre svega Bosmanovo pravilo i promena broja stranaca koja je i generisala i produbila razlike medju ekipama, zatim promena formata takmicenja i omogucavanje da iz najjacih liga vise ne idu samo šampioni, tako da je Partizan te 2003 bio autsajder iz tih razloga koji su i danas prisutni inace sam kvalitet fudbala je tada bio i veci nego danas, vise kvalitetnih pojedinaca, individualaca, interesantniji mečevi i svakako se lako može porediti ta godina sa sadasnjom jer sustinskih razlika nema.
Partizan je tada da bi uopšte igrao LŠ morao da izbaci jedan Njukastl tada treći tim Engleske koji je ulagao ogromne sume, npr transfer Širera je kada se uzme u obzir inflacija drugi svih vremena u PL što se vidi iz tabela Sky Sporta u prilogu. Kasnije su došli do polufinala Kupa Uefa gde su se sudarili sa drugim Partizanovim takmacem u grupi Marsejom.
Stari sistem takmičenja koji je podrazumevao ograničenje u pogledu stranaca, zatim nokaut runde bez lige i da u tadasnji KES idu samo šampioni zemalja je nešto sasvim drugo uostalom po tom sistemu je i Partizan igrao finale 66-te, Steaua osvojila titulu 86( tada je npr Geteborg igrao polufinale i na penale ispao od Barselone a šampion Finske -Lahti igrao četvrfinale i tesno izgubio od Rumuna), pored toga Steaua je 89-te bila i finalista, Malme je igrao finale, pa i FK Vojvodina je npr igrala četvrtfinale gde je tesno ispala od Seltika i on je omogucavao da i klubova iz manjih zemalja mogu daleko doci jer je i konkurencija bila neuporedivo slabija.

Kada bi se danas uz sve razlike samo ogranicio broj stranaca na 3 kao nekada, vec bi razlike bile drasticno manje bez obzira na budžete.

https://www.skysports.com/transfer/news/21476/11490165/most-expensive-premier-league-transfers-in-todays-money
 
Poslednja izmena:
Sećam se te sa Realom. Saša Ilić,prazan gol sa 5 metara :lol: Kako je amaterski šutnuo onu loptu još uvek se krstim kada se setim Sećam se i onih 3:0 u Marselju. Partizan skoro bio bolji u prvom do crvenog kartona posle ih Drogba rutinirao.
Dobar tim je bio Mateusov Partizan.

Ali Zvezda uzela titulu te godine bez da se oznojala. Mnogo ozbiljnija liga bila u odnosu na ovu parodiju posle.

Mislim da Bekam jos pamti batine od Nadja i pljuvacinu po njemu od celog stadiona..nismo ih respektovali uopste, a i zasto bi...prvi i jedini put da sam gledao nase fudbalere da stvarno grizu i kidisu, bez respekta, bez kompleksa.
 
To misliš na partizanske fudbalere?

Partizan,Zvezda, reprezentacija...mislim generalno..

- - - - - - - - - -

Da mi odigramo i sledeće sezone grupnu fazu LŠ.Lepo se zapričali o "vanserijsim potezima" protiv tada nikad jačom LŠ iz 2003.Onda verovatno ide i naredno vaše učešće u LŠ sa opet nikad jačom grupom i kako su svima drhtale noge u paklu armijskog pašnjaka ;)
Boles' :lol:

Boles' je kad vise upisa imas na Partizanoj temi nego li na vasoj i da svaki dan provodis na forumu pokusavajuci da se raspravljas s nekim jer ti je to izgleda jedini vid zabave.
 
2003 je bila pre 15, a bari pre 27.....da ne govorim da ta 2003-a ipak spada u eru modernog fudbala i ima mnogo vise veze sa sadasnjom ligom sampiona nego bari.



To su bili nestvarni trenuci u kome nas je sudbina spojila sa dvoje polufinalista tadasnjeg Kupa Uefa, osvajacem Lige sampiona i Realovim timom iz snova.
Marsej se u poslednjem kolu provukao kroz iglene usi na JNA i otisao u Kup Uefa i onda su Marsej i Njukasl igrali polufinalni dvomec u Kupu Uefa (Marsej prosao u finale), a Porto je osvojio Ligu sampiona.

To je sa jedne strane bilo prokletstvo za nas jer se ispostavilo da tezi put ka LS i tezu grupu nismo mogli imati i da bi jos vece rezultate ostvarili da nam je pala laksa grupa ali sa druge strane bila je izuzetna privilegija biti deo takve istorije gde smo posle svake utakmice dobijali pohvale na racun nase igre i fer-pleja.

Da stvar bude jos neverovatnija i 2010-e smo bili u grupi sa timom koji je iste te sezone zavrsio u finalu Lige Evrope - Braga. Takodje smo bili u grupi sa Sahtjorom koji je te sezone ostvario svoj najveci uspeh u Ligi sampiona - cetvrtfinale. Arsenal je u dramaticnom dvomecu ispao od Barselone u osmini finala. Barselona je kasnije naletela na Sahtjor i njega izbacila i osvojila LS te sezone....

Da i ja mislim da je vas remi sa galaktikosima veci uspeh od titule sampiona Evrope :lol:
 
Jokanović je osvojio titulu i Kup sa Partizanom za tri godine u Humskoj, a kao trener predvodio je crno-bele do "duple krune" 2007-2008 i 2008-2009.

"Ne radi se samo o gradu, cela zemlja priča o toj utakmici. To je derbi dva najpopularnija srpska kluba, a u prošlosti i dva najpoznatija jugoslovenska kluba. To je poseban dan za navijače oba kluba. Ljudi danima pre meča pričaju o tome. Verovatno 55 ili 60 odsto ljudi navija za Zvezdu. Ja sam navijač Partizana. Zadovoljan sam svojim izborom. Bio sam srećan kada sam branio njihove boje u dobrim i lošim trenucima, uvek sam bio uz svoj tim", rekao je Jokanović za BBC.

BBC je napravio priču o predstojećem 158. "večitom" derbiju između Partizana i Crvene zvezde, koji se igra u nedelju od 19 časova u Humskoj.

BBC je naveo da su dva stadiona rivala udaljena 12 minuta hoda, i da ta utakmica ujedini ali i podeli celu Srbiju. Pominju se i navijački neredi iz prošlosti, a Jokanović je rekao da su to teške stvari.

"Ponekad utakmica ode na pogrešnu stranu. To može biti zanimljivo ljudima van naše zemlje, ali mi smo se pomalo umorili od te situacije. To je jedan od najvećih derbija sveta. Ono što mi želimo je veći kvalitet i bolji fudbal, ali i malo tišu publiku, bez nasilja. Kada sam ja bio navijač i kada sam igrao, nasilja je bilo manje, ne znam zašto, ne mogu to da objasnim", rekao je Jokanović.

Upitan o političkoj situaciji u regionu posle raspada Jugoslavije, Jokanović je rekao da politika ne utiče na derbi i da dodatno ne doprinosi nasilju.

"Postoje mnogi slučajevi da ljudi iz iste porodice navijaju za različite ekipe", dodao je on.

"Najbolji trenutak za igrače Partizana, navijače i trenere je pobeda. Gledao sam mnogo beograskih derbija. Oba kluba imaju vaterene navijače, koji ponekad mogu da budu pomalo opasni. Gledao sam, igrao i trenirao ekipu u tim utakmicama i ništa ne može da me iznenadi. Ali, glasno je, to je neverovatno. Sećam se, kada smo igrali, nije bilo moguće razgovarati sa saigračima i davati instrukcije. Možeš da gestikuliraš rukama, ali ne možeš da razgovaraš", naveo je Jokanović.

Zvezdin stadion u prošloti je mogao da primi 100.000 ljudi, a Partizanov 55.000, ali je posle pravila UEFA kapacitet gotovo prepolovljen.

"Igrao sam protiv jedne od najvažnijih ekipa Zvezde, na početku devedesetih godina, kada su bili šampioni Evrope i sveta. Utakmica pred 100.000 ljudi, sa vrućom atmosferom, navijači koji ne prestaju da podržavaju svoj tim. Ponekad ne možeš da čuješ šta se dešava oko tebe. Navijači igraju važnu ulogu u derbiju. Na kraju utakmice svi vide ko je na tribinama dobio utakmicu. To nije prirodno za engleski fudbal, ali to su emocije", rekao je Jokanović.

Kakav je ovo gospodin. Elokventan, kulturan. Jednostavno, ja se ovom coveku divim. A juce su mu neki pevali ''Jokane odlazi''. Stvarno, da nas nema trebalo bi nas izmisliti.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top