Da li je potrebno blizance razdvajati ako se ukaze potreba?

Poruka
19.457
Rece mi kolega da je njegov brat ove godine upisao blizance u srednju skolu. Jedan je odradio prijemni za elitnu skolu ok, drugi je pukao. i onda jwe ministarstvo i drugog upisalo -da se ne razdvajaju.
takodje zanam jos slucajeva ''pozitivne diskriminacije'' prema blizancima. na primer uvek zajedno sluze vojsku (bar u moje vreme), imaju prednost kod popunjavanja mesta u vrticima i cesto se jedan blizanac ''slepa'' uz drugog. koliko je to dobro i korisno?

na primer, znam zenu koja radi kao profesor u gimnaziji i kaze da je cesto imala blizance u odeljenju kome je predavala. uvek je jedan blizanac odlican a drugi prilicno iza i onda mora da doteruje ocenu i drugome, ako ne jednaku bar pribliznu. da li je to ispravno, ne zna ona ni sama,
 
Poslednja izmena:
Dva najgora coveka koje znam u zivotu su blizanci.

To su takve ljige od ljudi, uzas uzasa.


Na faxu jedan drugom polagali ispite, i sve u tom fazonu.

:D koji si ti lik :D

- - - - - - - - - -

to sto su jednojajcani, ne znaci i da im se svidjaju i da vole siste stvari

ali znaci da su jako vezani i da pate ukoliko su odvojeni
ima zabelezeno puno slucajeva gde smrt jednog uzrokuje vrlo blizu smrt i drugog blizanca

Izvini molim te, da li ce umreti ako jedan pohadja kozarsku a drugi arhitektonsku skolu?
 
Rece mi kolega da je njegov brat ove godine upisao blizance u srednju skolu. Jedan je odradio prijemni za elitnu skolu ok, drugi je pukao. i onda jwe ministarstvo i drugog upisalo -da se ne razdvajaju.
takodje zanam jos slucajeva ''pozitivne diskriminacije'' prema blizancima. na primer uvek zajedno sluze vojsku (bar u moje vreme), imaju prednost kod popunjavanja mesta u vrticima i cesto se jedan blizanac ''slepa'' uz drugog. koliko je to dobro i korisno?

na primer, znam zenu koja radi kao profesor u gimnaziji i kaze da je cesto imala blizance u odeljenju kome je predavala. uvek je jedan blizanac odlican a drugi prilicno iza i onda mora da doteruje ocenu i drugome, ako ne jednaku bar pribliznu. da li je to ispravno, ne zna ona ni sama,

kad su mali treba da budu zajedno,sto da ne
al u srednjoj skoli???
svasta
svako ima svoja neka interesovanja i talente
ako se poklope super ako ne,treba svako svojim putem da ide
vrtic i osnovna skola ok,upisuju se zajedno i to je ok
al posle osnovne treba da vide ko ce sta i gde a ne trpati ih zajedno po svaku cenu,pa cak i po cenu toga da jednom detetu ne ide ta neka skola a drugom odgovara
 
Rece mi kolega da je njegov brat ove godine upisao blizance u srednju skolu. Jedan je odradio prijemni za elitnu skolu ok, drugi je pukao. i onda jwe ministarstvo i drugog upisalo -da se ne razdvajaju.
takodje zanam jos slucajeva ''pozitivne diskriminacije'' prema blizancima. na primer uvek zajedno sluze vojsku (bar u moje vreme), imaju prednost kod popunjavanja mesta u vrticima i cesto se jedan blizanac ''slepa'' uz drugog. koliko je to dobro i korisno?

na primer, znam zenu koja radi kao profesor u gimnaziji i kaze da je cesto imala blizance u odeljenju kome je predavala. uvek je jedan blizanac odlican a drugi prilicno iza i onda mora da doteruje ocenu i drugome, ako ne jednaku bar pribliznu. da li je to ispravno, ne zna ona ni sama,

Ja sam svojevremno dok sam radila u skoli razdovijal dva blizanca. I onaj drugi je progledao u drugom odeljenju. Ali tu sam imala podrsku i roditelja i uciteljica.

Drzanje blizanaca zajedno se radi po difoltu bez vodjenja racuna o psihickim, socijalnim i pedagoskim potrebama svakog zasebno. Sto nije (uvek) dobro.
 
Сада се препоручује одвајање близанаца, управо да би се свако развијао према својим талентима и могућностима.

Чак од 1. разреда, само што родитељи и даље инсистирају на томе да буду заједно.
 
Kada sam bio u osnovnoj skoli odvojili su ih od 1. razreda i onda od 5. spojili jer se ugasilo odeljenje jednog od njih pa da ne bi bili u suprotnim smenama. I danas su potpuno razliciti. Jedan je samac, drugi porodican. Jedan povucen drugi glavni u svakom dogadjaju... Iskreno ne vidim razlog da budu zajedno.
A to da ce umreti ako budu razdvojeni? Moja ujna je imala sestru bliznakinju. Evo nadzivela je sestru bar jedno 15 ako ne i 20 godina i ne vidim da je bliznakinjina smrt uticala na nju.
 
Poznavala sam sestre bliznakinje i jednom smo pricale na tu temu pa su mi rekle da nisu podnosile kada ih oblace istovetno (najcesca greska,treba insistirati na individualnosti) jer su imale osecaj kao da gledaju odraz u ogledalu,uvek ih slali na iste vanskolske aktivnosti iako su bile razlicitih interesovanja i talenata...a nas razgovor je potakla scena kada smo bile na nekom kursu racunara ( pre 15g) i predavac jednoj objasni nesto kako se radi i kad je dosao do druge sestre,rece: Vec sam objasnio tvojoj sestri" ...hahahaha kao da su one neki klonovi telepatski povezane...
 
Poslednja izmena:

Back
Top