prica, prica, pricica...

gost 36952

Elita
Poruka
17.066
Da li previse pricate?

Da li imate utisak da vas ponekad ne slusa sagovornik?

Kako se osecate?

Kako se ponasate?

GLEDATE LI SAGOVORNIKA U OCI?

Mogu da dobijem nervni slom kada neko pocne da gleda unaokolo ili nesto radi dok mu se obracam. Meni je to izraz potpunog nepoštovanja sagovornika. To smatram toliko uvredljivim da mislim da je to veca uvreda nego kada vas sagovornik prekine da bi nesto rekao. U tom slucaju ucestvuje, znaci da ga zanima taj razgovor. A ono kad skrece pogled kao da kaze "ajde da odrobijam ovaj dosadan razgovor... "
 
Da, ja mnogo pricam i ovde i tamo. Al' umem i da cutim. I to se desava. Ili uopste nemam zelju da komuniciram.
A ako mi se desi da me neko ne slusa, automatski prekidam. Ako neko nema volje da komunicira, to je njegovo pravo. Ne ljutim se.
A umem i da slusam druge. Ono bas. :-)
 
OSEĆAM, ali koliko god da pričam moje reči ne dopiru do njihove svesti, do njihovog razumevanja.... so why bother?
Oceniš šta možeš, a šta ne možeš sa kim i kada da pričaš... i to je to. Ljudi se razlikuju po svojim sposobnostima...
 
pričam samo sa odabranima - nikad previše :lol:
Mislim, dozvolim im da to zaključe, ako su user friendly, ali to je vipe neka fama nego realnost :)

nemam prečesto potrebu da ispričam NEŠTO, volim da ćaskam neobavezno...mada mi je nekad baš probelm pa istrtljam ženama na poslu koješta :) Sreća moja pa su fine, a aj to reeetko radim :P

danas sam imala diiivno upo-znanstvo sa jednom Novosadistkinjom :lol:
Pričala mi je za večerom kako je nekoliko godina zaticala medveda pred kućom (Viskonsin), i sve tako...pozovu gard watch službu, oni ga odvedu u neki pičkovac, međutim meda se vrati - pap pred vratima kroz tri četiri dana opet :lol:
Reko joj muž jednom "pa nahrani ga!"
"Ma, važi - čime?!"
"ma samo ti izađi...." :P :P :P
Super je ženska, i ostaćemo kontaktu :D
OBOŽAVAM pričljiva upo-znanstva :D
Obožavam jedno veče u tunelima ispod ambasade sa Queen i Hani :)
Tooo je bilo raspričano....:lol:


ah...ja došla s puta razdragana :)
dakle,kad me ne sluša....retko se to dešava, ali prekinem. U pola rečenice, nije me blam. I naglas zamolim za godišnji u nekom ment. insitutu SAS POGLEDOM NA ŠUMU :P


ili: pitam sagovornika jel sve ok (možda mu nije dobro, možda ga nešto muči pa je rasejan, ovo se često desi)
slatka je temica :D

to ne važi za dragog, kod njega, ako me ne čuje, to je zato što ne može da operiše u mulititasking programu - nisu muškarci sposobni više stvari istovremeno da rade :lol:
 
Ja gledam u ochi a i ja sam:| cutljiv.Ali to ti nish ne znachi...ja mogu da se iskljuchim i samo mahinalno pamtim poslednju rech bez belezenja smisla rechi u glavi tako da ponovim tu poslednju sa ? na kraju da bi odao utisak da sam pratio fabulu.:)
 
Ne preterano...mislim ako me ne gleda znachi da ga smaram najverovatnije i onda pokushavam da zavrshim razgovor shto pre....ako mi je neka bliska osoba u pitanju i ona mene smara nema dvoumljenja,lepo mu/joj kazem:SMARASH-i problem reshen:lol:.
 
gurmanci:
Da li previse pricate?

Da li imate utisak da vas ponekad ne slusa sagovornik?

Kako se osecate?

Kako se ponasate?

GLEDATE LI SAGOVORNIKA U OCI?

Da li previše pričam?
Da :lol:
Taka mi je priroda, volim da pričam i da se smejem i da se glupiram, da se svađam i prepucavam...
Zaćutim eventualno nedelju dana pre menstruacije

Kako se osecate?
Hvala na pitanju dobro.

Kako se ponasate?
Zameraju mi to što psujem ko kočijaš

GLEDATE LI SAGOVORNIKA U OCI?
U glavnom.
Ako se smejem u toku razgovora ne - ne znam gde gledam kad se smejem možda i tad samo ne obraćam pažnju
 
gurmanci:
DA LI GLEDATE SAGOVORNIKA DOK RAZGOVARATE ?
Kada sagovornik, desava mi se da ne gledam u njegovo lice... ponekad me necija gestikulacija ili grimase toliko dekoncentrisu da ne mogu pazljivo da slusam, ako ga gledam. Tj ono sto vidim mi odvlaci paznju i okupira me.

Dok ja pricam, gledam sagovornika. Na najmanju naznaku (neverbalnu) da me ne slusa, prekidam pricu.

Ne pricam puno, mada volim da razgovaram. I dobar sam slusac, sto uglavnom zloupotrebljavaju taksisti i slucajni poznanici...:lol:
 
baš me sin davio sa tom temom -- dete pet god,, kaže da ga u vrtiću uopšte ne slušaju ,,, pa sam nešto kontala ,,, ima takih osoba što su pažljivi kada drugi govore , pa im onda teško pada kada njih ne čuju ,, a ovi što nisu parlamentarni taki su prema svima ,, tako da to u suštini nije ništa lično ,, mada ima i toga da umeš da izneseš kratko , suštinu , bez uvoda jer bre neko i nema živce da se davi , ma otkud ja znam ,,
 
Mislim da ce ljudi saslusati i najvecu glupost ako im se interesantno isprica.
Kad vidim da me neko ne slusa, prekidam pricu i odmah kontam da sam mozda bila preopsirna ili preozbiljna u izlaganju. Trazim gresku kod sebe.
Dok ne primer neki ljudi (tipa mog muza) mogu da uhvate i dave detaljima i rastezu pricu u nedogled zato sto to rade duhovito i interesantno, i niko ne gubi paznju i ne skrece pogled, jednostavno ih upijaju.
 

Back
Top