Oko sokolovo

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
U tenisu je oformljen informativni sistem koji kamerama za brzo snimanje /najmanje 4/ prate put loptice i mogu da precizno odrede gde je loptica udarila, tako da se izbegnu sudijske greske...

Sistem se naziva "Oko sokola" ili "Ojo de halcon" ili "Hawk-Eye"..

Mnogi smatraju da je sistem nepogresiv u 99% slucajeva....

Medjutim ja sam video, bez ikakve sumnje, da loptica udari bar 10 cm van terena, a "Oko sokolovo" ipak kaze da je loptica dodirnila liniju....:sad2:

Tu nesto nije u redu....:nono3:

Ili ni sokoli nisu kao sto su nekada bili? :think:
 
U tenisu je oformljen informativni sistem koji kamerama za brzo snimanje /najmanje 4/ prate put loptice i mogu da precizno odrede gde je loptica udarila, tako da se izbegnu sudijske greske...

Sistem se naziva "Oko sokola" ili "Ojo de halcon" ili "Hawk-Eye"..

Mnogi smatraju da je sistem nepogresiv u 99% slucajeva....

Medjutim ja sam video, bez ikakve sumnje, da loptica udari bar 10 cm van terena, a "Oko sokolovo" ipak kaze da je loptica dodirnila liniju....:sad2:

Tu nesto nije u redu....:nono3:

Ili ni sokoli nisu kao sto su nekada bili? :think:

I ja u svakom meču u kom igra Đoković vidim 10 puta da je loptica udarila bar 10 cm van terena.

Šalim se naravno. Sticajem okolnosti znam koja se tehnologija primenjuje i da je mogućnost greške manja od jednog promila.
 
mislim da je sistem sklon greskama

igrao sam stoni tenis aktivnije i znam da od vrste udarca dosta zavisi gde ce loptica otici

ne znam koliko je moguce sve to tacno isprogramirati

da je sistem sa brzim kamerama koje snimaju linije pa da se zaustavi u TRENUTKU DODIRA LOPTICE I ZEMLJE

onda ne bi bilo sumnje

tu bi trebalo jedno 6 brzih kamera za pogled odozgo i 2 za pogled sa strane

mozda bi moglo i sa 2 odozgo i 2 sa strane
 
Nije tu do tehnike, nego do coveka koji upravlja sistemom, on mora da pokaze pravi trag, a taj ocigledno pokazao pogresan, jer ne prati, kuckao se sa devojkom preko moba, ili nesto slicno. Klasika.
 
U tenisu je oformljen informativni sistem koji kamerama za brzo snimanje /najmanje 4/ prate put loptice i mogu da precizno odrede gde je loptica udarila, tako da se izbegnu sudijske greske...

Sistem se naziva "Oko sokola" ili "Ojo de halcon" ili "Hawk-Eye"..

Mnogi smatraju da je sistem nepogresiv u 99% slucajeva....

Medjutim ja sam video, bez ikakve sumnje, da loptica udari bar 10 cm van terena, a "Oko sokolovo" ipak kaze da je loptica dodirnila liniju....:sad2:

Tu nesto nije u redu....:nono3:

Ili ni sokoli nisu kao sto su nekada bili? :think:

Tacno i ja sam puno puta video da loptica udari van terena..sta rec, tehnika nikad nije i nikada nece biti nepogresiva koliko ce god covek trudio dovesti je do savrsenstva
 

Back
Top