Neighbours from hell

Ovako... pa, imam poprilichno fin komshiluk.

Pored mene zivi jedan brachni par sa 2 kceri koje studiraju u BG-u. Njihov otac ima obichaj da chitav bogotveni dan (da, da, chak ga ni hladnoca ni kisha ne sprijechavaju) provede naslonjen na prozor i posmatra ko prolazi i shta radi. Zato ga zovu ''Saksija''.

Pored njih, pak, zivi jedna takodje chetvorochlana porodica, koja se sastoji od chike koji laze kada ti pozeli dobar dan, bivsheg dilera droge, zaista fine kceri i tete (od nekih 55 godina) koja ima obichaj da se sheta po kuci (i ispred kuce) u donjem rublju. Nimalo privlachan prizor, vjerujte mi.

Sprat iznad, pa, tu zive muz (jako dobar chika), njegova zena-alapacha koja nije u stanju da vas pozdravi ukoliko joj tokom ljetnjih restrikcija ponestane vode koju vi imate, sina klasichnog idiota koji se shiri kada hoda tako da zauzme pola ulice, pricha kao da je retardiran i, ukoliko imate tu nesrecu da idete sa njim u razred (eto na shta sam osudjena), prinudjeni ste da ga slushate kako svaki dan profesore oslovljava sa: ''Nash'che''. Tu je takodje i njegova sestra, psihopata. U stvari, nije psihopata jer su psihopate chesto natprosjechno inteligentne. Mislim da je ovoj koeficijent inteligencije -157. Ona ima obichaj da do daske odvrne muziku tipa ''Kresni okom, kresni okom, garava djevojko, kresni jache, kresni jache, da palim cigaru'' tako da ja veoma chesto (kada mi roditelji nisu tu) vodim bitku sa njom u kojoj je pobjednik onaj sa jachim zvuchnicima. Fina jedna familija, nema shta.

Tokom ljeta, stan posjecuje jedna cura koja je najveci Narcis na kugli zemaljskoj, i ne moze da prodje pored ogledala (ili bilo koje svjetlucave stvari) a da se ne zadrzi nekih 5 sati govoreci pritom: ''Boze, kako sam leeepa'', shto ide veoma na zivce, a uz to se treba uzeti u obzir i chinjenica da ima podochnjake do poda i shiroka je kao trokrilni ormar.
 
..za razliku od ove, ulica u kojoj sam odrasla (300m daleko, inache :roll: ) je ludnica..
..u pola tri nocu, kad je tropska noc i niko ne moze da spava, razapnu mrezu
i opale odbojku, ekipe tate+sinovi ili tate vs. sinovi..
..inache je bila slepa ulica do pre desetak godina i to kod broja 25 (kuce), tako da nam je ulica
bila produzeno dvorishte..
 
E, a kod nas je u pitanju fudbal.

I da, nevjerovatno mi ide na zivce kada za Novu Godinu pochnu da bacaju petarde. Izgleda da tog volim-da-se-shirim-da-svi-misle-da-sam-faca-iako-to-nisam dechka bash fasciniraju. Bacish je i ona kaze ''bum''. Zar to nije genijalno.

Mrzim buku.
 
Onako, ,nisu losi,prosle godine nam je umrla komsinica (pored nas zivi porodica) i meni je to bilo grozno. Od tada je sve drugacije .Inace,sa Viisom (sinom,sad 26) sam stalno igrala basket i fucu u dvoristu i Sony kod mene.Narocito je bilo super za vreme bombardovanja kad smo se jednom svi nabili u kupatilo ove (tada nezavrsene kuce(to je blo 'skloniste',...). Dobli su i Stanka i Sloba,Mirjhana,Visa i njegova devojka Jovana.Bilo je zabavno!
 
Lanfear:
Bacish je i ona kaze ''bum''. Zar to nije genijalno..

o, da..i koliko god puta to ponovish, svaki put uspe..!
neverovatno! :roll:

kad smo vec kod petardi..
drug iz zemuna, u gimnaziji, na nashe kukanje na petarde oko nove godine zamishljeno kaze:
"ma..lako je vama..meni ove godine bacili bombu u ulaz u 5 do 12.."
dodushe, to se desilo pitome 93/94..
 
produzeno dvoriste..doyayno

ja sam seljache. znaci, desno njiva, iza nijva, levo baba,buraz i tetka, a pored njih stric, buraz, deda, baba. preko puta pa malo levo neki komshije. pa onda 100 metara uz put (desno) opet krecu kuce. i to sve neki starci...uzas. a kakvi su bolje da ne pricam...

****** gde zivim dobro sam ovoliko normalan
 
Recimo moje komshije su vrlo nadrndane i mrze ceo svet.
Ispod mene zivi jedan skot koji slusa tehno od 2 do 5 ujutro tako da mi malter otpada sa zidova.
Okolo srecom nema nikog jer sam na poslednjem spratu, ali...
Kada silazim liftom sretnem jos mnogo njih. Posto na mom spratu nema sijalice koju Bog te pita zasto i ko uzme, cesto cekam lift u mraku. Srecom imam komsiju koga ni ne cujes kad ceka lift tako da se odsecem kad cujem da neko dise iza mene.
Zatim uvek srecem babe i dede koji samo drobe o vlasti i politici, pa cesto barikiraju izlaz iz lifta tako da ne mogu pobeci vec do kraja saslusati njihova jadikovanja.
A ima i onih sto pobegnu u lift cim te vide kao da ces bubreg da im izvadis, a ja budala uvek pridrzavam vrata i cekam komsije da ne ispadnem nekulturna :roll:
Onda jedan Laza sto je ceo zivot proveo uz pivo kraj kioska, kad udje u lift pola sata mu treba da potrefi dugme pa se i tu nacekam.
Sve u svemu ludilo.
 
SweetChildOfMine:
Da li volite svoje komsije i da li oni vole vas?
Ukoliko imate neku zanimljivu anegdotu sa svojim komsilukom onda nas nasmejte :razz:

Volim svoje komsije.Medjutim,oni imaju decenijama svoju ustaljenu svakodnevnicu,a ja sam videla,cula,prosla,mnogo vise od njih,govorim njihovim recnikom da bi me razumeli ako neko od njih ovo procita.Zbog toga ja njima sluzim kao atrakcija.Oni koji su emancipovaniji su OK,sve dok ne pocnu da mi se dokazuju.Ali to nije samo u mom komsiluku tako,svugde je tako.A ja sam suvise emancipovana i razmazena da bih se ukljucivala u splet ogovaranja i hijerarhiju prema primanjima, obrazovanju, kapitalu.Odgovarao bi mi zivot da moj prvi komsija ne zna i ne zanima ga gde sam bila i sta sam radila,kao i sto mene ne zanima sta oni rade i gde idu,ali da mozemo po nekad zajedno i opusteno da popijemo kafu.......
 
Ja sam jedanput kad sam bio mali, pozvonio na komsijina vrata, a on nije otvorio, verovatno nije bio tu, ko ce ga znati, a i davno je bilo tako da se slabo secam toga. Posle se odselio, neki pricaju da je umro, od starosti, ali nikog to vise nije ni briga, jer nam fakticki on vise i nije komsija.
 
Ja imam prilicno ok komshiluk, iako ga 80 posto cini populacija u zreeeelijim godinama :) Pa tako imam i jednu komshinicu koja ima 68 godina, udata, ima dvoje dece ali ima i ljubavnika. E sad najsmeshije je shto njen muz zna za to ali covek nishta ne preduzima. Znam da su oboje "u godinama" da bi se razvodili, ali opet da je on ceka u stanu a da je ljubavnik svako vece ispraca do tog istog stana zaista je blesavo. Btw svi u zgradi smo ih par puta videli kako se ljube na rastanku, a zena opushtena ko da je kuci ceka cale a ne muz :D hehehe
 
Eto vidite da svi imate neke anegdotice. Lepo sam se nasmejala.
A nasa ulica je takodje Pusti Han, mi zivimo u kuci u istom dvoristu sa komsijama (neka je sve bilo od mog tate dok BABA to nije prodala) i odvojeni smo zivom ogradom al naravno,imamo pravo prolaza
 
moje komshije su strava... jedan rodjendan kad smo se tek doselili krenem ja sa sestrom da obavestim komshiluk da tje biti zurka i veoma glasna muzika do kasno, a bila je nekako nedelja pa da ne ispadne kakvi su se ovde seljaci doselili... od vrata do vrata, ne zna se ko je matoriji i ko je vishe podrzao nashu zurku... svi kazu: 'neka deco, veselite se vi... ovde je inache veoma tiho, dobro tje nam dotji malo razonode, buke, zivota...' oni koji su neshto mladji pitaju da li mogu da svrate ako ih pogodi neka pesma... sutradan govore jedni drugima: 'blago tebi kod tebe se bolje chulo, meni onaj moj matori nije dao da otvorim prozor jer mu hladno'...
inache me redovno chekaju i po duze vreme drzetji vrata od ulaza ili lifta, mogu da im trazim shta god hotju, kad god hotju... a svi mirni, tihi, ko da ih nema... mislim da se u celom ulazu jedino chujemo mi kako se ponekad dovikujemo iz jednog u drugi kraj stana i cepamo ko debili... ali nikada nam niko ni rech nije prigovorio... ma pu! pu! ne urekla ih!
 
Aje ovako...
Ispod mene su lokali i prodavnice, prva komsinica je jedna baka koja tu sama zivi i koja me je cuvala kad sam bio mali posto moji roditelji nikada nisu bili tu. Ona je bas fina zena, iznad mene zivi cetvoroclana porodica i ponekad mi je zao tih ljudi jer su im sinovi toootalno opiceni...dva debila...tu na spratu od zanimljivih ljudi ima i jedan lik sa zenom, bivsi narkomani. . .oni su mi uvek nekako tihi ko duhovi . . .
Nemam problema sa komsijama...oni imaju problem samnom posto imam obicaj da dovodim drustvo i tu cirkamo kod mene do kasno, galamimo pa onda jedan namcor sa treceg sprata stalno silazi...nekada sam vezbao gitaru pa pojacam da se cela zgrada trese srecom po njih poslednjih godina sviram samo na probama u studiju pa i ne donosim gitaru u stan.
Imaju i problema kad odvrnem neki pank...uuu samo cujes kako udaraju odozogo nogama :D
 

Back
Top