MOLIM ZA POMOC!KRVNA SLIKA!

Filipp72

Početnik
Poruka
15
Molim vas da ako ima iko ko bi mi mogao dati adekvatan odgovor I misljenje.
Ovo su rezultati krvne slike I ovo me je malo uplasilo. Naime od vrednosti
AST je 65- 40 je normalno,ALT je normalan bilirubin takodje,gvozdje je malo nisko

Tj na granici 11.1-11.6 je minimum..LDH je 380-250 je normalno..holesterol je los
HDL nizak 0.90-1.60 norm,fredLDL 3.44 - 3.40 norm,non HDL 3.96-3.00 je norm,
LDL\HDL3.96-3.00 normalna granica,nonHDL\HDL4.53- 3.25 norm,holesterol HDL
5.53-4.50 je normalna granica...Gt u jetri I sve ostalo na nalazima je normalno,napominjem
Da mi je celog zivota bio povisen bilirubin ostalo uvek normalno jer mi je to
Od rodjenja,sad odjednom sve normalno AST povisen ldh povisen :0,odmah
Sam se uplasio na hepatitise jer Sam imao pre testova rizican odnos,Ali Sam radio
Test na hep a,b,c posle 3 meseca,I posle 6 meseci HCV sve negativno!!.molim
Vas da mi neko kaze da li je ovo nesto alarmantno ili ne,jer nisam nikad nista
Imao poviseno sem bilirubina Ali uvek!da nije neka greska,jer je doktorica kad smo
Se culi rekla "samo onaj tvoj bilirubin opet sve je OK" :((0?da li opet da proveravam hepatitise,
Ili da vadim nalaze ponovo,ili je pak masna jetra jer nisam ziveo zdravo poslednji
Godinu Dana I mnogo Sam pod stresom sad Jo's vise..molim za brz odgovor I saver,
Jer zelim sto pre da proverim sta se desava!HVALA
 
Poslednja izmena:
...i alkohola i onih suplemanata raznoraznih....

...surutka je majka za jetru....

- - - - - - - - - -

....i čaj od Ruse, i čaj od Nevena i Maslacka....sva ta 3 caja se mogu kupiti u Josif Pancic apoteci ispod Kalemegdana...
 
Hvala na brzom odgovoru.procitao Sam da hoce da se desi I od napora a u Decemberu mesecu Sam naglo krenuo
U teretanu posle dosta duze pauze I do
Februara pred nalaze Sam cesto bio pod upalama jer Sam mnogo silio.
Ishrana mi je bila teska,I naravno bilo je alkohola jer radim vikendima po klubovima...sve u svemu priznajem da ne zivim super jer IMA mnogo krajnosti u svemu..Ali me izbezumilo jer mi nikad LDH I AST nisu bili povecani a bilirubin normalan..uvek je bilirubin bio visok ostalo normalno..I produbljivanjem straha I citanjem sve svodi na hepatitis PRI spominjanju
AST a I LDH a..pa me to bacilo na strah od bolesti ponovo I rizicnog sexualnog odnosa u Novembru 2015 e...a 3 meseca posle toga Sam proverio hepatitise sve I HIv,I ponovio posle 6 meseci HIV I HCV ukupni,I posle 7 Jo's jednom HIV I sve OK...
Pa posle procitam da je hepatitis B uocljiv tek posle par nedelja pa onda tek kasnije mnogo
A ja posle 3 meseca nisam ponavljao B...pa sad opet strah da nije nesto tako...valjda ne lazu testovi posle toliko vremena I nadam se da je nesto drugo u pitanju :(
 
...pa uradi test opet na hepatitis B, ako je toliki strah, jer strah nije nikom dobar drug....
...ovi cajevi su zaista jako dobri, gorki su veoma ali se mogu popiti nije problem toliki, i pije se po 2 solje dnevno
ne neka velika kolicina, pa moze to svako da proguta kad je za zdravlje...podji do apoteke jako su ljubazni i sve
ce ti savete dati koji te zanimaju po pitanju ciscenja jetre....

...i pamet u glavu u buduce , zastita pre svega....
 
Svi smo mi mrtvi sugaenzi samo se redom sahranjujemo..Nema testamenta sve svoje dajem u decije selo,neka me golog sahrane .
Jooj mogu nagadjati do sutra I nabadati teorije sta je...:( a vec me sramota vise da proveravam bolestine vec 8 meseci.
Da placam privatno il da cimam vezu za drzavno.muka mi..:0
Znaci hepatitis C I HIV sigurno nemam posle 2\3 testa za 8 meseci,jedino Jo's B da ponovim Jos jednom?
 
Ne treba da trazis vezu, idi kod lekara na pregled i ponesi ove rezultate. Ako proceni iz celokupne tvoje istorije da treba da te salje nekud, poslace te. Za to ne treba da juris vezu.
Elem, ovo povisenje AST-a uopste nije drasticno. Tu se ocekuju nekoliko puta vece vrednosti u odnosu na referentne vrednosti kad je u pitanju neka upala.
 
Hvala Mikelo na odgovoru!Video Sam da
Ljudi pisu da je u slucaju virusa,upale,I akutnog perioda enzim Alt I AST mnogo veci.
Otici cu vec sutra kod privatnog da proverim daj dragi Boze po poslednji put,
Jer CE jos malo godinu Dana ovoj agoniji.nemam snage vise.:( a hvala Bogu za sad ni simptoma iako nista ne znace :).koja je tvoja ivako worst case
Procena.jel mogu bar u glavi da precrtam bar HCV kao opciju,tj da li mogu bar u to da budem siguran da posle 3 I 6 meseci test nije omanuo.?
Nalazi su od prva 3 meseca zajedno sa
Svim ostalim virusima..valjda I posle
6 10000% sigurno..:( pa cak I hep b da je
U opticaju I dalje...drugi hcv je bio Cmia 0.01< 1 negativno ..hvala puno znaci mi
Ovo!
 
Pardon HCV 6 I mesec je bio 0.07 <1 negativno Cmia tehnika...opet da napomenem od malena imam defektnu
Jetru Ali sa bilorubinom,koji je sad nekim cudom normalan..:0
Ja iskreno sumnjam u to..kao da su mi oduzeli bilirubin pa malo dodali na AST haha zvucim smesno verovatno
Ali mi je iskreno to realnije :) no sad Sam
Se setio da je tad u februaru bio onaj
Praznik I ja Sam ga zakacio pa su rezultati bili mnogo kasnije.to kazem jer
Videh da je jedna od mogucnosti visokog LDH a duze stajanje uzorka,plus
Trening I veci napori I upale prethodnih nedelja kao I prethodnog Dana pre testa ..haha sto olaskavam sebi kao dete :) a znam da se krajnja istina kakva god bude ne menja:).. Eto sta bude bice,,samo mi odokativno reci jel mogu
HCV da izbacim iz glave I verujem testovima posle pola godine :) hvala Jo's
Jednom
 

Back
Top