Kako biste vi zapoceli biznis sa........

Biznis sa 300 evra u dzepu tesko da tje motji...ja ne znam da li to dole u SCG ima ali kod mene u Norveskoj ima da ako imas jaku zelju da otvoris tvoju firmu,i imas odlicnu ideju sta da radis i kako,ima jedna organizacija koja pomaze pocetnicima,daju ti kapital i radni prostor dok se ne osamostalis,oni ti takodje pomognu oko knjigovodjstva i ostalih vaznih stvari...Ali opet ponavljam potrebna ti je ideja koja drzi vodu.
Npr. ja bih popravljao kompove,u pocetku svojoj sobi,popravljao bih kompove prijateljima,rodjacima,komsijama...dok ne steknes rutine i malo se procujes u kvartu,skupljas pare za nesto vetje,tako radis barem 2-3 godine onda imas dovoljno kapitala mozda da iznajmis neki lokal i osnujes firmu.Onda posle nekog vremena probas da budes ovlashtjeni nabavljac ili serviser od neke firme koja proizvodi kompove...

Eto kako bih ja licno uradio posto imam zavrsenu skolu za servisnog elektronicara za kompjutere.;)
 
ja nemam ni 10 evra a imam ideje .Mislim( svaki dinar je nasao mesto)
Licno ja ovde ne smem da stavim sta bih radio jer to bi meni oduzelo posao.
Smatram da kada ne bih radio u drzavnoj firmi za 180 e , pozajmio bih 300 e za posao koji se moze raditi i u inostranstvu , ali bi ga poceo ovde .Juce sam na televiziji cuo da neki iz Evropske unije daju 25000 dolara po firmi ( privatnoj) samo za ideju koja bi zaposlila vise radnika i obezbedila posao na duze . Kazem nagrada je za 30 firmi iz SCG koje dostave ,,,ne znam do kog vremena samo ideju sa obrazlozenjem .. Mozda oni imaju nacina da pomognu , ali mislim da ce se posleprijava neko vec ubaciti kao da je to njegova ideja , a vec ima firmu i pokupiti nagradu .
Generalno mislim da je jako tesko na forumu plasirati nesto novo sto bi donoslo pare ( od svog rada ) i nekom drugom jer bi time svi poceli da rade to isto .
Savet u vezi "Kako biste vi zapoceli biznis da imate 18 godina i imate 300 evra u dzepu" je u samom angazovanju onoga ko te pare ima , ideje , njegove potrebe ,odnosno ambicije ,kompletnog psiho fizickog stanja za 18 godina ,odnosa sa starijim ljudima i njihovom pristupu i jos mnogo sto sta .
Ja sam porodican covek , na primer i imam 38 godina i ne pada mi na pamet da velicam neko moje odvajanje od dece koju imam zarad blagodstanja koje mi pruza zapad kada vredno radim . Ne kazem da mi trebaju pare , ali ne po svaku cenu . Ljudi su izgubili svoje "unutra" i kada zarde novac postaju neko drugi koga ne mogu prepoznati.
Moja baba ( koja je mucna postena dusa )je nekoliko dana pred svoju smrt u 91 godini izjavila dok pijemo kafu " ma zivot nije nista ". Ja sam je rekao nesto u vezi njenih potomaka te je to imalo smisla , a ne koliko si zaradila da bi mogla mirno da umres ..
Eeeee sta bi ona uradila sa 300 srpskih dinara u to vreme ...
Ocu da kazem ...to je pitanje jednog vremena u kome zivimo i nacin na koji nas zivot tera da se ponasamo prema tom vremenu .
Svi idemo ka tome , samo se niko ne pita u 18 godina .
Da vas ne podavim pa da zavrsim .
Ideju ( koja je stvarno nova ) sta ce da radimo sa 300 e nece da ti napise u postu niko normalan jer se po meni plasi za svoju egzistenciju
A posla sto se tice uvec ce ga biti i da ulozis 100 dinara , samo je pitanje kako na to gledas
Ovo je samo jedno razmiljanje na temu koju si zadao , nije usmereno prema nekome i ne snosim posledice za prihvatanje iste .
Licno Vas CDNELE ..i pozdrav dvr_liberty- u
 
s tim novce....mosh da qpish neke krpice i da prodajesh nusa gejevima....mislim nemash shanse za biznis....mosh d qpish neq krntiju od kompa i da uchish programiranje sledetjih 5god....pa kao da se iscimash za neshto....mislim realno ne mozhesh nishta....nikakav biznis....jedino ako nisi neki poslovni mag koji ispunjava standarde americhkog sna....al sumnjam da jesi....da jesi ne bi postavljo teme na forumima o tome kako zaraditi....vetj bi bio negde tamo u nekom bazenu u nekom aspenu il negde....
 
Ja mislim da ima sanse da razvijes biznis!!

Pogledajte Hju Hefnera vlasnika playboy-a deda milijarder j*be najbolje zecice i uziva!!

A jel znate kako je zapocao??

Gledao sam jednu emisiju o njemu!

Prijatelj mu je pozajmio 5$ da bi kupio hamburger onda je tako prosio i prosio i pala mu ideja za playboy.Prvo kad je mozda zaradio 30-40$ otisao je u stampariju i kodstampao je nekoliko komada mozda 30-40 kad je to prodo odstampao je 200-300 pa kad je to prodo 2000-3000 hiljade pa kad je to prodao 10000 20000 hiljada pa je na kraju otvorio svoju stampariju i stampao ko lud.Pa je onda tela policija da ga uhapsi i bla bla bla da vam sada ne pricam.Pa krenuo da prodaje po celoj Americi pa po celom svetu i pogledajte ga sad deda ima 80 god ima 5 milijardi$ min oko njega najbolje zecice i sta ga briga to je uzivanje!!! :D
 
viktor_viktor:
Predatore, ako sa 18 razmisljas o tome kako poceti biznis, sa 28 ces ga sigurno imati , a mozda i ranije ako budes intenzivno razmisljao. Mislim da nije nemoguce uloziti 300 a dobiti 600 eura. Npr ja sam juce kupila sneska belica napravljenog od sisarki za 400 din a mislim da materijal nije kostao vise od 30 din.
Mladi covek tesko da moze da ima milon dolara u dzepu ali moze da ima ideju koja vredi milon dolara! (citat)
 
plati meni 300 eura za ideju yebi ga sve se placa...a ideje i nformacije su danas najskuplja roba...LOL .....ja cu sigurno imati koristi ...a ti? hmmmmm....pa ne mogu svi bas svi da budu zadovoljni......lets get serious...majstore o kakvom ti biznisu pricas sa 300 eura pitaj big laleta za savet...
a da ... ulozi tu kintu za voznu kartu i hotel,kad dodje leto pravac na more i uhvati neku middle age raspustenicu, strendzerku i resio si posao...
 
ok ajde da se ne zezamo nije fora da ti nedam ozbiljan odgovor...mislim stvarno je mala kinta za nesto ozbiljnije ali mislim da nije losa tompus-ova ideja sa kineskom robom...izaberi nesto sto ja bas jeftino a trazeno npr kisobrani ,zenski ves.. parfemi..plisane igracke itd da bude sto sarenija tezga....ugradi se nekih 30 -40 % kad uzmes neku kintu nabavi jos robe i plati jednog radnika i izbaci robu na neko drugo mesto u gradu, STEDI !!! ,trebalo bi da ustedis barem 3-4000 eura za neki iole ozbiljan posao... srecno
 
NASABUDUCNOST:
ok ajde da se ne zezamo nije fora da ti nedam ozbiljan odgovor...mislim stvarno je mala kinta za nesto ozbiljnije ali mislim da nije losa tompus-ova ideja sa kineskom robom...izaberi nesto sto ja bas jeftino a trazeno npr kisobrani ,zenski ves.. parfemi..plisane igracke itd da bude sto sarenija tezga....ugradi se nekih 30 -40 % kad uzmes neku kintu nabavi jos robe i plati jednog radnika i izbaci robu na neko drugo mesto u gradu, STEDI !!! ,trebalo bi da ustedis barem 3-4000 eura za neki iole ozbiljan posao... srecno
Lepa prica bas.A sta posle sa tih 3-4000e?:confused:
 
P_R_E_D_A_T_O_R:
Kako biste vi zapoceli biznis da imate 18 godina i imate 300 evra u dzepu? :?: Naravno da iznajmljujete neki mali stan i placate ga 30 evra mesecno.


Lepo je sto si na vreme poceo da razmisljas o poslu. Cuveni ekonomista Robert Kiosaki je rekao: "razlika izmedju bogatih i siromasnih je u tome sto bogati razmisljaju kao bogati, a siromasni kao siromasni." Prostije receno: ako hoces da budes bogat moras prvo da razmisljas kao bogati.
Ne mogu da ti kazem sta da uradis, ali cu ti dati pravac u kome da pocnes da razmisljas. Internet.
Da li ce ti 300 keki biti dosta nemam pojma, zavisi od tebe, ali da ti kazem da je meni bilo potrebno i manje. Sve sto ti treba je: ideja, znanje (za rad u HTML-u, sto i nije neki problem ako si spreman da ucis), nesto vremena i komp. Strategiju razvoja ces sam razviti posto verujem da si vec svestan svih vrednosti reklame.

Nadam se da sam ti pomogao. Zelim ti puno uspeha ma sta radio.
 

Back
Top