Nokaut faza - Evropsko prvenstvo 2016.

Kao sto sam vec pisao na ovoj temi , Portugal prolazi na iskustvo i individualni kvalitet . Kakvu je samo loptu Nani poslao Ronaldu . To moze samo majstor .

Jesu Hrvati vise pokazali , ali generalno utakmica je bila zesca smaracina .

Vida koliko je samo sansi promasio . Ne mogu ni da zamislim kako se on oseca . A pritom je mlad igrac bez nekog fudbalskog i zivotnog iskustva . Tako to uvek bude , kad promasis nekoliko dobrih sansi , kazna mora da usledi .

Portugal jeste favorit protiv Poljske ali tu moze svasta da bude . Ja sam odavno prognozirao finale Poljska - Nemacka . Ali Ronaldo ima sansu protiv Poljaka da se istakne i da odvede svoju zemlju u 4 najbolje u Evropi . Bice to neizvesna utakmica .

Sutra prolaze Madjari , Nemci i Francuzi .
 
Kao sto sam vec pisao na ovoj temi , Portugal prolazi na iskustvo i individualni kvalitet . Kakvu je samo loptu Nani poslao Ronaldu . To moze samo majstor .

Jesu Hrvati vise pokazali , ali generalno utakmica je bila zesca smaracina .

Vida koliko je samo sansi promasio . Ne mogu ni da zamislim kako se on oseca . A pritom je mlad igrac bez nekog fudbalskog i zivotnog iskustva . Tako to uvek bude , kad promasis nekoliko dobrih sansi , kazna mora da usledi .

Portugal jeste favorit protiv Poljske ali tu moze svasta da bude . Ja sam odavno prognozirao finale Poljska - Nemacka . Ali Ronaldo ima sansu protiv Poljaka da se istakne i da odvede svoju zemlju u 4 najbolje u Evropi . Bice to neizvesna utakmica .

Sutra prolaze Madjari , Nemci i Francuzi .

Vida ima 27 godina, nije bas mlad fudbaler a ima iskustva itekako iz Leverkuzena i Dinama iz Kijeva gde igra vec 3 godine.
Sve mi se cini da je Nani sutirao na gol ali je lopta nekako dosla do Ronalda. A mozda je i dodao... ako je to hteo onda svaka cast.
 
Vida ima 27 godina, nije bas mlad fudbaler a ima iskustva itekako iz Leverkuzena i Dinama iz Kijeva gde igra vec 3 godine.
Sve mi se cini da je Nani sutirao na gol ali je lopta nekako dosla do Ronalda. A mozda je i dodao... ako je to hteo onda svaka cast.

Pronadji na youtube snimak , videces da nikako nije sutirao na gol vec da je trazio Ronalda . Igracina .
 
Ja najvise zalim na nasom fudbalskom sudbinom jer nas nema na mapi. Ispadanje komsija nikome od nas nece doneti neku srecu. Ps, dok su igrali u plavom poezija, cim se presvukose...

Ispadanje komsija je donelo itekako veliku srecu. Kad vec ne mogu ovi gubavci sto nose nas dres da nas razvesele, tu su uvek komsije sa ovakvom fudbalskom epizodom da nam nabace osmeh na lice. Da se ne zajebavamo, zna se o kome ovde pricamo. Ovde nije da komsiji crkne krava, nego neka krepa celo stado. Uglavnom, pozdrav za brata Kvarezmu.
 
Mec dosadan, ocekivao sam gg, pa penale. Rekoh da ako budu penali Portugal prolazi. Kvarezma nije dao. Hr bila bolja uglavnom, a gol su primili posle stative i kontre. Za gol je zaslužan Kvarezma koji je pratio akciju do kraja. Portugal da nema Ronalda, Kvarezmu, Pepea i Nanija bio bi cist prosek, ostali su mi nepoznanica. Sve lopte idu na CR, nemaju spica kao Levandovski Lukaku, Ziru i da gadjaju njega. HR dobar tim, srcan, najbolji na ex yu prostorima, ali od 1/4 finala im se ne da dalje. Portugal nije pokazao ni vise, ni manje u odnosu na meceve u grupi. Da su igrali protiv Spanaca, Nemaca, Italijana pukli bi. Imaju srecu sa protivnicima. Lakse ce biti Portugalu sa Poljacima nego da odmah igraju sa Italijom ili Spanijom.
 
Greota za Hrvate, vise su pokazali veceras kao i tokom citavog turnira, zaista su imali lepu da ne kazem istorijsku sansu da se na ovom prvenstvu ukljuce u borbu za trofej, ovako ponovila im se opet 2008. i Turska.
Imaju kvalitet, igrace u najvecim evropskim klubovima, imaju i igru, koheziju, dobru hemiju medju igracima, pristup..........ali ocigledno ih nece.
Mislim da su najmaleroznija reprezrentacija u istoriji evropskog fudbala.

Generalno mislim da je steta sto su ispali ne toliko zbog njih koliko zbog samog prvenstva, mislim da bi (i ovako dosta tanko) prvenstvo bilo ipak zanimljivije da su oni prosli dalje.
 
Ziheraški meč odigrali i jedni i drugi, Portugal iskoristio šansu i prošao dalje. Ćačić je katastrofalno vodio utakmicu od ziheraške taktike, pa do postave i izmjena, Mandžukić od 1. minute pa predugo na terenu, Pjacu uveo prekasno tj. 2 zamjene je koristio u 2. produžetku. Nakon igre u skupini, pobjede nad Španjolskom, dobili smo ponovo poraz u prvoj KO utakmici. I opet na užasan način. Mislim, da smo jučer dobili, da je ona stativa ušla, pisalo bi se kako Portugal nije protiv Hrvatske prdnuo 120. minuta i da zasluženo idu kući. Ovako se piše nešto sasvim drugo. Razlika u jednoj izgubljenoj lopti i kontri.
I gledam opet, čitam, vidi se zašto je nogomet najvažniji i najbolji sport na svijetu. Ovoliko emocija i reakcija ne mogu svi ostali sportovi zajedno proizvest.
 
Poslednja izmena:
Ispadanje komsija je donelo itekako veliku srecu. Kad vec ne mogu ovi gubavci sto nose nas dres da nas razvesele, tu su uvek komsije sa ovakvom fudbalskom epizodom da nam nabace osmeh na lice. Da se ne zajebavamo, zna se o kome ovde pricamo. Ovde nije da komsiji crkne krava, nego neka krepa celo stado. Uglavnom, pozdrav za brata Kvarezmu.

Ajde, kad je tuđa nesreća tvoja sreća nek ti je sa srećom.

Da je tome tako kod nas ostalih, našoj sreći onda ne bi bilo kraja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovako osakacen i polukvalitetan Portugal je prosao dalje. Sad ce na slicnu igru da izbace Poljake i napravice uspeh. Da im se odmah pao domacin, Englezi, Spanci... bilo bi im ovo najgore prvenstvo. Kako ih vodi ovaj lik koji je vodio Grcku koja ima je sinonim za antifudbal? Zato Cr & co igraju ovako lose u celini i vade se na pregolemo iskustvo CR, Nanija, Kvarezme i ogavnog Pepea. Drugo, Hr jeste igrala sjajno i pokazala vise od samog domacina, ali mnogo su ljudi poleteli da idu do finala. Tako je bilo s nasim na Sp 2010. posle pobede nad Nemacima. I zabise nam dva gola kenguri sa 20-25 m lagano. 2006. pod Petkom umesto da bar dobijemo Obalu Slonovace, mi gubimo 2-3 posle vodjstva 2-0. Ovde se radi o tome da Portugal, kakav god tim ima, za klasu jaci od eks ju ekipa.
 
Zaslužena pobjeda Portugalaca. Sve već viđeno prije. Čim se povela priča o tome kako Hr. igra jako dobro i kako ih već vide u finalu znao sam da je gotovo. Ante Čačić trenerski diletant. Sve te priče kako je on napravio neki uspjeh sa reprezentacijom je čista smijurija. U grupnoj fazi smo igrali dobro jer se forsirao čisto napadačka igra bez puno filozofije. Sve te utakmice su se dobile na suh kvalitet pojedinaca. Čim je trebalo iskautirat Portugal i složit igru za njih pogubio se. Čovjek na klupi ima Kalinića koji je sam pobijedio Španjolsku, a on u igri drži drvo Mandžukića. Šta se sa tim čovjekom dogodilo nije mi jasno. Propao je totalno. Pjaca je za par minuta napravio dar mar kod Portugalaca, mali je više napravio nego svi drugi za cijelu utakmicu. Brozović na krilu i ostale akrobacije. S druge strane Čačić i takav kakav je nikakav, naspram one dvije budaletine Štimca i Kovača izgleda kao profesor. Ovo će se događat dok god se neko u savezu ne sjeti i ne plati nekog poznatog stranog trenera da preuzme reprezentaciju i postavi normalno igru. Zadnji normalni trener u Hrvatskoj bio je pokojni Tomislav Ivić. Ovo sve drugo je bože me sačuvaj sve skupa sa onom prevarom Ćirom Blaževićom koji je trenerski ekspert u rangu sa onom budaletinom Milanom Živadinovićem koji ne zna imena igrača. Sve u svemu točno se znalo da ćemo izgubit jučerašnji meč. I nije mi nešto previše žao, sami su si krivi. Jučer su na terenu igrali igrači čije je vrijednost 700 miliona eura, a kvalitet utakmice je bio na razini nekog školskog natjecanja. Smješni Portugal, još smješnija Hrvatska.
 
Хрвати поново показали да су само јача класа губитника од нас...И кад прођу групу, увек изгубе глупо у елиминационој фази...

Da jednostavno oni uvek kada je najpotrebnije kiksnu, mislim gotovo uvek i budu bolji od protivnika i imaju adekvatan pristup, igru, kvalitet, igrace, hemiju medju igracima, ali eto uvek im se ponovi neka nova "2008" i neka nova "Turska" , i ono uvek ista scenario i ista prica.
Umesto lepo sad da idu do kraja i da se bore za titulu , jer objektivno po kvalitetu bi i trebali , ovako jos jednom ostaje neka praznina posle njih i utisak da je propustena jos jedna velika prilika da se uradi nesto spektakularno i price " eh sta bi bilo kad bi bilo" , kako im je sreca opet okrenula ledja..........itd.
Neverovatno uvek ponavljaju iste greske i uvek ispadaju gotovo na identican nacin.
 

Back
Top