Katastrofalan ten

Moonfairy

Zainteresovan član
Poruka
459
Imam problem sa kozom koji nikako da resim.Naime,koza lica mi je masna ali mi se pored toga deo obraza oko nosa stalno peruta pa ne mogu ni posteno da se nasminkam.Ako i uspem da otklonim mrtve celije pilingom i nasminkam se ,sutradan je jos gore.Nemam akne,samo mitisere koji nisu toliko uocljivi,ali me uzasno nervira sto sjaj stalno izbija nebitno koje preparate da koristim.Dermatolog mi je preporucio Dercome clear suspenziju za ciscenje lica i Seboderm za perutanje koze.Koristila sam Dercome oko nedelju dana,koza mi se ocistila ali se i toliko upalila,da mi se celo lice zacrvenelo i perutalo.U uputstvu je navedeno da je pozeljno da se koza peruta prvih nedelju dana,ali mene je koza toliko pekla da sam jedva mogla da je dodirnem.Nemoguce da je i to pozeljno?!Bojim se da opet pocnem da ga koristim,ipak treba da idem i medju ljude,a stari problemi se opet javljaju.Da li imate neki savet sta bi trebalo da radim posto meni stavrno ponestaje ideja?!
 
nem pojma....al kozhna oboljenja su najgora....mislim nisu najgora...gori je kancer....al su najdosadnija....opteretjuju skorz....a nisu neshto opasna po zhivot....al ljudi bash pate kad ih imaju....majq mu....eeeeeeeee kozha je najvetji organ (sad sam ja pametan kad vetj ne znam odgovorr na pitanje)....ima logike da je gadno kad oboli....mislim....ne znam bash sad....al sigurno da ima
 
ne razumem se bash u kozhna oboljenja, ali kontam po sopstvenoj kozhi kako se menja pri promeni nachina ishrane, mozhda malo da preispitash sopstvene prehrambene navike ?
(mada opet da naglasim da stvarno nemam pojma)
 
Probaj da čistiš lice 2x dnevno (ujutro i uveče) sa 'acidi borici 3%' (u svim apotekama) ili losionima za osetljivu kožu sa malim procentom alkohola ili bez alkohola. Za negu koristi aloe vera gel ili kreme Apotekarske Ustanove za masnu, osetljivu kožu (hidrantne, nemasne). Dva puta nedeljno stavljaj masku od gline (ne gotovu, nego kupi glinu u prodavnici zdrave hrane ili apoteci) i drži je na licu 20-30 min.! Izbegavaj umivanje sapunom, ma koji on bio!
 
nivea_soft:
Imam problem sa kozom koji nikako da resim.Naime,koza lica mi je masna ali mi se pored toga deo obraza oko nosa stalno peruta pa ne mogu ni posteno da se nasminkam.Ako i uspem da otklonim mrtve celije pilingom i nasminkam se ,sutradan je jos gore.Nemam akne,samo mitisere koji nisu toliko uocljivi,ali me uzasno nervira sto sjaj stalno izbija nebitno koje preparate da koristim.Dermatolog mi je preporucio Dercome clear suspenziju za ciscenje lica i Seboderm za perutanje koze.Koristila sam Dercome oko nedelju dana,koza mi se ocistila ali se i toliko upalila,da mi se celo lice zacrvenelo i perutalo.U uputstvu je navedeno da je pozeljno da se koza peruta prvih nedelju dana,ali mene je koza toliko pekla da sam jedva mogla da je dodirnem.Nemoguce da je i to pozeljno?!Bojim se da opet pocnem da ga koristim,ipak treba da idem i medju ljude,a stari problemi se opet javljaju.Da li imate neki savet sta bi trebalo da radim posto meni stavrno ponestaje ideja?!
Ako si iz Beograda,idi do ins.za venericne i zarazne bolesti u ulici Dzordza Vasingtona na odeljenje za decu i adolescente/ako spadas u tu grupu/i trazi pregled kod doktorke Zoric.Uput ti nije potreban,samo overena zd.knjizica.Ja sam vodila dete kod nje nekoliko puta i prepisala nam je odlicne preparate.
 

Back
Top