Australija vs. Novi Zeland

Marinn

Obećava
Poruka
54
i vs. Kanada,ali nije odgovorajući podforum pa da ne stavljam u naslov.

Odlazak u te "bolje" zemlje nije (više) baš jednostavan,treba potrošiti dosta novaca,imati znanja i naravno nitko ne garantira da ćeš uspjeti i da ćeš uspjeti zaživjeti tamo.

Mlad sam,završio sam strojarstvo (mašinstvo) 3. godine,inž,strojarstva (i to je pitanje kako je regulirano u tim zemljama),počinjem raditi ovdje u Hrvatskoj.

Iako ekonosmki i socijalno ne stoji loše,mislim da više prilike,budućnosti za kasnije generacije nudi taj daleki zapad.

u zadnjih godinu-dvije malo sam se odmaknuo od toga zbog fakulteta i drugih obaveza,ali ne može se pobjeći od toga,nažalost-ili na sreću.

Čitajući ponovo malo,otići-dobiti vizu za rad,je sve teže,puno vremena,papirologije i novaca-a sve da se pojaviš tamo i startaš kao stranac.

Koja je zemlja po vama najbolja-barem u dobivanju vize za struku?
 
Europa je Europa,pogotovo s obzirom na lakoću radne dozvole,blizine,sae cijene.

Ali mislim da su ove nabrojane zemlje ipak one koje nude dugoročno najbolje,od biti ravnopravan,prilike za napredovanje i sl.

Ali jako teško,gledam iNZ,za njega sam u zadnje vrijeme najviše i gledao,treba naći poslodavca koji te je voljan zaposliti,a naći nekoga iz najudaljenije zemlje je poprilično teško.
 

Back
Top