Postojanost "ljubavi"

obican primjer redukcionizma, nije vrijedno govoriti... pa i na pocetku ti se kaze da nista nisu dokazali, kasnije se kaze "kod ljudi je verovatno slicno" ili "sigurno", sto je sugestija samo, onda se pominje centar za zadovoljstvo iako to nije to jer po toj logici bi postojalo milion centara za zadovoljstvo a dopamin nikako ne bi mogo da bude jaci zadovoljavac od endorfina, nije cak radjen ni PET skener pri upoznavanju da se uporedi sa zivotinjama...a daje se tvrdnja, ostalo nisam ni citao...
 
sad ce ispasti da sve sme da se ponisti i u sve daa se sumnja ,naravno da ljubav postoji to je samo pitaj me pitam te nauka, i iymisljanje, ljubav postoji i strast i zaljubljenost a to možeš najbolje videti kod dr Milivojevića Zorana objašnjenje između zalj.i ljubavi i razliku kao i strasti odnosno to je deo zaljubljenosti i ljubavi, ja nzm sad sve najlepše objasniti ,ne ver.da je cilj teksta da napravi anti ljubavnu ideologiju samo uživanja i kako nema toga, ali mislim da nemam pravo da posumnjam da ljubav ne postoji ONA NE POSTOJI trenutno u vezi, kad se razočaraš,ali nije sve korist i nije sve strast, a i ljubav je strastvena kad je prava, dugo kad traje itd.To je samo segment toga.Neki kažu nema ljubavi, jer su prevareni, negde i nema , samo korist bude, pogledaš moderne brakove pa i nemaju ljubav, ali ne znači da ne postoji.Sig.sam da je ima, samo ona traži odricanje, poštovanje i vreme.
 

Back
Top