Biblija o Zemlji

Pratim ih, interesantno je imati ljude oko sebe koji tvrde da stoje na lopti ispod kojih su (sa druge strane lopte) novozelandske ovce koje stoje naopako i da se zemljini polovi okrecu sporije od sredine. Nesto poput Rubikove kocke.

pa to znaci ako zaronis u zemlju naglavcke u tom pravcu na dole, mislim ako se moze naravno ovcu za noge mozes da uvatis kad izronis na tu stranu..koji debili:rotf:
 
:lol:

antipodes-map-2.jpg


antipodes-map-3.jpg
 
Tacno, ali u vozu ako je otvoren prostor, pri brzini od samo 100 km/h osetices strujanje vazduha. Da se Zemlja okrece kako se jos misli iako je XXI vek, od 1700 km/h, zivot ne bi bio moguc. Suvi list ne bi mogao stajati na zemlji i padati lagano na istu.

Osim ako se okrece tom brzinom ali onda bi morala imati neku kupolu kao sto voz ima prozore.

- - - - - - - - - -

Fizika za osnovce demantuje Zemlju kao rotirajucu kuglu.

Tačno i tačka. I muva u kolima putuje zajedno sa kolima, ne zalepi se za staklo auta. Završena diskusija.

Takođe, upravo mi je pao na pamet i elementarno jednostavan način za dokazivanje da je Zemlja lopta, preko koordinata, geografske širine i dužine, i fizičke udaljenosti dve tačke izrađene u stepenima LAT i LON. Razmisli kako bi se kretala vrednost fizičke udaljenosti (u metrima) između dve tačke ugaonog rastojanja od recimo jednog stepena?

Na loptastoj Zemlji je ta vrednost najveća na ekvatoru, a severno i južno se smanjuje, dok bi se na “palačinka-Zemlji” povećavao konstantno od severnog pola do ruba. Svako ko ima GPS i dva grama mozga u glavi bi to lako mogao proveriti upoređivanjem sa mapom i fizičkim merenjem rastojanja. Geometri na južnoj hemisferi bi imali mnoogo više posla. Piloti ne bi mogli da lete, i ceo sistem koordinata bi bio neodrživ.

Prevara bi, naravno, odmah bila primećena od strane geodeta, pilota, geografa, i običnih ljudi koji imaju GPS i kalkulator.

Sve palnete rotiraju oko svoje ose. Ko se ne plaši teleskopa neka pogleda u Mars i Veneru i sve će mu biti jasno. Ende.

- - - - - - - - - -

Ne znam kakvu si ti fiziku učio ali očigledno nisi neke stvari naučio. Prvo ne možeš da kažeš da se Zemlja okreće 1700km/h, jer ona rotira pa može samo da se govori o ugaonoj brzini čija jedinica nije km/h. Drugo, sve tačke na telu koje rotira nemaju istu linearnu brzinu. Na Zemlji najveću brzinu imaju tačke na ekvatoru i ona iznosi oko 1700km/h. Međutim, nema nikakvih posledica iako je to velika brzina, jer se i vazduh kreće istom brzinom, baš kao i vazduh u gorepomenutom vozu. Znači pošto nema relativnog kretanja tačaka na Zemlji i vazduha onda će list sasvim lagano padati bez ikakvih problema uz pretpostavku da nema vetra.
I stvarno mislim da je krajnje vreme da kažaš da se šališ kada zagovaraš ravnu Zemlju, i da ovu bruku okončaš.

On pominje fiziku za osnovce, a oni uče da je Zemlja lopta, kao što jeste. Koja je ovo bruka. Ma muka gledati.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Ne mogu da kazem da se Zemlja okrece odredjenom brzinom jer se koriste druge jedinice iako je km/h izveden iz SI sistema koji se univerzalno koristi u nauci, ali se moze ista jedinica koristiti za brzinu Zemlje na ekvatoru?

Evo ja predlažem sledeći eksperiment.

Uzeti tri krompira, da budu približno iste veličine. Jedan iseći ravno, drugi u oliku lopte i treći u obliku kocke. Snimiti ovo pre eksperimenta.

Zatim uzeti jedan ravan tiganj (vrlo bitno), staviti malo ulja i početi pržiti ove krompire. Povremeno dodati vegetu (bitno za eksperiment). E sada drmnuti tiganj tri puta udesno. Ako se onaj krompir koji je lopta pokrene - Zemlja je okrugla, ako se pokrene onaj ravno isečen - Zemlja je ravna, a ako se pokrene onaj kockast - onda je loša vegeta.

To treba sve snimiti i objaviti.

- - - - - - - - - -

a nama cip nema sanse da uleti...ja kad strano telo osetim oma ga isutiram na licino mesto..:D

Nema veze sa temom, ali da...

- - - - - - - - - -

Pratim ih, interesantno je imati ljude oko sebe koji tvrde da stoje na lopti ispod kojih su (sa druge strane lopte) novozelandske ovce koje stoje naopako i da se zemljini polovi okrecu sporije od sredine. Nesto poput Rubikove kocke.

Samo neverovatno glup čovek, ali neverovatno glup. ma totalno tupav, može da tvrdi da na lopti postoji" gore" i "dole". To što su Britanci odlučili da na globusu njihova zemljha bude gore, a južna hemisfera dole je dogovorna stvar. Mrav kada hoda po lopti koja stoji na travi kada ode na donji deo lopte ne ide "naglavačke". Ovo samo totalni moron ne razume. Kad je na severnom polu leto i dan na južnom je zima i noć, i obrnuto. Za to vreme na ekvatoru dan i noć u toku cele godine traju skoro tačno po 12 sati. To je moguće samo na lopti. Pametnom dosta.

- - - - - - - - - -

pa to znaci ako zaronis u zemlju naglavcke u tom pravcu na dole, mislim ako se moze naravno ovcu za noge mozes da uvatis kad izronis na tu stranu..koji debili:rotf:

Kako rekoh, samo debili mogu da tvrde da na lopti postoji "gore i dole"... :rida:

- - - - - - - - - -


Moram da ponovim...
Pratim ih, interesantno je imati ljude oko sebe koji tvrde da stoje na lopti ispod kojih su (sa druge strane lopte) novozelandske ovce koje stoje naopako i da se zemljini polovi okrecu sporije od sredine. Nesto poput Rubikove kocke.

Samo neverovatno glup čovek, ali neverovatno glup. ma totalno tupav, može da tvrdi da na lopti postoji" gore" i "dole". To što su Britanci odlučili da na globusu njihova zemljha bude gore, a južna hemisfera dole je dogovorna stvar. Mrav kada hoda po lopti koja stoji na travi kada ode na donji deo lopte ne ide "naglavačke". Ovo samo totalni moron ne razume. Kad je na severnom polu leto i dan na južnom je zima i noć, i obrnuto. Za to vreme na ekvatoru dan i noć u toku cele godine traju skoro tačno po 12 sati. To je moguće samo na lopti. Pametnom dosta.
 
Evo kako stoje stvari za jedan dan pretprošle godine za Srbiju:



11110.jpg




Izlazak sunca: 05:27
Zalazak sunca: 19:48

Trajanje dana će se do 22. juna još povećavati, a trajanje noći umanjivati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za za gradić Östersund, Švedska, za isti datum:



11210.jpg




Izlazak sunca: 04:35
Zalazak sunca: 21:23

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još povećavati, a trajanje noći umanjivati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum pretprošle godine za gradić Tromsø, Norveška, jednom od najsevernijih gradova u Evropi:



10610.jpg




Izlazak sunca: 03:10
Zalazak sunca: 22:14

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još povećavati, a trajanje noći umanjivati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum pretprošle godine za Grenland, negde gde ni nema gradova, ne računajući ona mala naselja uz južnu obalu, kao Gothob, Julijanenhob i još neka (vidite na slici i lokalno vreme):



10611.jpg




Izlazak sunca: 02:42
Zalazak sunca: 00:53

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još povećavati, a trajanje noći umanjivati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Vidite koliko je dugačak dan blizu Severnog pola. Najduži će biti 22. juna, kad je na Severnom polu non stop dan, a najkraći je 22. decembra, kad je non stop noć. Pametnom dosta.

Idemo na južnu hemisferu. Tamo je sada leto, jer je naša planeta loptasto nebesko telo. Tamo se na vedrom nebu nikada ne mogu videti sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezda Severnjača. Zašto? Pa zato što Zemlja ima dve hemisfere. Na severnoj se nikada ne može videti sazvežđe Južni Krst, koji se vidi iz Australije i nalazi se na njihovoj zastavi, dok se na južnoj nikada ne mogu videti sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezda Severnjača.

Evo kako stoje stvari za isti datum pretprošle godine za gradić Río Gallegos, Argentina (vidite na slici i lokalno vreme):



15510.jpg




Izlazak sunca: 08:50
Zalazak sunca: 18:15

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još smanjivati, a trajanje noći povećavati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum za gradić Georgetown, Novi Zeland (vidite na slici i lokalno vreme):



11810.jpg




Izlazak sunca: 07:45
Zalazak sunca: 17:40

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još smanjivati, a trajanje noći povećavati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum za Antarktik, gde ni nema gradova (vidite na slici i lokalno vreme):



11010.jpg




Izlazak sunca: 11:58
Zalazak sunca: 13:04

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još smanjivati, a trajanje noći povećavati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Vidite koliko je kratak dan blizu Južnog pola. Najduži će biti 22. decembra, kad je na Južnom polu non stop dan, a najkraći je 22. juna, kad je non stop noć. Pametnom dosta.

A evo, pošto nemam stare slike, potrudio sam se da napravim novu pre neki dan... Evo kako stoje stvari za 8. februar prošle godine negde blizu Ekvatora, država Gabon, Afrika...



11111.jpg




Izlazak sunca: 06:33
Zalazak sunca: 18:39

Ovaj se grad ne nalazi tačno na Ekvatoru. A na samom Ekvatoru dan i noć u toku cele godine traju po 12 sati. Sunce izlazi u 06:30 a zalazi u 18:30 u toku cele godine. Zašto?

Na ekvatoru noć i dan traju tačno po 12 sati u toku cele godine, a na severnoj i južnoj hemisferi imamo smenu godišnjih doba, kao i letnji i zimski solsticij:



http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij



Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Kraj priče.

Auh, kakvo argumentovano razbijanje neukih ravnozemljaša. Ali “ravnozemljaša”. Aha ha ha ha ha ha ha. Koliko tupav mora da bude neko pa da sam sebe nazove ravnozemljaš. Dno dna.
 
ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.

Pametnom dosta.

Kuntin sine, na zastavi Indije Zemlja je ravna sa Suncem u sredini. Ne predstavljaj se kao veci poznavalac indijske filozofije i duhovnosti od samih Indusa.

flag-%281%29.jpg
 
Kuntin sine, na zastavi Indije Zemlja je ravna sa Suncem u sredini. Ne predstavljaj se kao veci poznavalac indijske filozofije i duhovnosti od samih Indusa.

flag-%281%29.jpg

Neznalico, ničiji sine, knjigu u šake. :sad2:


Ravnozemljaši. :rida: Ali "ravnozemljaši". :cepanje:

- - - - - - - - - -

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika...

Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi...

sunset10.jpg


Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. :hahaha:

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.

- - - - - - - - - -

Ravnozemljaš. :rida: Ali "ravnozemljaš". :cepanje: Koliko grama mozga treba da ima neko u XXI veku da sam sebe nazove ovako? :dash: Prilično malo, s obzirom da veruje da na lopti postoji "gore" i "dole". :sad2: Smejurija. :rotf:
 
Sunce je telo koje baca zrake a ne tocak.

U sredini su sto se jasno vidi da ne moze jasnije, Sunce i Mesec u konjukciji.

Tvoje tumačenje indijske zastave ne zanima nikoga, jer se radi o nekim ozbiljnim poremećajima. :sad2:

Ja govorim o zvaničnom tumačenj uindijske zastave, postavio sam gore i link sa WIKIpedia, i što se toga tiče završio diskusiju. Nije tema. I dalje stoji ponuda...

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

- - - - - - - - - -

Zvezda Severnjača se ne vidi sa južne polulopte.... zato što je Zemlja sferična i rotira oko svoje ose, a Severnjača se nalazi skoro pa na toj osi sa severne strane lopte. Sa južne strane postoji druga zvezda koja se vidi sa južne polulopte, i naziva se Sigma Oktantis (magnituda preko 5, dakle znatno slabije vidljiva od Severnjače koja ima magnitudu 2 - što manja magnituda, to je nebesko telo bolje vidljivo).




Prosto mi dođe neprijatno kako sve te svetske kompanije iz oblasti avio-transporta još uvek nisu upoznate sa dostignućima ravnozemljaške sekte, već lete po modelu sferične Zemlje... i brodovi se kreću po mapama projekcija sferične Zemlje... i artiljerija obračunava putanje granata uračunavajući uticaj Koriolisove sile, koja se javlja usled rotacije Zemlje, a za koju oni nisu ni čuli... a ne znaju kakvi su genijalci u sekti ravna Zemlja...

Smejurija.
 
images


Univerzum izgleda ovako po Vedama, svetovi imaju spratove.

Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta.

Kao prvo, koga je briga kako izgleda univerzum po Vedama? A ne izgleda ovako. Videli smo kako bezuspešno pokušavaš da podmećeš falsifikate za indijsku zastavu.

Kao drugo, ako te zanima kako izgleda Zemlja, pogledaj u Maars i Veneru kroz teleskop. Ništa ne boli.
 
- - - - - - - - - -

Ne mogu da kazem da se Zemlja okrece odredjenom brzinom jer se koriste druge jedinice iako je km/h izveden iz SI sistema koji se univerzalno koristi u nauci, ali se moze ista jedinica koristiti za brzinu Zemlje na ekvatoru?

Opet grešiš. Kada napišeš Zemlja, onda je to planeta i besmisleno je reći brzina Zemlje na ekvatoru. Nešto malo bolje je brzina zemlje na ekvatoru, a najbolje brzina tačaka Zemlje na ekvatoru. I trebao si da prokomentarišeš ostatak mog posta, jer je on direktan odgovot na tvoj.
Ali ti, iskreno, preporučjem poslednju moju rečenicu. Bre čoveče!!! Ljudi koji su pametniji i od tebe i od mene su dosada napravili verovatno, na milione globusa koji predstavljaju našu majčicu Zemlju, a napravili su ih na osnovu nekih saznanja, a ti i dalje - ravna zemlja, BRE.
 
On nije došao ovde da diskutuje, nego da vređa i da se ruga. Već sam pričao kakvi su to ljudi, kako podmeću i čime se bave... i dajem sebi za pravo da ponovim...

Dakle...

Jadni ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko sam sebe može tako da nazove), izmislili su kako je profesor i doktor fizike Božidar Nikolić ravnozemljaš... pa kad je jadni profa saznao za to morao je da ih demantuje...


Ravnozemljaši. :rida: Ali "ravnozemljaši". :cepanje:
 
Nije mi jasno zasto neko uopste i ima potrebu da razmislja o tome da je zemlja ravna ploca? Cemu te zamisli, obrazlaganje te teorije i razmisljanje o istoj? Nije mi jasno sta se zeli postici.

Programiranje uma od strane nekih CIA programera. Ti ljudi su nesposobni da razmišljaju svojom glavom. Oni nemaju nikakve argumente. Čim ih poklopiš dokazima pucaju i počinju da vređaju. Nikada ništa nisu obrazlagali, sanmo viču "ti si glup, ograničen, ovakav, onakav", a onda izmisle šta si i bore se protiv toga što su izmislili. Kao bilo koja sekta.
 
Cemu te zamisli, obrazlaganje te teorije i razmisljanje o istoj? Nije mi jasno sta se zeli postici.

Prelsitaj temu i videces da je obrnuto od onoga sto navodi Zoran. Upravo su oni ti koji nemaju dokaze i vredjaju. Ne moras ni traziti od ranije, pogledaj samo postove sa ove strane.

- - - - - - - - - -

Nije mi jasno zasto neko uopste i ima potrebu da razmislja o tome da je zemlja ravna ploca?

U pravu si, oblik Zemlje koja je ravna ne dovodi se u pitanje, samim tim o tome se ni ne razmislja preterano, ali kada se pise o obliku dosta korisnika iz njima znanih razloga ne prihvata pa pokusavaju da ospore. A cime? Sve sto su izneli kao dokaz smo oborili.
 
Prelsitaj temu i videces da je obrnuto od onoga sto navodi Zoran. Upravo su oni ti koji nemaju dokaze i vredjaju. Ne moras ni traziti od ranije, pogledaj samo postove sa ove strane.

- - - - - - - - - -



U pravu si, oblik Zemlje koja je ravna ne dovodi se u pitanje, samim tim o tome se ni ne razmislja preterano, ali kada se pise o obliku dosta korisnika iz njima znanih razloga ne prihvata pa pokusavaju da ospore. A cime? Sve sto su izneli kao dokaz smo oborili.

Apsolutno netačno. Videće se samo gomila nebuloza od strane nekakvih ravnozemljaša, a ja ću ponoviti najgore... da s evidi ko su i šta su, kao i čime se bave...

Dakle, po N-ti put...

Jadni ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko sam sebe može tako da nazove), izmislili su kako je profesor i doktor fizike Božidar Nikolić ravnozemljaš... pa kad je jadni profa saznao za to morao je da ih demantuje...


Ravnozemljaši. :rida: Ali "ravnozemljaši". :cepanje:



Mi smo sve "ravnozemljaške teorije" oborili, a vi niste ništa. Ja čak nudim novac onome ko me ubedi da mogu videti sazvežđe Južni Krst iz Evrope...

Dakle, da ponovim...

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika...

Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi...

sunset10.jpg


Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. :hahaha:

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.

Toliko o tome. Ko god je pametan ukapiraće ko je u pravu a ko ne. Ende.
 
Ja sam samo na ovoj strani izneo gomilu argumenata, dok ovaj neuki diskutant ništa osim sprdnje. Pametnom dosta.

Koga zanima kako izgleda Zemlja, dovoljno je da pogleda u Mars ili Veneru kroz teleskop. Ništa ne boli. Kako izgledaju Mars i Venera - loptaste planete koje se vrte oko sopstvene ose - tako izgleda i Zemlja. Sve zvezde i planete u svemiru su lopte. Nema nikakvih ploča. Ende.
 
Bozidar Nikolic je tokom predavanja odgovorio na svako pitanje imajuci za polaznu osnovu pretpostavku da je Zemlja ravna.

Pitanja slusalaca je bilo mnogo, nijedno nije moglo da pobije teoriju ravne Zemlje.
 
Bozidar Nikolic je tokom predavanja odgovorio na svako pitanje imajuci za polaznu osnovu pretpostavku da je Zemlja ravna.

Pitanja slusalaca je bilo mnogo, nijedno nije moglo da pobije teoriju ravne Zemlje.

Profesor Božidar Nikolić, a ne Bozidar Nikolic (nije sa tobom čuvao ovce), je demantovao sve navode nepismene i zlonamerne ravnozemljaške bagre:
. Kraj priče.

Šta ti nije jasno?

- - - - - - - - - -

Ovo pokazuje kakve su njihove namere i kakvi su to ljudi... mislim na takozvane “ravnozemljaše”. Ravnozemljaši. :rida: Ali “ravnozemljaši”. :cepanje: Koliko miligrama mozga mora imati neko ko živi u XXI veku pa da sam sebe ovako nazove i da veruje u ove srednjovekovne nebuloze? :thumbdown: Fuj.
 
Hahaha sta sve necu procitati :rotf:. Kunem se da, dok nisam pogledao ove klipove i dok nisam dosao na ovu temu, nisam ni slutio da neko u 21.veku zagovara tezu da je zemlja nije okrugla. Show. Postavio bih pitanje zagovaracu te teze zasto to radi, cemu to vodi i sta ima od toga? Totalno trosenje energije na besmislice, bolje se baviti smisljanjem teza za neku sci fi knjigu naprimer...
 
Hahaha sta sve necu procitati :rotf:. Kunem se da, dok nisam pogledao ove klipove i dok nisam dosao na ovu temu, nisam ni slutio da neko u 21.veku zagovara tezu da je zemlja nije okrugla. Show. Postavio bih pitanje zagovaracu te teze zasto to radi, cemu to vodi i sta ima od toga? Totalno trosenje energije na besmislice, bolje se baviti smisljanjem teza za neku sci fi knjigu naprimer...

Šta reći? :hahaha1: Show program. I nikakvi dokazi. Potukli smo ih na svakom koraku... A postavljač teme je posebna priča... Mislim da je za neku dublju stručnu analizu... :sad2: Uopšte nije smešno. Žalosno je. :rida: Najozbiljnije. Da nije bezobrazan koliko jeste bilo bi mi ga žao... A ovako... samo gaziti srednjovekovne nebuloze...
 
Hahaha sta sve necu procitati :rotf:. Kunem se da, dok nisam pogledao ove klipove i dok nisam dosao na ovu temu, nisam ni slutio da neko u 21.veku zagovara tezu da je zemlja nije okrugla. Show. Postavio bih pitanje zagovaracu te teze zasto to radi, cemu to vodi i sta ima od toga? Totalno trosenje energije na besmislice, bolje se baviti smisljanjem teza za neku sci fi knjigu naprimer...

Pomocu vestibularnog sistema (sistema za odrzavanje ravnoteze), koji predstavlja gornji deo unutrasnjeg uha, nase telo oseca da li se nalazi u uspravnom polozaju, da li je nagnuto na neku stranu, polozeno naglavacke ili lezi na ledjima, kao i da li se krece (u odnosu na okolni vazduh) ili miruje.


Vestibularni sistem oseca kretanje pomocu 3 polukruzna kanala postavljena medjusobno pod pravim uglovima. U ovim kanalima se osim vlaknastih nervnih zavrsetaka razlicitih orijentacija nalazi i endolimfni fluid u kome su rastvoreni mali kristali kalcijum karbonata (krede), koji se leluja pod dejstvom kretanja glave i tako stimulise nervne celije koje odgovarajuce impulse salju u mozak.



- - - - - - - - - -

Da se sa Zemljom vrtimo u krug, fluid bi se kretao u pravcu naseg okretanja i mozak bi osetio da se okrecemo. Drugim recima, da se kreces oko zemljine ose kupula bi ti bila konstantno savijena.

PnOy2jMlgGWVlDU1V8gELA_m.jpg


Stanice sa dlacicama koje su uronjene u zelatinoznu masu, kupulu, nalaze se u prosirenju semicirkularnih kanala, ampuli. Kanali i ampula su ispunjeni endolimfom. Kada dolazi do kretanja i tokom samog kretanja, tecnost u kanalu zaostaje i savija kupulu nazad.


854293_h_a_ace11325cd20bd1be430f299fc3601c5_prod.jpg
 

Back
Top