Biblija o Zemlji

Dati ovakve precizne izjave jos pre vise od 3000 godina je zapanjujuce.

Nauka nam je samo potvrdila kako se to misli sto je u bibliji zapisano.

[
Hi 26:7 On je razastro i sever nad prazninom, i zemlju obesio ni o čem.


Jes 40:21 Ne znate li? Ne čujete li? Ne kazuje li vam se od iskona? Ne razumete li od temelja zemaljskih?
Jes 40:22 On sedi nad krugom zemaljskim, i njeni su Mu stanovnici kao skakavci; On je razastro nebesa kao platno i razapeo ih kao šator za stan.


Vidite da je nebo naseljeno.

Hi 22:12 Nije li Bog na visini nebeskoj? Pogledaj gore zvezde, kako su visoko.
Hi 22:13 Ali ti kažeš: Šta zna Bog? Eda li će kroz tamu suditi?
Hi 22:14 Oblaci Ga zaklanjaju, te ne vidi; hoda po krugu nebeskom.
Hi 22:15 Jesi li zapazio stari put kojim su išli nepravednici,
Hi 22:16 Koji se iskoreniše pre vremena i voda se razli po temelju njihovom?
Hi 22:17 Govorahu Bogu: Idi od nas. Šta bi im učinio Svemogući?
Hi 22:18 A On im je napunio kuće dobra. Ali namera bezbožnička daleko je od mene.
Hi 22:19 Videće pravednici i radovaće se, i bezazleni podsmevaće im se.
Hi 22:20 Da, još nije uništeno dobro naše, a ostatak je njihov proždrao oganj.


Spr 8:27 Kad je uredjivao nebesa, onde bejah; kad je razmeravao krug nad bezdanom.


http://forum.krstarica.com/entry.php/44783-POSTAVITE-PITANJA-O-RELIGIJI-I-BIBLIJI-Glasnik[/QUOTE]
 
Sta Biblija i ostale knjige kazu o obliku zemlje, da li je Zemlja ravna ili se okrece oko Sunca? Ako imate pasuse o ovome mozete postaviti.

Na moju žalost, ja ne mogu da ti navodim biblijske stihove o ovome, to će Glasnik.
Prvo: u Bibliji se pominje zemaljski krug, a znamo da je krug ravna površina ograničena kružnom linijom koja se naziva kružnica;
Drugo: u Bibliji postoji stih u kome se kaže: i Sunce stade, i Mesec stade i sve zvezde stadoše. Naglašavam da ne znam koji je to stih (Glasniče pomagaj :D). Ovo jasno govori o Geocentričnom sistemu. Dokaz za to je i izjava čuvenog Martina Lutera kada je čuo za Kopernikov Heliocentrični sistem. Luter je rekao :"pojavila se tamo neka luda (kratkouzlazni akcenat na "u") koja dela protiv Svetog pisma". E, danas, deci ovog veka, nije nikakav problem da zaključimo ko je bio luda, onaj koji je slepo verovao biblijskoj istini ili onaj koji se bavio naukom. Na žalost, ovo uopšte nije opomena svima onima, koji se i dalje drže biblijskih istina nasuprot nauci.
 
Drugo: u Bibliji postoji stih u kome se kaže: i Sunce stade, i Mesec stade i sve zvezde stadoše. Naglašavam da ne znam koji je to stih (Glasniče pomagaj ). Ovo jasno govori o Geocentričnom sistemu.

Tako je. Ako su stali to znaci da su se kretali pre nego su stali.

Ta prica je o Suncu koje je zaustavio prorok iz Zaveta, to opet znaci kao i malopre, da se kretalo pre nego je zaustavljeno.
 
Poslednja izmena:
Nije tako, manipulises. Ako su stali to znaci da su se kretali pre nego su stali.

Ta prica je o Suncu koje je zaustavio prorok iz Starog Zaveta, to opet znaci kao i malopre, da se kretalo pre nego je zaustavljeno.

Pa dobro, hajde navedi taj stih ako ga znaš pa me razuveri. Mi sa Zemlje vidimo da se Sunce i zvezde "kreću" od istoka ka zapadu, što znači da se kreću oko Zemlje. To je bio i logičan Ptolomejev zaključak.
I zašto bi Martin Luter nazivao Kopernika ludom koji dela protiv Svetog pisma, ako u Svetom pismi nije promovisan Geocentrični sistem.
 
Izmenio sam post, mislio sam da i ti navodis satanske podvale da se okrece.


I zašto bi Martin Luter nazivao Kopernika ludom koji dela protiv Svetog pisma, ako u Svetom pismi nije promovisan Geocentrični sistem.

Veliki minus za Katolicizam jer su bili suvise blagi prema tom coveku. Sad im se vraca preko protestantizma.

- - - - - - - - - -

Jos uvek mogu popraviti polozaj, trebaju javnosti da saopste njihov stav o (ne) kretanju Zemlje.

Necu da pitam za zvanicno misljenje SPC, jer kad god se razvije diskusija o vaznijim drustvenim pitanjima oni se povuku.
 
Jos 10:12 Tada progovori Isus Gospodu onaj dan kad Gospod predade Amorejca sinovima Izrailjevim, i reče pred sinovima Izrailjevim: Stani sunce nad Gavaonom, i meseče nad dolinom elonskom.
Jos 10:13 I stade sunce i ustavi se mesec, dokle se ne osveti narod neprijateljima svojim. Ne piše li to u knjizi Istinitog? I stade sunce nasred neba i ne naže k zapadu skoro za ceo dan.
Jos 10:14 I ne bi takvog dana ni pre ni posle, da Gospod posluša glas čovečji, jer Gospod vojeva za Izrailja.
Jos 10:15 I vrati se Isus i sav Izrailj s njim u logor u Galgal.
 
To da je zemlja ravna nigde ne pise u bibliji, osim onoga gde se spominje veliko drvo u knjizi proroka Danila, ali to je bio samo san Navuxodonosor-a, a kao sto znamo u snu je sve moguce xD
 
Poslednja izmena:
Izgleda po Bibliji Zemlja se ne okrece nego Sunce i mesec ? :) Mozda su nas sve lagali u skoli i mozda stvarno nikada ljudi nisu otisli u svemir ? :aha:

Pa mozda su vas i lagali.

Ti mislis sve je istina sto ucis u skoli?

Izvestaj o kome govoris nije Bozji izvestaj, evc izvestaj i zapazanje coveka kojemu izgleda da se mesec i sunce krecu.

Samo njegovo zapazanje.

Sve je stalo.

Ali sta se i kako okrece, ni to jos uvek nije potpuno jasno:

 
Kako se sa naucne tacke gledista kaze da je sunce/mesec izaslo i zaslo? Zemlja se okrenula suncu pa od sunca prema mesecu?
Izlazak i zalazak podrazumeva njihovo kretanje u odnosu na zemlju a ne na jupiter
 
Pa mozda su vas i lagali.

Ti mislis sve je istina sto ucis u skoli?

Izvestaj o kome govoris nije Bozji izvestaj, evc izvestaj i zapazanje coveka kojemu izgleda da se mesec i sunce krecu.

Samo njegovo zapazanje.

Sve je stalo.

Ali sta se i kako okrece, ni to jos uvek nije potpuno jasno:


Ovo je sektaški video, pritom netačan.

- - - - - - - - - -

Kako se sa naucne tacke gledista kaze da je sunce/mesec izaslo i zaslo? Zemlja se okrenula suncu pa od sunca prema mesecu?
Izlazak i zalazak podrazumeva njihovo kretanje u odnosu na zemlju a ne na jupiter

Samo jedna strana Zemlje može biti okrenuta ka jednoj tačci. Izlazak i zalazak su termini nastali zbog ljudske perspektive.
 
Ovo je sektaški video, pritom netačan.

- - - - - - - - - -

.

A iz koje si ti selo?

Zasto je sketaski i zasto je netacan?

Mozda je netacan, ali video pokazuje da nije bas sve jasno.

To je cilj videa ne da kaze da je on skroz tacan.

A sada nam daj vise informacija a ne kao da si dosao iz lepenu, sav u tipoljci i svuda po tebi seno.

A ne odma da s ejavis i kazes, neeje takoj jer ja velim da neje...

Mi Lepencani sve si znajemo...
 
Ovo je sektaški video, pritom netačan.

- - - - - - - - - -



Samo jedna strana Zemlje može biti okrenuta ka jednoj tačci. Izlazak i zalazak su termini nastali zbog ljudske perspektive.

Tako je, biblija hoce ovim da kaze da je vera produkt, ujedno i napredak, ljudske perspektive. Treba se koncentrisati na ono sto smo, ljudi a ne automati i masine /mikroskpi,teleskopi, digitroni.../
Nauka je sredstvo kao i oruzje, moze da pomogne i odmogne ali je i letalna jer, ubija ljudsku perspektivu jedinstva, pripadanja celini.
Koji impakt na coveka ima saznanje o zemaljskom, planetarnom, suncevom, kosmickom kretanju a koji kretanje unutar njegove glave i staticnog :) mozga u kome je sve u pokretu.
Nismo jos do detalja izucili ni kako nas mozak funkcionise i koji su mu kapaciteti ali planete i suncevi sistemi su nam dobro poznati. /malo morgen :mrgreen:/
 
Večeras oko 19 časova, na nebu iznad Kombank arene oblaci su formirali neobičan oblik.

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...eobicna-pojava-na-nebu-sokirala-gradjane-foto

kombank_arena.jpg


***
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top