Biblija o Zemlji

Ploca je figurativni naziv za ravnu povrsinu.

Dobro. Samo neka nije gramofonska ploča

Ne postoji nikakva ravna površina, nigde u svemiru. Sva nebeska tela su sferična.:

Glupost. Kad si bio u svemiru? Jesi bio lično? :think:

Evo i ovaj odlomak iz postanka čini mi se nekako kao da govori da je Bog stvorio sunce, mjesec i zvijezde samo da obasjavaju zemlju, i kaže postavio ih radi toga.
Nekako se da zaključiti da im je zadatak da obasjavaju zemlju.

15 I neka svetle na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju. I bi tako.

16 I stvori Bog dva videla velika: videlo veće da upravlja danom, i videlo manje da upravlja noću, i zvezde.

17 I postavi ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.
 
Glupost. Kad si bio u svemiru? Jesi bio lično? :think:

Evo i ovaj odlomak iz postanka čini mi se nekako kao da govori da je Bog stvorio sunce, mjesec i zvijezde samo da obasjavaju zemlju, i kaže postavio ih radi toga.
Nekako se da zaključiti da im je zadatak da obasjavaju zemlju.

15 I neka svetle na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju. I bi tako.

16 I stvori Bog dva videla velika: videlo veće da upravlja danom, i videlo manje da upravlja noću, i zvezde.

17 I postavi ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.

A kad si ti bio u svemiru? Okreni se oko sebe. Mesec kao satelit je lopta. Sve golim okom viđene planete su lopte. Od Venere, preko Marsa, sve do Jupitera.

Sunce obasjava sve planete u Sunčevom sistemu.

Pa i Mars.

Sećam se kraja XX veka i profesora koji su nas učili da na Marsu nema vode. A ja video neke fotografije Marsa sa polarnim kapama na njemu. Ovako nešto:


mars10.jpg



Ovde se jasno vide polarne kapa na severnom polu.

I zaintrigiralo me. I nabavio sam neki durbin i pratio kretanje polarnih kapa. Pošto na Marsu godina, odnosno obilazak Marsa oko Sunca, traje 687 dana (tačnije 686,98), trebalo mi je godinu dana da zaključim da se severni pol na Marsu uvećava kad se južni smanjuje, i još toliko da shvatim da se južni pol uvećava kad se severni smanjuje. I to sam zapažanje podelio sa profesorom fizike. On mi je na to rekao da su to optičke varke, a da je ta belina, odnosno „snežni pokrivač“ zapravo gas u čvrstom stanju. Nisam mu poverovao, zato što sam svojim očima video smanjivanje i povećavanje polova. Ma neka je ta polarna kapa i tečni gas, ali Mars ima polarne kape koje se smanjuju i povećavaju u toku godine, kao kod nas na planeti Zemlji (naravno loptastoj planeti, jer sve planete su loptastog oblika).

- - - - - - - - - -

Na ploči Sunce ovako ne bi moglo zalaziti...

Pogledajte prilog 442572

Biće da su odrpanci iz sekte ravna Zemlja prespavali sve izlaske ili zalaske Sunca, ili ih gledaju na YouTube, pa ne shvataju o čemu se radi... i veruju u sve što vide na Internetu. :hahaha:

- - - - - - - - - -

A Zemlja, ona je zapravo kocka, kao i Mesec...

Zemlja kocka 3.jpg


:hahaha1:
 
Koliko Bibliju treba uzeti za ozbiljno možemo zaključiti iz ovoga...

Prva tri poglavlja Postanja prepisana su iz Gilgameša. Naime, Mojsije je između 1513. i 1473. godine p.n.e. pisao Pentateuh, i za njegovo pisanje mogao je koristiti Ep o Gilgamešu, koji je mnogo stariji (napisan je oko 1700. godine p.n.e.), i računa se za najstariju knjigu na Orijentu. Ostali delovi postanja i Pentateuha (ostale četiri Knjige Mojsijeve) plod su što Mojsijevih vizija i mašte što istorijskih događaja vezanih za jevrejski narod onoga doba. Interesantno je primetiti to da je recimo opis stvaranja ništa drugo do astronomija onog doba, koju je Kopernikus oborio u XVI veku. Dakle, idemo.


“1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom
i Duh Božji lebdio je nad vodama.
1:3 I reče Bog: 'Neka bude svjetlost!' I bi svjetlost.
1:4 I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.
1:5 Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer,
pa jutro - dan prvi.
1:6 I reče Bog: 'Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!'
I bi tako.
1:7 Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom.
1:8 A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.”


Dakle, ovde vidimo da se govori o nekakvom početku. Kakvom početku ukoliko je bog večan? I kakvu to nebo i zemlju “stvara” bog? Znam da su mi vernici govorili da se radi o simboličnom značenju te da se ne misli na oblake iznad naše zemlje, već na nebo kao duhovni pojam, kao svet bogova; i na zemlju, kao svet ljudi. Ali, da li je tako? Pa da vidimo.


“I reče Bog: 'Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i
neka se pokaže kopno!' I bi tako.
1:10 Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog
da je dobro.
I reče Bog: 'Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom,
stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose
plod što u sebi nosi svoje sjeme.' I bi tako.
1:12 I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema
svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme,
svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro.
1:13 Tako bude večer, pa jutro - dan treći.”


Dakle, ovde vidimo da se doslovno misli na nebo nad nama i na zemlju kao boravište ljudi, da kažemo doslovno na našu planetu. Zašto? Pa trava koja niče iz zemlje može biti jednostavno i samo i jedino trava. Tu nema nikakve simbolike.


“1:14 I reče Bog: 'Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče
dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
1:15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!' I bi
tako.
1:16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje
da vlada noću - i zvijezde.
1:17 I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju,
1:18 da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje
Bog da je dobro.
1:19 Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.”


E, sad, ovde imamo veliki problem. U naše vreme i najmlađa deca koja pohađaju škole i od malih nogu sede za kompjuterima i surfuju po Internetu znaju da naša planeta Zemlja nije stvorena (nastala) pre Sunca i Meseca (koji su ovde poistovećeni - /ne/znanje ljudi onoga doba) i zvezda, a o galaksijama da i ne govorimo. U redu, ja se slažem da je ovo bilo astronomsko znanje ljudi onoga doba, prepisano iz Epa o Gilgamešu, i to kao takvo uvažavam i poštujem, ali nije fer ljudsko neznanje pripisivati bogu. Dok se ovo čita stiče se utisak da je Zemlja centar svemira te da su ljudi kao vrsta najveće dostignuće u svemiru i da sve postoji zbog njih. Ali danas znamo da nije tako i da ne samo da nismo centar svemira, nego se nalazimo na rubu naše galaksije Mlečni put, a ta galaksija je jedna od manjih galaksija u univerzumu i potpuno je beznačajna za ostale svetove. Ovakva astronomija učila se u školama do XVI veka. Danas znamo da je ovo prevaziđeno, ali ima još uvek vernika koji u zvom duhovnom slepilu veruju doslovno u sve ovo. Ako je neko vernik – ne bi trebalo da bude lakoveran.

Interesantno je primetiti šta o drugim svetovima kaže Krishna:


ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.


Uporedite ovo sa Postanjem – i biće vam jasno ko je bliži istini.

Dalje.


“1:20 I reče Bog: 'Neka povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice
neka polete nad zemljom, svodom nebeskim!' I bi tako.
1:21 Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile
i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro.
1:22 I blagoslovi ih govoreći: 'Plodite se i množite i napunite vode
morske! I ptice neka se namnože na zemlji!'
1:23 Tako bude večer, pa jutro - dan peti.
1:24 I reče Bog: 'Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj
vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!' I bi tako.
1:25 I stvori Bog svakovrsnu zvjerad, stoku i gmizavce svake vrste.
I vidje Bog da je dobro.
1:26 I reče Bog: 'Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da
bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji
- i svim gmizavcima što puze po zemlji!'
1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori,
muško i žensko stvori ih.
Po 1:28 I blagoslovi ih Bog i reče im: 'Plodite se, i množite, i napunite
zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u vazduhu i
svim živim stvorovima što puze po zemlji!'
1:29 I doda Bog: 'Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj
zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam
budu za hranu!
1:30 A zvijerima na zemlji i pticama u vazduhu i gmizavcima što puze po
zemlji u kojima je dah života - neka je za hranu sve zeleno bilje!' I bi tako.
1:31 I vidje Bog sve što je učinio, i bijaše veoma dobro. Tako bude
večer, pa jutro - dan šesti.”


Načinimo čoveka na svoju sliku znači da neko nekome govori da se stvori nova vrsta na nečiju sliku. Šta god bilo koji vernik ovde rekao - jasno je da se ovde ne radi ni o kakvom bogu, nego, budući da je ovde original sumerski Ep o Gilgamešu, o Enkaju, Enlilu i ostalim annunaki posetiocima naše planete, koji su po uzoru na sebe stvorili ljudsku vrstu. Mogla su razgovarati dva annunaki genetičara, a možda i sam Enkaj sa njima. Dalje, bog uopšte nije on, jer ako je on, ili otac, onda je bez sumnje muškarac. Ako je muškarac - onda on mora da poseduje polne karakteristike. Ako ih poseduje i ima potrebu za razmnožavanjem - onda je on životinja. U tom slučaju, naime ako je on otac, onda mora da postoji i majka. Da li su ljudi, prema Postanju, odnosno Epu o Gilgamešu, plod protiv-prirodnog bluda boga oca i majke prirode? Ako li je, pak, bog stvorio ljude po svom obličju - onda on nije ni muško ni žensko - ili je u stvari i muško i žensko; onda je bog hermafrodit. U tom slučaju bi njegov prvorođeni sin, kako je to jednom prilikom rekao italijanski pisac Tomazo Kampanela, kao i sva ostala njegova deca, da bi zadržali porodični karakter, morali biti to isto, što nije slučaj. I na kraju, mogu misliti kakav je bog iz Postanja kad su ljudi ovakvi kakvi su.


“2:1 Tako bude dovršeno nebo i zemlja sa svom svojom vojskom.
2:2 I sedmoga dana Bog dovrši svoje djelo koje učini. I počinu u
sedmi dan od svega djela koje učini.
2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti, jer u taj dan počinu od svega
djela svoga koje učini.
2:4 To je postanak neba i zemlje, tako su stvarani.”


Da, ali po Epu o Gilgamešu, a ne prema Mojsijevoj viziji ili prema “božjem planu”.

Za kraj, autori Biblije nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik, pa kako su mogli znati bilo šta o obliku i dimenzijama naše loptaste planete? :rida: Tuga.
 
Nebih puno da se mesam ali u koje doba dana se vidi venera

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

Ne piše se "nebih", nego "ne bih", i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Može se videti u svako doba dana, zavisno od doba godine. Ona je ona najsjajnija tačka na nebu, koja ne treperi. Zvezde trepere, jer su izvor svetlosti. Planete ne trepere kad se gleda u njih, jer odbijaju svetlost matične zvezde od sebe. Veneru su nepismeni seljaci zvali "zvezda Danica". Ti nepismeni seljaci su svakako bili pametniji od ovih ravnozemljaških praznoglavaca koji veruju da je sve stvoreno zbog Zemlje, a da je Zemlja ravna ploča i centar svemira, a ne umaju da objasne izlazak i zalazak Sunca, časovne zone i polove, te smenu godišnjih doba. Fuj.

- - - - - - - - - -

A na koji nacin se ispituje ništa?Jer se svi slažu(čak i naučnici)da je jedino to postojalo na pocetku.
Posto svakako negiraju postojanje duhovne oblasti koja je neopipljiva.
Pošto se ništa nemože ispitati ni dokazati a svedoci smo da ipak postoji nešto sami naučnici često pribegavaju verovanju.

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima.

Ne piše se "nemože", nego "ne može", i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ.

- - - - - - - - - -

Ras

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

Šta "Ras"? Stari grad Ras? Ili neka šifra?
 
Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

Prazna poruka. Spam.

Poslato sa KURC-P1CK-69 uz pomoć Prc Hrk Drk

- - - - - - - - - -

????????

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

Gomila znakova pitanja. Provokacija.

- - - - - - - - - -

????

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

I opet isto. Znači spam.

- - - - - - - - - -

Ma bez veze nesto mi stalno izbacuje sorry

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

Kakav visokouman post. Zaslužuje Nobelovu nagradu za forum. Naravno da se takvo nešto prvo ustanovi.

Očigledno je da je ovaj lik, koji se registrovao pre više od dve godine, a ostavio nekoliko nepismenih postova samo na ovoj temi, ovde došao da provocira. Provaljen je u startu. Kakav dubokouman diskutant. :guza:

- - - - - - - - - -

Izgleda previse tesko pitanje posto nemam odgovora

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока

Dobio si veoma dobar odgovor. Venera je "zvezda Danica i može se videti u bilo koje doba dana, ali češće po noći. Ti nisi ovde da bi diskutovao, već da bi provocirao. Ali mi iskusni imamo leka za takve. Ojha.
 

- - - - - - - - - -

Fotografija Čikaga, viđenog preko jezera Mičigen, sa 85km udaljenosti:

chicag10.jpg


Na ovoj slici se jasno vidi da fali donji deo zgrada.

Na primer, leva visoka zgrada je Willis tower, najviša zgrada u Čikagu, koja ima tri jasne sekcije, kao na ovoj slici ispod:

chicag11.jpg


Znači, sa prethodne slike je jasno da toj zgradi fali cela donja sekcija od 200 metara.

To može da znači dve stvari:

1. na jezeru su bili talasi visoki 200 metara;

2. planeta Zemlja je zakrivljena.

Trećeg nema.

Zaključite sami.

- - - - - - - - - -

Takođe, upravo mi je pao na pamet i elementarno jednostavan način za dokazivanje da je Zemlja lopta, preko koordinata, geografske širine i dužine, i fizičke udaljenosti dve tačke izrađene u stepenima LAT i LON. Razmisli kako bi se kretala vrednost fizičke udaljenosti (u metrima) između dve tačke ugaonog rastojanja od recimo jednog stepena?

Na loptastoj Zemlji je ta vrednost najveća na ekvatoru, a severno i južno se smanjuje, dok bi se na “palačinka-Zemlji” povećavao konstantno od severnog pola do ruba. Svako ko ima GPS i dva grama mozga u glavi bi to lako mogao proveriti upoređivanjem sa mapom i fizičkim merenjem rastojanja. Geometri na južnoj hemisferi bi imali mnoogo više posla. Piloti ne bi mogli da lete, i ceo sistem koordinata bi bio neodrživ.

Prevara bi, naravno, odmah bila primećena od strane geodeta, pilota, geografa, i običnih ljudi koji imaju GPS i kalkulator.

- - - - - - - - - -

Ne može se imati drugačije mišljenje o tome da je 1+1=2. I tačka. O tome se ne može filozofirati. Niko ne može da veruje da je 1+1=3. Ovi takozvani ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši”, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko može sam sebe tako da nazove) su tipična sekta. Tako se ponašaju i tako funkcionišu. Svi se mi ovde pomalo zezamo i izlazimo iz okvira svakodnovnog lepog ponašanja... ali pojedini ljudi stvarno imaju problem u glavi. Ne znam više koliko puta sam napisao da učenja o “ravnoj Zemji” dolaze od savremene američke sekte koju je osnovao teški ludak (ali bukvalno ludak). Retorika sekte je opasna, jer je slatka i prijemčiva. Dok neko ko ne zna mnogo o astronomiji shvati da je izgubio razum obično bude kasno. Sektaši pecaju lakoverne ljude nedovoljnog znanja iz oblasti biologije, matematike, fizike i drugih prirodnih nauka. Na žalost, većina ljudi je nesposobna da koristi zdravu logiku. Ravnozemljaši (bar ove jadne ovce koje se lepe na priču) su neznalice i naivci. Uzalud sam pisao X puta da su ovi metodi vrbovanja široko poznati, koriste se čak i u marketingu. Mislim, mene baš zabole što je tamo neki anonimac sa Interneta totalno pukao... on treba radi sebe da se zapita kuda je krenuo. Ako ga baš toliko zanima ova tematika, neka uzme knjigu i krene od osnove... ali znam da neće, jer je nauka teška za većinu. Lakše je upijati naizgled logične gluposti i glumiti intelektualca, bez imalo napora, nego zaista nešto naučiti. Tačka.

- - - - - - - - - -

Prosto mi dođe neprijatno kako sve te svetske kompanije iz oblasti avio-transporta još uvek nisu upoznate sa dostignućima ravnozemljaške sekte, već lete po modelu sferične Zemlje... i brodovi se kreću po mapama projekcija sferične Zemlje... i artiljerija obračunava putanje granata uračunavajući uticaj Koriolisove sile, koja se javlja usled rotacije Zemlje, a za koju oni nisu ni čuli... a ne znaju kakvi su genijalci u sekti ravna Zemlja...
 
Nije ona jedina koja vapi za vracanjem u zivot.

Samo sto niko od lica u nevolji to ne zna sam,

niti im znaju podrzatelji. ... A ako i znaju, ... cute pa trpe sudbinu svojih milih.

Ne zanima me. Nisam zainteresovan.

Takođe, bojkotujem boldovanje i podvlačenje teksta u postovima, jer sam odavno prerastao detinjstvo.

Najzad, namerno se rugam svim sektašima i budalama, a naročito "ravnozemljašima", koji veruju nu sve što vide na YouTube. Ende.
 
Podrzatelji, pomoc, nevolja, vracanje u zivot, sudbine..... Milane, to sto si doruckovao, siguran si da su bile bukovace?

Kada vidim dete njenih godina koje drzi maketu jednog velelepnoga simbola centralnoga komiteta ideoloske organizacije,
tada znam da ili je pririsnuta kakvom zdravstvenom mukom,
ili neadekvatnim psiholoskim ponasanjem staratelja.

Nije svaka ambicija od stvarne pomoci.
Neke se pre ili kasnije zestoko plate.

U svakom slucaju ona u rukama drzi zelju da joj visa sila pruzi podrsku!
(Tj. drzi simbol te zelje.)

E sada, pitanje glasi: da li se detetu pomaze ili odmaze time sto u rukama drzi zelju.

Jer ona tu zelju mora da plati.
Ona pre ili kasnije mora u taj hram da investira i novac,
a da li "posta" zelja cije je taj hram postansko sanduce zna put do bica ili nebica kome su adresirane zelje?!

Ili samo naplacuje postanske markice!

Uzgred budi receno, u ovakve hramove nije stigao odgovor cak ni na krajnje skromnu zelju saznanja o tome da li je Zemlja okrugla ili piramidalna.
 
Poslednja izmena:
Ako bi se uklonila sva voda na Zemlji, po zvanicnoj nauci koja negira Tvorca i koja je ateisticka, Zemlja je geoid.

Geoid (lopta) koja se okrece u krug, po toj istoj nauci, izgleda ovako.

gif7.gif
 
Poslednja izmena:
Mesec dana je bilo potrebno da bi se napisao ovaj post. E, žalosti.

Ne postoje naučnici “koji kažu da je Zemlja savršen krug”, jer nijedan naučnik nije toliko glup da bi izvalio takvu nebulozu, pošto Zemlja nije nikakav krug (2D), već lopta (3D). Ako bismo Zemlju smanjili do veličine bilijarske kugle, Zemlja bi bila glatkija od kugle. Nama su u školi umesto bilijarske kugle pominjali loptu za basket, ali razlog za to nije bio strogo naučni, već zato što su ga u to vreme igrali poznati košarkaši... ali suština je ostala ista. Da vidimo da li je navedena tvrdnja tačna. U tome će nam, kao i uvek, pomoći malo matematike.

Prvo da vidimo koliko je zapravo glatka bilijarska kugla? Prema podacima najmerodavnije ustanove za to, “World Pool-Billiard Association”, kugle imaju prečnik od 5,715 cm, sa tolerancijom od ± 0,127 mm. Drugim rečima, kugla ne sme da ima ispupčenja ili udubljenja veća od 0,127 mm. A to je prilično glatko. Odnos dozvoljenih neravnina na kugli i njene veličine iznosi 0,0127/5,715 = 0,002222222... Zemljin srednji zapreminski prečnik iznosi oko 12.745,591 km. Koristeći odnos glatkoće koji smo već utvrdili, umanjena Zemlja bi bila prihvatljiva za snuker ako na sebi ne bi imala izbočine (planine) ili rupe (brazde) viće (odnosno dublje) od 12.745,591 × 0,0022222 = oko 28 kilometara. Najviša tačka na Zemlji je vrh Mt. Everesta, na koti 8,85 km. Najdublja tačka na Zemlji se nalazi u Marijanskoj Brazdi, na dubini od oko 11 km. Još jednom je dokazano da je urbana legenda tačna. Ako bismo smanjili Zemlju do veličine bilijarske kugle, ona bi bila glatkija od najglatkije do sada napravljene.



Neka mi neko sada kaže da se nije naježio dok je gledao ovaj veličanstveni snimak.

U ime Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova .˙. .˙. .˙. Omnes in unum.
 

Prilozi

  • Anatomy of a Sunset.jpg
    Anatomy of a Sunset.jpg
    21,5 KB · Pregleda: 81
19756736_2321983618027655_6956881340681196384_n.jpg


"Istina ima toliko lica, možeš li vjerovati svemu što vidiš?"

Ovo je najprvi i najglavniji (ali "najprvi" i "najglavniji") dokaz sveta za bilo šta.

Nema veze, bitno je da se piše bilo šta i da se povećava broj postova.

Važno je da na ovo nema odgovora... niti će ga biti...

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?
 
19875265_10210122225759833_7703125936543980197_n.jpg


Mesec u 21 29 tik iznad horizonta na jugoistoku....a sunce se nalazi ispod horizonta vec sat vremena i zašlo totalno suprotno od meseca na sjeverozapadu..... pun mesec na okrugloj zemlji u ovoj varijanti je nemoguć!

- - - - - - - - - -

Okrenimo se bogu i onome sto Biblija i drugi verski spisi kazu o Zemlji. Dosta sa naukom ateizma, neka svaki covek aktivira svoj duhovni mehanizam.
 
Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :D :D :D

Ne postoji okrugla Zemlja (2D), već loptasta Zemlja (3D). Šta je problem sa Mesecom koji se kreće oko Zemlje i Zemljom koja se kreće oko Sunca? Dokazano odavno. Po toj vašoj debilskoj teoriji ljudi sa različitih tačaka na Zemlji videli bi različite strane Meseca. Ali vide samo jednu.

Jadni ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko sam sebe može tako da nazove), izmislili su kako je profesor i doktor fizike Božidar Nikolić ravnozemljaš... pa kad je jadni profa saznao za to morao je da ih demantuje...


Ravnozemljaši, razbio vas Kale kao staru kantu. :lol:

- - - - - - - - - -

Sličice sa "digitrona" sa buvljaka su postale "dokaz" za nešto. O tempora. O mores. :dash:
 

Back
Top