Koja je vaša teorija nastanka svemira?

Tko je dokazao da bilo koji dio prostora jeste centar toga prostora? :think:

Centar ne postoji u trodimenzionalnom prostoru,kao što sfera nema centar na svojoj površini (koja je dvodimenzionalna). Nema dokaza, već je samo u pitanju geometrijsko rasuđivanje, koje nema dokaz, ZA, ali isto tako nema ni dokaze PROTIV. Odatle se rodila ideja za Multiverzumom i višedimenzionalnim prostorima na kosmičkom nivou (za razliku od višedimenzonalnosti u teoriji Supergravitacije, i superstruna)
 
To je meni dokaz da je Svemir beskonačan!:super:

Pa ako je tacna moja teorija da je svemir kao povrsina balona onda na neki nacin jeste beskonacan, povrsina balona nema pocetak ni kraj, bilo koja tacka se moze uzeti kao centar a siri se u prostoru, svemir isto nema pocetak nema kraj, bilo koja tacka svemira moze biti centar i siri se kroz nistavilo (kako bi ja nazvao "to" "nistavilo" jer se nemoze ni zamisliti)
 
Pa ako je tacna moja teorija da je svemir kao povrsina balona onda na neki nacin jeste beskonacan, povrsina balona nema pocetak ni kraj, bilo koja tacka se moze uzeti kao centar a siri se u prostoru, svemir isto nema pocetak nema kraj, bilo koja tacka svemira moze biti centar i siri se kroz nistavilo (kako bi ja nazvao "to" "nistavilo" jer se nemoze ni zamisliti)

Za taj pristup mora postojati i ČETVRTA dimenzija!
Kružnica je beskonačna ali postoji u 2D-prostoru. Površina balona je beskonačna, ali postoji u 3D-prostoru.
Onda i naš 3D-prostor po vašoj logici mora imati 4D-prostor.
Ali, po meni, on je beskonačan u običnom, klasičnom smislu, u 3D-prostoru....:hvala:
 
Za taj pristup mora postojati i ČETVRTA dimenzija!
Kružnica je beskonačna ali postoji u 2D-prostoru. Površina balona je beskonačna, ali postoji u 3D-prostoru.
Onda i naš 3D-prostor po vašoj logici mora imati 4D-prostor.
Ali, po meni, on je beskonačan u običnom, klasičnom smislu, u 3D-prostoru....:hvala:

Tako je, zato sam i rekao u jednom postu da to nistavilo ima vise dimenzija nego sam prostor koji poznajemo.
 

Back
Top