Ukrajinska kriza

Šta će se dalje odvijati?

  • Rusi samo brane Donbas

    glasova: 13 22,8%
  • Rusi uzimaju još neke delove Ukrajine

    glasova: 27 47,4%
  • Rusi osvajaju čitavu Ukrajinu

    glasova: 11 19,3%
  • Treći svetski rat

    glasova: 6 10,5%

  • Ukupno glasova
    57
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Биће боље!

TjO_wPO0FrA.jpg
 
Kakav je ovo eleaborat, ima da se čita do Božića z:lol:

Hajde ko prvi pročita neka ostavi rezime, stvarno nemam živaca za ovoliko pisanije

procitah i

razocaran sa istim

a razlog je da je dat U PISANOM OBLIKU

DOKAZ

a u stvari je samo ponavljano , ono sto smo i mi znali i sto je vec diskutovano.

ovakav tekst napisan , a bez TACNIH DOKAZA , nece i ne zeli zapad da prihvata, niti njihove medije a da ne govorimo o drzavama sluge USRANACA.

razocaran sam , jer sam pomislio

e evo ga tekst, zakljucak , sa kojima cu i izaci pred , ove ovde ,,,

no , sve je samo

kao hronoloski stavljeno ali bez STVARNOGA DOKAZA O UMESANOSTI UKRAJINE
 
...тамо је свако сумњив, сем оних који се играју милионима живота.

У Кијеву, на јавном месту, пребијен пројектант завода "Антонов", Виктор Ковалски.
Према наводима Ковалског, претукла су га два полицајца. Сумњали су да је дилер девиза.

ngNB6.png
 
" УКРАЈИНА У ШОКУ:
Италијани објавили снимке са признањима снајпериста који су пуцали у људе на Мајдану (ВИДЕО)


18-11-2017 12:50 Издвојено Свет Планета Видео

Италијански телевизијски канал објавио је документарни филм у којем су снајперисти са Мајдана признали да су пуцали на људе.

csm_MAJDAN_RIA_2_64fc6665b2.jpg


( Евромајдан 2014. (Фото: РИА Новости)
Италијански документарац о Украјини се зове ''Украјина - скривене истине'' и говори о догађајима на Евромајдану у Кијеву 2014. године. Највећи шок су изазвала признања снајпериста, који су изјавили да на грађане нису пуцали људи свргнутог председника Виктора Јануковича, већ лидери опозиције коју је подржала Европска Унија.
''Све су то урадили два Грузијца и два Литванца под командом Украјинца и Американца.
Никаквог Јануковича'', наглашено је у документарном филму.


 
" ПОЉСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЗАДАЛА УДАРАЦ УКРАЈИНИ:
Ево колико је зависна нова ''независна'' црква


08-01-2019 20:17 Издвојено Свет Планета

У интервјуу за пољски лист Политика, митрополит варшавски и целе Пољске Сава објаснио је зашто није признао поглавара "нове украјинске цркве", Епифанија Думенка.

sava_mitropolit_varsavski_ria.jpg


Митрополит варшавски и целе Пољске Сава (Фото: РИА Новости)

Митрополит Сава је рекао да га сматра за '’световног човека'’.

"У светлу канонског права, он није свештеник. Он није заређен у канонској цркви", објаснио је варшавски митрополит.

Према његовим речима, ситуација се може променити ако се "расколници врате у недра православне цркве", из које су се издвојили.

Поред тога, он је признао да се плашио погоршања верске ситуације у самој Пољској.

"Већ сам говорио о канонском праву. Кршење је лош преседан. Могуће је да ће у Пољској, где живи више од милион Украјинаца, постојати група верника за које ће Филарет покушати (овде) организирати своје парохије, и да је Десни сектор већ проучио могућности посете Епифанија Пољској. Ми смо у хаосу ”, сматра митрополит.

Он је нагласио да украјинске власти "морају прво ујединити земљу, окончати рат, а тек онда се могу упустити у црквене послове".

У недељу је васељенски патријарх предао томос о аутокефалности "нове цркве".
Документ садржи ограничења која структуру чине зависном од Цариграда.
На пример, њена надлежност је ограничена на територију земље, не може да поставља епископе нити да успоставља парохије у иностранству.
У Руској православној цркви, украјинска аутокефалност се пореди са празним орахом, а дан потписивања Томоса је трагедија у историји васељенског православља.


Колико пољско срце куца за Србију, сазнајте ОВДЕ.".

http://www.pravda.rs/2019/1/8/poljs...i-evo-koliko-je-zavisna-nova-nezavisna-crkva/
 
Porosenka je na vlast u Kijevu doveo niko drugi do sam Putin. Najpre ne zelevsi da pomogne Janukovicu i Azarovu da sprece Majdan, zatim kidnapovanjem Janukovica kadje on trebao da brani Kijev, prihavtanjem Porosenkovih izbora i prihvatanjem rezultata izbora.

Sad im je zapad kriv.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top