Trajanje kertridza
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Trajanje kertridza

Zainteresovan član mezzano (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Trajanje kertridza

Koliko, otprilike mogu da istraju kertridzi stampaca HP Photosmart 7450? Znaci, koliko stranica moze da se odstampa sa jednim? I interesuje me koliko kosta refil kertridza za pomenuti stampac, i da li je kvalitet isti kao sa originalnim, i da li je isto vreme trajanja, odnosno broj odstampanih stranica?

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Trajanje kertridza

Pa ako radis nesto vise sa stampacem isplativije ti je da kupis komplet boja i da sam radis(punis)i

one te kostaju oko 2000-2500 din za tvoj stampac,a mozes da punis oko 4-5 puta sto je mnogo boje

nego da placas 1000-1600 din kertridz(zavisi gde kupujes,punis)crni,a kolor malo skuplje.

Ovo ti govorim zato sto su meni punili oko 70%,a ostatak sebi u dzep pa ti vidi..............

Nadam se da sam ti pomogao,koliko toliko........

pozdrav!

Učlanjen
    05.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Gde mogu da kupim boje, kako se pune kertridzi i koje mastilo treba da kupim? Ako mi odgovoris na ova pitanja, onda si mi puno pomogao.

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Mozes da kupis u svakoj radnji koja se time bavi,a pretezno su to radnje u kojim su racunarske

komponente(software,hardware)pa cak i gde su provajderi za uplatu internet sati.

Sto se tice boja sam prodavac ce te pitati koji imas stampac i reci ce ti koliko kostaju boje za taj

tip,mada po mom misljenju su gotovo svi slicni,tj.zanemarljiva je razlika(mislim na boje).

Kertridzi se pune uz pomoc sprice koja dodje u kompletu sa bojama,ali za svaki slucaj pitaj

prodavca da ti objasni kako to ide,posto imas jedan crni i jedan kolor kertridz.U kompletu boja

dobijas:1.bocicu crne boje,1-bocicu plave,crvene i zute koliko se secam + spricu za punjenje i to je

to........napunis,stampas i samo dalje.............

pozdrav!

Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Zaboravio sam da ti kazem ovo u vezi boja,sto sam naveo da je razlika zanemarljiva nemoj shvatiti

ozbiljno ali je u principu tako,jer ima i skupljih boja za skuplje stampace,a i ove boje sto su malo

jeftinije obavljaju posao bez ikakvih problema.

Ja sam ti naveo cene otprilike posto nisam ni ja kupovao zadnjih par meseci pa i ne znam bas

koliko se tacno krece.

I da to su cene kako rekoh otprilike ovde u Bg-u.

poz

Učlanjen
    05.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

OK. Hvala ti puno!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: Trajanje kertridza

Mislim da cesh moci da punish te kertridze i vishe od 5 puta. Ja sam ovaj moj HP 5150 punio skoro 10 puta i josh shljaka. Kvalitet shtampanja je malko manji, ali se ne primeti ukoliko ne uporedish istu sliku uradjenu sa org. kertridzima i sa punjenim. Uglavnom razlika je ogromna u ceni, (oko 9 puta jeftinije, u mom sluchaju) pa ti vidi da li cesh da punish ili necesh. HP je poznat po tome shto se isti kertridzi mogu puniti i po 16 puta (dok ne crkne chip na samom kertridzu), dok je to kod drugi shtampacha bar duplo manje (Lexmark i slichne jeftinije varijante, koje na kraju izadju na isto). Shto se tiche uputstva za punjenje, potrazi komplet za punjenje koji sadrzi boje (crna i tri bochice sa po jednom bojom), chetiri shprica (od kojih tri manja i jedan veci), gumene rukavice i CD sa video uputstvom i prigodnom muzikom u pozadini. Na takvom CD-u se mogu naci i programi za shtampach sa malo naprednijim opcijama za shtampanje (iako opcije u drajverima samog shtampacha nisu loshe). Evo ti jedan link: www.casperink.com 8-) 8-) 8-)

Slične teme

1. Bergson - Trajanje i istovremenost
    Autor oziman u forumu Filozofija
    Odgovora: 758
    Poslednja poruka: 01.06.2016., 08:31
  2. trajanje sexa
    Autor derek troter u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 25.02.2009., 18:10
  3. Trajanje baterije na lap-top-u
    Autor _neki_fini_ u forumu Prenosivi računari
    Odgovora: 13