Konvertovanje latinice u cirilicu?

mistress

Zainteresovan član
Poruka
107
Kako dakle, tekst otkucan u latinici, prebaciti u cirilicu? Da li je potreban neki poseban program za to, ili se moze u standardnim programima resiti? Pokusala sam da nadjem neku slicnu temu ali nisam uspela, pa se unapred izvinjavam ako je tema postojala.
 
Pa majka mu stara ili me hocete zbuniti ili ste vec uspjeli...

Prvo, nacin da se pretovri iz latinice u cirilicu ima vise.. Ja znam jedan nije bas praktican ali je uspjesan to je rucno u Word-u sa opcijama EDIT/FIND tab REPLACE.

Drugi nacin je dao Atomant sa programom i linkovima za njega... Ne vidim u cemu je svaka.
Dalje ko koristi office 2003 ima i translator sa cirilice na latinicu da skine sa Microsoftvorg sajta i cemu tolika zabuna...

@Red_Zmaja

Ne kontam, kakve fontove da mu dam i kako... Ako treba neki font da mu posaljem a imam nije problem nek se javi kakav font treba...

/Sto mora jednostavno kad moze i komplikovano/ Zar ne...

Vozdrica...
 
Ako cete vec da radite sa fontovima, da ne bi morali da prenosite svaki pojedinacno moze i ovako:
Otvorite Tools/Options/Save i uključite opciju Embed TrueType fonts. Kada snimite dokument, u njemu će biti sadržani svi fontovi korišćeni u dokumentu...
Mislim da je ovako lakse.
 
GZ:
Pa majka mu stara ili me hocete zbuniti ili ste vec uspjeli...

Prvo, nacin da se pretovri iz latinice u cirilicu ima vise.. Ja znam jedan nije bas praktican ali je uspjesan to je rucno u Word-u sa opcijama EDIT/FIND tab REPLACE.

Drugi nacin je dao Atomant sa programom i linkovima za njega... Ne vidim u cemu je svaka.
Dalje ko koristi office 2003 ima i translator sa cirilice na latinicu da skine sa Microsoftvorg sajta i cemu tolika zabuna...

@Red_Zmaja

Ne kontam, kakve fontove da mu dam i kako... Ako treba neki font da mu posaljem a imam nije problem nek se javi kakav font treba...

/Sto mora jednostavno kad moze i komplikovano/ Zar ne...

Vozdrica...



GZ, atoman je dao link ka programu koje vrsi preslojavanje ali za office 2003.
A posto ja imam office 2002 i kod mene navedeni program ne radi, pitao sam jel ima nesto za nas koji koristimo office 2002, tako da izgleda ti nisi lepo citao pa si poslao onu prethodnu poruku, i ja sam zbunjen pitao "jel to meni upuceno"
Nadam se da je sad jasno,
 
atomant:
Ima i nesto za prebacivanje za office 200 i XP, neko od domacih programera je pravio macro. I fino je to nekad meni radilo, ali se ne secam odakle sam skinuo. Probajte na Veratovom DL serveru. Verovatno ima, mrzi me da kopam link.
'Ajde evo iskopao sam:
http://www.cirilica.org/programi/srpski_alati.zip

PozZz

Uspeo sam atoman, taj konvertor radi kod mene na XP-u i na office 2002.
Mnogo hvala na pomoci!
 
LJudi dal ja grijesim, ali koliko se sjecam nema office 2002 nego office XP... Dal sam opet zbunjen ili sta.. Vidim da pominjete stalno taj office 2002 a meni kao pocetniku nejasno...

Ja koliko se sjecam postoji (govorim od verzija 97)
Office 97
Office 2000 Premium
Office 2000 Pro
Office XP
Office 2003

Sad dal sam nesto propustio..???
Poz.
 
pa kako si sam rekao one pre ali izmedju nema.
Jedino kad si vec napisao ofice 2000 u 2 verzije onda znaj da postoji i gomila verzija 2003-ke.
Naravno tako je zbog placanja na zapadu a kod nas po obicju samo standardna na 1 cd ali bez visia kao mozda jedinom dobrom dodatku offica (mislim od novih stvari u 2003)
Office 2002 ne postoji. Jedino u slengu cesto xp zovu 2002.
 
@tab503

Sve je to OK, za office 2003 znam i za razne verzija i za dodatke, zak i sam imam dvije verzije Office 2003, jedan je standardna a druga je prosirena sa kompletnim Office 2003...

Sad ja pitam za ovaj meni cudni office 2002 koji se pominje, i napominjem da nisam nesto propustio....??

Poz.
 

Back
Top