Ti dragi, dragi "mamini sinovi"

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
Pronašla sam ovu pričicu, pisana davno, davno... Možda imate neki komentar? ;)

Priča počinje onog trenutka kad se tata i mama upoznaju i kad nemaju pojma da će jednog dana biti bogati, tačnije da će planeta biti bogatija za jedno "zlato mamino".
Dolaskom na svet najlepše bebe koja se ikad rodila, počinje vrlo važan period za čovecanstvo. Njegov prvi plač mama dočekuje sva u suzama, a tata, pocepane košulje (uh, ti običaji!) u kafani časteći i znane i neznane. Posle nekoliko dana srećna porodica stiže kući gde ih čeka oduševljena rodbina. "Vidi kako je sladak!" "Liči na tatu!" "Mamin buduci doktor" (mama, sva raznežena) "Nikako! Tatin avijatičar!" (tata, takodje raznežen) "Ma, vidite mu prstiće, kao pijanista. Biće on muzičar kad vam kažem!" "Kakav muzikant?! Avijatičar ili inženjer!" (tata, već malo ljut). "Mamino zlato" počinje da plače i svi prisutni se okupljaju oko njega...
Odrastanje "maminog zlata" se nikad ne završava, a mama je uvek tu, tako nežna i neizbežna. Prve kašice ("Vidi kako slatko mljacka, zlato mamino!"), prvi zubi, prvi koraci... "Mamino zlato" vrlo brzo shvata da se ceo svet okreće oko njega, a mama ga nikad neće razuveriti. Gde on okom, mama skokom. Spremna je da se potuče sa decom ili njihovim roditeljima, jer niko ne sme ni mrko da pogleda njeno "zlato".
Polazak u školu je jedan od dramatičnijih trenutaka u životu "zlata maminog". Na roditeljskim sastancima učiteljica ne uspeva da dodje do reči, jer mama mora da hvali svoje zlato "Ma, on ne ispušta knjigu iz ruke!" (Mama, draga mama, on čita ukoričene stripove!). Čikam tu učiteljicu koja sme da se suprotstavi mami! Hajde! Ima li hrabrih?
"Zlato mamino" raste, završio je školu, zaposlio se. Još pre svitanja, mama ustaje i sprema doručak. Naravno, ne može gladan da radi! Kad dolazi sa posla, čeka ga topao ručak i još topliji mamin osmeh. "Zlato mamino, sigurno si gladan? Pa, da. Oni te tamo na poslu izrabljuju." Dok se mamino zlato odmara, mama vredno radi, kuva, pere, pegla, čisti mu cipele, sklanja ključeve kola koje je ostavio u kupatilu na veš mašini...
A onda... (mala dramska pauza) Neka "mala šmizla" se zaljubila u "maminog sina". Užas! Mama je pred nervnim slomom, ali je njeno "zlato" uverava da je to divna devojka, a uskoro i njegova žena. Mama se miri sa sudbinom i dolazi trenutak istine... Susret mame i "pretendenta na presto", buduće žene... "Mala šmizla" se oseća kao artista na žici, dovoljan je samo trenutak nepažnje pa da padne u ambis. Grč na maminom licu se pretvara u osmeh. Zaboga, pa njena jedina svrha je da usreći svog sina! A ova šmizla neka se samo usudi da ga unesreći, imaće posla sa mamom! I, počinje novo poglavlje, život sa "maminim zlatom"...
"Dragi, hoćeš li da skuvaš kafu?" "Zar ja da kuvam kafu? Ti da si prava žena već bi mi spremila doručak!" "Ako si gladan, sam se posluži, nisi dete!" Nije dete? Pa, on će uvek biti mamino dete, mamina mala velika beba! "Gde su mi ključevi i novčanik?" "Ne znam, verovatno tamo gde si ih juče ostavio." "Moja majka ih je uvek sklanjala i znala je gde su!" "Da, ali ja nisam tvoja majka!" Uh, pogrešno! Neoprostiv je greh porediti se sa njegovom majkom, čak i u tom kontekstu! "Ručak je neslan." "Pa, dodaj soli koliko želiš." "Ali, nisi shvatila, ručak je neslan!" "Da, čula sam te i rekla ti da dodaš so po želji! Ako nećeš da jedeš, ne moraš." "Da li ćeš ikad naučiti da kuvaš kao moja majka?" "Zar do sad nisi shvatio da ti ja nisam majka? Ako ne prestaneš da zanovetaš, skloniću ti tanjir!" Oh, ne! Ne treba ni u snu sanjati da se može skuvati ručak kao što ga kuva njegova majka! "Draga, ja bih sad rado jeo palačinke." "Šta ti pada na pamet? Da pravim palačinke u pola noći?" "Mama mi je pravila i tortu, bez obzira koje je doba dana, samo ako ja želim!" "Ja sam ti žena, a ne majka!" Da, mami nikad ništa nije bilo teško... "Draga, koju košulju da obučem?" "Obuci koju želiš." "Dušo, gde si sklonila moje čarape?" "Kod komšije! Kakvo pitanje! U fijoci su, naravno, gde su i uvek bile!" "Draga, koje pantalone da obučem?" "Obuci moje pantalone! Čoveče, pa zar da te oblačim kao malo dete?" Još niste shvatili da on jeste dete, mamino dete...
Onda, jednog dana... Dolazi na svet najlepša beba koja se ikad rodila, počinje vrlo važan period za čovecanstvo, planeta je bogatija za još jedno "zlato mamino"...


P.S. Gazdarice, nemoj mi samo reći da te je i ovog puta nasmejalo! ;)
 
Hahaha, super je pričica...dok sam je čitala setila sam se kako me je moj sin(5 god) zvao iz sobe da mi kaže kako je gladan...A ja, evo srećo, sad će majka i sa sve tacnom trčim da mu odnesem..on jede i gleda crtaće...kad je pojeo ja pitam : Jesi li se naručkao, hoćeš li malo soka??? Jaooooooo ista sam kao ta iz priče..strašno...
A šta ću kad ga volim i samo njega imam :) :) :)
Ja bar priznajem, jel mi se oprašta pola?
 
Znam ovakve roditelje, koje i nije neka frka izmanipulisati da skaču na svaki tvoj mig. Kod mene u porodici naravno nije tako :D pa sam naučila da se ponašam prihvatljivo i poželjno...
ali ipak se i moja učiteljica u osnovnoj školi ponašala prema meni kao mama iz priče
kako to postižem...ehhh

ili jesi ili nisi
ra-ta-tat
:D
 
ja sam se prepoznala u priči
ne u ulozi majke-nego žene
mada nema zamerki na kuvanje,i nema ideje o noćnim palačinkama
ali ga jako boli kada mu kažem da je ručak u frižideru,rerni,mikrotalasnoj...a j amirno pijem kafu i gledam neki film.......ne daj bože da surfujem.....
"ljubavi,a gde mi je"
dobijam pipičkitis
a nasmejalo me.....stvarno...surovo stvarno....
 
Vi se prepoznajete jedino u ulogama koje vam odgovaraju.

Ja sam se prepoznao jedino u rečenici o ključevima od kola na veš mašini. Materine maze su devojčice, nije Laza, one kasnije porastu u Male Juce, nedoyebene japi devojčice. Tako kaže Tiki Mandić :lol:

Tear, a zašto su u priči dobili baš dečaka, a ne devojčicu? 8-)
 
HeBePoBaTaH_:
Ne bih rekao da nema pojma, osim toga, ona je prilično naklonjena svom rodu. Nemam loše namere, demantuj, ali ne lakonski ispucanim rečenicama :wink:
misliš, ne ovako kao što si ti uradio?
:lol:
Njene knjige su prazne i besmislene, neupotrebljivi pačvork drugih autora... i to samo u fragmentima izdvojeno tako da je i u tom svarenom obliku neupotrebljivo.

A šta ona lično misli o ženama i slično... to me se ne tiče. Nema referentnu moć što se mene tiče, ne priznajem joj autoritet, a ti ako ovako nastaviš, neću ni tebi.
 
U jednom dahu sam procitao zanimljivo stivo... Pored glavnog junaka, primetih jos jedan zanimljiv lik - "tatino zlato". Ali ona je nekako skrajnuta... A bez svih aktera i njihove interakcije, ne mozemo na pravi nacin analizirati ovo delo. A da li ima potrebe za analizom, ako ustanovimo da imamo dvoje razmazenih? Odgovor je - ne! Pocece prepucavanje, a to sigurno ne zelimo... Bolje bi bilo da porazgovaramo o vaspitavanju dece, a ne o vaspitavanju sinova i kceri.
 
ova zena je pravi andjeo samo joj krila fale pa da poleti! dobar dan mracni forume!
ja sam totalni promasaj, pucanj u prazno kao vaspitac. ja umem samo da razmazim i da pruzim bezgranicnu ljubav i apsolutnu slobodu! i da pustam da pustam da pustam, i da pricam i da slusam...jbg takva sam, zato me vole i deca i muskarci hahahhahahahaha ne koristim lance i katance. tesko je nositi odgovornost kljucara. nije zbog tezine vec zbog toga sto ne vidim smisao u tome.zajebi me sa tim.mogu sutra da umrem.
 
I sta da mu igrom slucaja (ne daj boze) te iste majke sutra ne bude, sincic ne bi znao gde su mu gace,a kamoli kljuc od kola ili nesto trece.
Kad tad te majke vide da su pogresile i onda ocekuju od zene da im vaspitavaju sinove. Strasno.
Nadam se da cu na pravi nacin vaspitati svoje dete bilo ono musko ili zensko.
 
ko se nije zabavljao s italijanom ne zna sta su pravi mamini sinovi.
moje iskustvo:ja 23 on 36 :evil: zivi s mamom i tatom spava s bratom u istoj sobi!
a dva stana(njegov i bratovljev)zvrje prazna.zasto bre stefano amore?pa znas ko ce da usisava kupuje sta treba a i mama mi ujutro skuva kapucino pa donese u krevet a kako cu to da imam kad zivim sam.a on marsal u finansijskoj policiji!!!
hmmmmmmm
 
Zivela sam sa jednim takvim "maminim sinom". Pride jos jedinac. Naucen da ne razmislja svojom glavom. Na tusiranje ide bez gaca i peskira. Gladuje celi dan ako me nema kuci. Bez kinte ukoliko ja ne zaradim. Smucilo mi se da budem i glava i stub porodice.
I onda jednog lepog dana "mamin sin" se vratio mami u svoju momacku sobu. Vidimo se svremena na vreme. Nekad ga pohvalim kako je lepo obucen. A on se brze bolje pohvali kako mu je mama kupila te patike i jaknu i duks i pantalone i .....

Ma ne postujem muskarca koji sa 35 godina ne ume da opere svoj ves! ;)
 
hanibal77:
ko se nije zabavljao s italijanom ne zna sta su pravi mamini sinovi.
moje iskustvo:ja 23 on 36 :evil: zivi s mamom i tatom spava s bratom u istoj sobi!
a dva stana(njegov i bratovljev)zvrje prazna.zasto bre stefano amore?pa znas ko ce da usisava kupuje sta treba a i mama mi ujutro skuva kapucino pa donese u krevet a kako cu to da imam kad zivim sam.a on marsal u finansijskoj policiji!!!
hmmmmmmm

Moja najbolja prijateljica, koja živi u Milanu, se razvela od takvog lika. Imaju Italijani neku izreku "Mami uz skute", i ako si gledala Deep Blue, kad se Ž.R. krije, ne sme da jede špagete u restoranu, da ga ne vidi maaaaaaaaaajka, mamine su najbolje na svetu i ne jedu se tuđe.

:lol:
 
Jooj, surova pricica. :lol:
Ali ja se sve tesim da moja dva muskarca nisu bas tolika mamina zlata.
Misim, ovaj stariji jeste jedinac i ima dosta elemenata pomenutih u ovoj pricici, ali ipak dosta i odudara. Nije ga keva bas toliko razmazila.
A ovaj mali, ahmm, ja se sve plasim da ne ispadne "mamino zlato",pa ga zato zovem mamino srce/dusa, sreca/.... :mrgreen: al' sta cu kad ga obozavam, sve bih ucinila za njega. Ma na prvom mi je mestu.:lol:
 
a šta je pitanje?
Ja uvek znam gde šta ima - po kući, kao i po gradu - za kupiti....
oh...i ne planiram sina :)
mislim, uvek će ostati mamin sin, samo što neće uvek biti DEČAK
kad se to shvati, sve je lako :D

btw. ako su palačinke taj vrh koji mu treba, dobiće palačinke, ebo palačinke :P

ja mislim da ne razumem sve te trivije...to je neka daleka prošlost, m?

Jel se ti odričeš statusa mamine kćerke kad se udaš? Ne. Pa normalno da ne . Ko ne voli da se ponekad razmazi, taj je neiskren i lažov.
 

Back
Top