Mirijevo-Beograd, besplatan taksi !

BGHighlander

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.386
Dobra vest za sve stanovnike sela Mirijeva kraj Beograda ! :D



"Prijateljski taksi" vozi džabe do grada

Članovi udruženja građana Mirijeva svakodnevno pomažu komšijama ako ima mesta u njihovom automobilu. Trenutno 23 vozila u grupi, građani i dalje nepoverljivi


STANOVNIKE Mirijeva, koji svakodnevno čekaju autobus na stajalištima vozila gradskog prevoza, iznenadile su sve češće ponude njihovih komšija da ih povezu do grada. I to besplatno. Oni koji znaju da je u Mirijevu odskora proradio "Prijateljski taksi" rado prihvataju ovaj poziv.

yn (4)_620x0.jpg


- Udruženje građana Mirijevo došlo je na ideju da sugrađanima ponudi prevoz do centra grada, koji se ne naplaćuje - priča Bojan Zimonjić, jedan od članova Udruženja. - "Prijateljski taksi" podrazumeva da osoba koja ima mesta u automobilu poveze ljude koji čekaju prevoz ka gradu. A da bi putnici bili bezbedni, svako "prijateljsko" vozilo na sebi ima nalepnicu koja je potvrda da je osoba koja upravlja tim vozilom član našeg udruženja i da joj se može verovati.

Trenutno ovim delom opštine Zvezdara saobraćaju 23 "prijateljska taksija", a još sedam osoba se prijavilo da želi da učestvuje u ovom projektu i tako olakša život komšijama iz kraja. Svaki automobil ima vidljivo istaknutu nalepnicu na šoferšajbni sa natpisom "Prijateljski taksi", ali i broj "taksija". Pošto je ideja nova, mnogo je onih koji ne znaju o čemu se radi, pa dolazi do nesporazuma. Na Bojanovo pitanje da li žele da ih poveze, Mirijevčani odgovaraju sa: "A ko ste vi? Šta hoćete od mene? Zašto biste me vozili džabe?" :mrgreen: ( Beograde, Beograde...volim tvoje nasmejane ulice :roll: )

- Ljudi su nepoverljivi, što je sasvim razumljivo zbog vremena u kom živimo - iskren je Bojan. - Ponekad utrošim i petnaestak minuta kako bih im objasnio o čemu se radi. Ako sam sa decom u autu, pre će prihvatiti besplatnu vožnju. Sa poznanicima i komšijama je drugačije. Neki i ne čekaju da im ponudim vožnju, već pitaju: "Komšija, može prevoz?"

BEZBEDNIJE ZA MUŠKARCE

IDEJA je dobra - priča Jasmina Nedeljković. - Mada je bezbednija za muškarce. Ne znam da li bih se ja usudila da sa nepoznatom osobom sednem u auto. Možda ako sam sa još nekim ili ako je za volanom žena. Sama, nikako!

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:606670-Prijateljski-taksi-vozi-dzabe-do-grada
 
Poslednja izmena:
Treba uvesti obavezu da svako ko prolazi pored autobuske stanice i ima mesta u svom automobilu, poveze barem 1 osobu u pravcu u kome ide. Koliko puta prolaze automobili samo sa vozacem, i ni jednom ne padne napamet da poveze stariju osobu koja jedva stoji na stanici, ili bilo koga drugog koji ceka autobus na vrucini ili zimi dok mrznu. Vise solidarnosti i pomaganje bi nam svima dobro doslo.
 
Treba uvesti obavezu da svako ko prolazi pored autobuske stanice i ima mesta u svom automobilu, poveze barem 1 osobu u pravcu u kome ide. Koliko puta prolaze automobili samo sa vozacem, i ni jednom ne padne napamet da poveze stariju osobu koja jedva stoji na stanici, ili bilo koga drugog koji ceka autobus na vrucini ili zimi dok mrznu. Vise solidarnosti i pomaganje bi nam svima dobro doslo.

Да, често о томе и сама размишљам. Мислим, из позиције путника који чека на станици.
 

Back
Top