Potrebna pomoc pronadjenoj povredjenoj ptici!!!!

Mr.An0n1mus

Početnik
Poruka
29
Nasao sam pticu u Beogradu sa povredjenim krilom. Nisam siguran da li je vrana ili svraka. Crno sive je boje. Nosili smo je do veterinara i jedino sto su bili spremni da urade zabadava je da odokativno odrede prelom na krilu. Ja nisam u mogucnosti da je odrzavam, Ako poznaje neko nekog veterinara ili coveka koji bi je preuzeo da je neguje, to bi bilo najbolje. Ako ne, ja sam spreman da napravim fond, odnosno da pitam ljude koje poznajem da se prikupi novac i da joj se pomogne, Ja ponavljam da nisam u mogucnosti da se staram o njoj. Svaki savet je dobro dosao. Hvala .
 
Baš mi je žao, nadam se da će se pronaći neko rešenje :(

Elem, jednom je naša kućna mačka donela senicu u zubima, jedva smo je spasili od mačke i bila je prilično gadno povređena, nije mogla ni da hoda, a kamoli da leti.
E sada, držali smo je par dana u stanu, u velikoj kartonskoj kutili, hranili je, i nakon par dana se oporavila i uspela da poleti, pa smo je pustili.
Ne znam tačno kakve su bile njene povrede, ali je zacelilo ipak... ako imaš mogućnosti da brineš o njoj par dana, možda zaceli.
 
Moli se za nju.I ne brini I vidjeces da ce biti bolje....

Sići će sveti Petar i iscijeliti je a?

- - - - - - - - - -

Obrati se drustvu za zstitu zivotinja,ako nemas u blizini tako nesto.Pronadji ih na netu i kontaktiraj,mislim da ce doci za pticu.

Ma ima i ona ptičija udruženja, a može i da progugla malo i ja ću sad pa javljam ako nađem nešto....
 
Ako je ptica ranjena, veterinar može da ti pomogne. Ako je slomljeno u 99% slučajeva ptica neće moći da se oporavi jer ima šuplje kosti, a i velika je vjerovatnoća da će uginuti. Idi kod veterinara pod hitno. Gnijezdo postavi na dno i zagradi ga da ne mogu da dođu mačke. Teško da je vrana ona ne zalazi u ove krajeve, ali dobro bi bilo da je ona jer je svaštojed, svraku bi teže hranio ipak idi kod veterinara kad te uputi u pravo stanje i kaže ti vrstu ptice,onda se javi ovdje da ti kažem kako da je hraniš i održavaš.
 
Ako je ptica ranjena, veterinar može da ti pomogne. Ako je slomljeno u 99% slučajeva ptica neće moći da se oporavi jer ima šuplje kosti, a i velika je vjerovatnoća da će uginuti. Idi kod veterinara pod hitno. Gnijezdo postavi na dno i zagradi ga da ne mogu da dođu mačke. Teško da je vrana ona ne zalazi u ove krajeve, ali dobro bi bilo da je ona jer je svaštojed, svraku bi teže hranio ipak idi kod veterinara kad te uputi u pravo stanje i kaže ti vrstu ptice,onda se javi ovdje da ti kažem kako da je hraniš i održavaš.
U koje to krajeve ? Kod mene ima vrana koliko hoćeš ( a i svraka ) .
Vjerovatno je vrana . Svraka je crno - bijela .
 
U koje to krajeve ? Kod mene ima vrana koliko hoćeš ( a i svraka ) .
Vjerovatno je vrana . Svraka je crno - bijela .

Ima i tigrova u Batajnicu čuo sam... To je vjerovatno bio obični gavran...

Crna vrana
crna-vrana-37x_13d926.jpg


Običan gavran

kraehe.jpg
 
Постави овде слику птице да видимо која је, јер у зависности од врсте треба им различита храна.

Ако је тежа повреда крила никад више неће моћи да лети нажалост. Пробај да сам утврдиш колико је крило повређено упоређујући стање са другим крилом, али пази да додатно не повредиш птицу.
 
Moli se za nju.I ne brini I vidjeces da ce biti bolje....
Heh, hvala ti na lepim rečima. Ja verujem da je sve moguće u životu.

Pored toga zahvaljujem svima vama na pomoći i interesovanju. Imam lepe vesti, uspeli smo da udomimo pticu u zoo vrt. Tamo će joj biti najbolje. Rekli su da je povređena u predelu grudnog koša. Najverovatnije da je ispala iz gnezda, jer izgleda da je još beba, iako izgleda da je poodrasla (ima još uvek paperje na sebi). Ali valjda će joj biti bolje. Eto to je sve....
 

Back
Top