Zamrzavanje godine/ Polaganje ispita na drugim smerovima

Le Bateau ivre

Početnik
Poruka
2
Pozdrav. Imam par pitanja u vezi studija.

Prvo, načuo sam da je moguće polagati odredjene predmete sa drugim smerova ili drugih fakulteta pa me zanima kako to ide.
Gde se te ocene upisuju?
Koliko se plaća polaganje (pretpostavljam isto koliko plaćaju i oni na samofinansiranju)?
Da li, po Bolonji, profesor može zahtevati da se redovno prisustvuje što bi značilo da polaganje pada u vodu u slučaju da se predavanja poklapaju sa nekim meni obaveznim predmetom?

Drugo, može li me neko uputiti kako tačno idu stvari sa zamrzavanjem godine?
Kakav je razlog potreban? Na nekim forumima pominju razgovor sa psihijatrom i izvlačenje na probleme tog tipa.
I, pod uslovom da se dopusti zamrzavanje, mogu li se i dalje koristiti pogodnosti u vidu jeftinijih obroka u menzi i BusPlus kartice (verovatno ne).

Da, zanimalo bi me, i kada bih se odlučio za zamrzavanje godine da li to znači da gubim pravo na slušanje i polaganje predmeta (bilo sa mog ili drugih smerova), tj. postoji li mogućnost da to dovede u pitanje "problem" zbog koga sam zamrzao godinu.

Želje i planovi su mi prilično konfuzni ovako gledano :roll: Elem, ja sam prva godina fakulteta i sada se nešto kolebam da li sam zaista žeim ostati na ovome što sam upisao, šta bih eventualno mogao umesto toga itd.
Ako je neko upućen u bilo šta od ovoga što sam pitao, bio bih mu zahvalan da mi odgovori. :mrgreen:
 
Za ovo prvo te nista ne razumem,preformulisi to bolje da bi ti neko mogao odgovoriti.
A za zamrzavanje godine,bas sam se skoro raspitivao.I uslovi su sledeci,znaci moze se zamrznuti jedna godina (ili mozda vise,ukoliko je potrebno) u slucaju bolesti,trudnoce,pa npr. majka dok podize dete nakon rodjenja,u slucaju sluzenja vojnog roka i ukoliko si vrhunski sportista (znaci ucesnik Evropskog ili Svetskog prvenstva ili Olimpijskih igara).To su ti uslovi za zamrzavanje godine,naravno potrebna je i dokumentacija za sve to.
 

Back
Top