Ми, Хрвати

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
3.039
Повика у Хрватској због песме „Ми Хрвати”

hrvati.jpg


3AГРЕБ- Хрватски глумац Рене Биторајац добио је бројне претње због сатиричне песме и видео-снимка у којима је своје сународнике описао, измеду осталог, као „папе веће од папе”, непристојне и „идеолошки погубљене” људе.

Песма „Ми Хрвати” није наишла на одобравање бројних десничарских кругова који глумца обасипају увредама и претњама, преноси РТС позивајући се на хрватски портал „Индекс”.

Најдаље је, како се наводи, у претњама отишло верско гласило „У име обитељи”, које је отворено позвало на линч Биторајца, објављивањем адресе и кућног броја на којој живи заједно са супругом и двоје деце.

Сам Биторајац је за своју песму рекао да је „сатирицна и аутоироницна”. „Ко је схватио, схватио је, ко није и неће. Очигледно сам дотакао срж и дирнуо у осиње гнездо”, навео је он.

Песма „Ми Хрвати” је обрада песме „Саунд оф сајленс” Сајмона и Гарфанкла, преноси Танјуг.



:rotf:СВАКА МУ ЧАСТ :klap:
 
Pa više ima pozitivnih komentara na ovaj video nego negativnih od samih Hrvata, uostalom u svakoj naciji imaš i dobre i loše ljude.

Истина, али тамо имамо специфичан случај, тамо је ратни злочин национални празник, тамо се не слави победа над фашизмом, тамо се баштини злочин као победа..
 
Pa eto vidite da nisu svi Hrvati ustaše.

zanimljiva je stvar da kad se nadje Hrvat koji je pravi covjek, onda on ide do kraja, beskompromisno, na svoju stetu i uz veliki rizik...to treba cijeniti...sjecam se u onoj bivsoj drzavi takav je bio Lordan Zafranovic...moje je misljenje da takvih Hrvata ima mnogo vise, ali jednostavno ne smiju dici glas, i ja ih potpuno razumijem...
 
Pa eto vidite da nisu svi Hrvati ustaše.

Šta vama komšijama nisu to sinonimi?

- - - - - - - - - -

zanimljiva je stvar da kad se nadje Hrvat koji je pravi covjek, onda on ide do kraja, beskompromisno, na svoju stetu i uz veliki rizik...to treba cijeniti...sjecam se u onoj bivsoj drzavi takav je bio Lordan Zafranovic...moje je misljenje da takvih Hrvata ima mnogo vise, ali jednostavno ne smiju dici glas, i ja ih potpuno razumijem...

Ti ustvari nemaš pojma kakva je politička klima u RH, jel tako?
 
Истина, али тамо имамо специфичан случај, тамо је ратни злочин национални празник, тамо се не слави победа над фашизмом, тамо се баштини злочин као победа..


:whistling:

A i "prica se da se tamo u susjedstvu , na dan 09. maj svake godine - zastava spusta na 1/2 koplja" ...
Nije mi najjasnije - zasto ...:think:
 
Rakao sam ja da i medju njima ima dobrih ljudi,ali ce sada biti napadan opd javnosti i ko zna kakve ce probleme jos imati.Veliko postvanje.

Vec ima ozbiljnih problema...

Pa eto vidite da nisu svi Hrvati ustaše.

Pre jedno dve godine je bila reportaza sa nekog kocerta kojeg je imao Tomson. Bio je i on tamo.

Samo dokaz da je generalizacija osobina primitivno sovinistickih budala, kakvih ne manjka ni ovde.

Rene je sve dobro rekao ovim videom i kapa do poda
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top