Nov forum

Ma nastala je moda foruma, to je neverovatno!
Svako ko ikako moze i ima sat vremena, instalira forum a onda pise gde god stigne navatavajuci clanove. U cemu je svrha? Jedan od milion slicnih? Sto rece Zmaj, ni ja ne vidim smisla da postoje forumi od 50-60 clanova (od toga polovina rodjaci i prijatelji i dvojica kao "kolateralna steta", to je sve. Nakon mesec dva panicnog vabljenja clanova, sve se gasi i odmah zatim neko drugi "zapati" nov forum, pa ista prica ispocetka....

Razmisljao sam o tome, sta to ljude toliko privlaci da postavljaju forume u sve vece broju. Ono sto mi pade na pamet je, da se osecaju lepo kad "nesto imaju pod kontrolom" - svoje malo carstvo forum! Mogu da odlucuju sta ce biti na forumu, da banuju ako zele, da se dive lepoti foruma i svakom novo clanu nedeljno, mogu da ga menjaju, mogu da ga ukinu ako hoce - sila bre!
99% novootvorenih foruma je po sadrzaju potpuna svastara - od nevezanog caskanja, do eigara, programiranja, mode, seksa, automobilizma i malih oglasa.... Cemu sve to? Pogotovo u tolkom broju..

Posecujem Krstaricu i dovoljnio vremena potrosim, samo mi jos treba jedan dodatni forum, Ali svako odlucuje o sebi, tako da...
 
ja takodje imam forum....
ali on je vezan za sajt :), ali je svashtara po orjentaciji...

@codemaker
slazem se da najmanje fali da budem clan 20 forum...
ja eto posecujem ova, nekada elitesecurity, i index.hr
 
Licno, nemam nista protiv da svako ko misli da mu bas treba forum, isti i otvori. Smeta mi samo sto posle jurcaju gde stignu sve vabeci da se uclanimo, kao da je to nesto sto vec nije milion puta vidjeno. Snaraju.

Inace, druga stvar je imati svoj sajt, sa nekim sadrzajem pa u sklopu njega imati i forum, cisto da se nadje ... mada ustvari nepotrebno u premnogo slucajeva.

Izgleda da je manija foruma jednostavno eksplodirala a da jako mali broj ljudi ima stvarnu ideju sta zapravo hoce tim forumima, pa se vrlo brzo ugase ili mesecima zvrje prazni sa 10 clanova...
 
U pravu je codemaker! Eto cist primer moj forum - ima dva clana, od toga sam ja prvi. Nikad nisam prizivao clanove niti me to toliko interesuje. Ako neko hoce da bude clan to moze da ostvari na svima poznati nacin. Krstaricu ne moze niko da zbaci sa prvog mesta jer je stvarno najbolja prema tome nrma svrhe praviti svoj forum sem ako nije u vezi sa sajtom.

Pozdrav!!!
 
Code maker je u pravu da svako moze da ima svoj forum ali ja sam mnogima pomogao da naprave svoj forum ali mislim da nema pravog foruma osim krstarice ,elite secutiti nije los ovaj forum mi svideo zato sto su ljudi ok
 
Po meni, svrha foruma nije samo u kvantitetu, vec prvenstveno u kvalitetu. Zato sam protiv ogromnog broja novih foruma. Sto rece drugar Rajkec gore, lepo veselo priznaje da ima dva clana, od toga on jedan :) Ali, covek bar ne smara ljude da posete njegov forum.
Ali sto neko rece sa onom gluposcu od dijalektickog materijalizma - kvantitet stvara kvalitet. Po tome mozda, ako se otovre 10 miliona foruma, mozda jedan i postane odlican forum :)
 
Evo i ja da se pohvalim da imam forum sa pet-sest clanova (ja=2clana) jedan sam adm. a drugi korisnik. Ne reklamiram ga u smislu "dodjite na moj forum" jedino sto sam uradio prevod pa se hvalim, ali prvenstveno sam ga postavio da bih video i naucio kako to radi i da se zazam da menjam postavke (tako ponesto naucim i o php-u). A stvarno je bezveze da pitam nesto o web dizajnu na mom forumu - ko ce da mi odgovori? Imam na sajtu neke igrice iz aff programa pa moze da posluzi da se ljudi raspitaju nesto oko tih igrica, eto to bi mu bila svrha za sada. A po meni su ES i Krstarica broj 1.

Jednom sam se uclanio na neki forum i svaki dan dobijao neke glupe mailove od admina, pa sam ga upisao u listu nepozeljnih (covek izgubio mobilni, pa javlja svima ili se preselio pa da nas obavesti itd...)
 
Evo sam ti se tamo prijavio, samo da povecas brojku prijavljenih :)
Vidis i sam da je sve sto ti imas tamo, vec milion puta vidjeno i zaista nema smisla kad se otvara dnevno po par desetina novih foruma. Pa tehnicki je nemoguce sve to posetiti :)
Ako ti je kao sto kazes sluzilo samo za ucenje i vezbu, pozdravljam.
 
Hvala ti. Pa jeste za vezbu, inace i kad sam bio mali od prvog auta na daljinski sam napravio ventilatorcic, rasturio sam ga da vidim sta ima unutra, nasao elektromotor, spojio na bateriju i propeler od avioncica i hladio se, a ćale da me ubije... Tako i otkad sam kupio komp isprobavam svasta i odusevljavam se sa mogucnostima, a jos ni pola nisam otkrio.
PS ne pravim vise ventilatore
 

Back
Top