Уефа мења статут само да прими Косово

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.800
Покушај пријема Косова требало би да се деси у уторак 3. маја на конгресу Уефе у Будимпешти.
Планира се промена Статута Уефе који тренутно предвиђа да члан ове организације може да буде само земља чију независност признају Уједињене нације.

У предлогу новог Статута бришу се „Уједињене нације” и замењују формулацијом „већина међународне заједнице на европском континенту”.
Како Косово признаје већина европских земаља, тако се овим формално-правно отвара могућност да Косово постане 55. члан Уефе.


http://www.politika.rs/scc/clanak/354028/Sport/Uefa-menja-statut-samo-da-primi-Kosovo


 
Novi predsednik UEFA bi trebao da nam bude prijatelj jer smo glasali za njega. Osim toga ovo prihvatanje Kosova bi bio veliki skandal jer to pitanje mora da prodje kroz ozbiljnu proceduru UEFA da bi uopste moglo da se razmatra njihov prijem. Ovim preskakanjem te procedure se pravi ozbiljan prekrsaj statuta UEFA tako da bi morali da blokiraju prijem Kosova.

para vrti de burgija nece...
ili mislis da su u uefa sve postenjakovic do postenjakovica?
jes...moj do mojega...
isto kao i sa svetskom rukometnom federacijom...
 
Nazalost,nisra mi tu nemozemo,ali je velika sramota za ceo svet.Voleo bih kada bi u Engleskoj pocelo ponovo da kuva sa Skotskom,Irskom i Welsom.Kod nemaca Bavarija vec odavno pokusava da se odcepi.Belgijanci zele da se podele.Jos kada bi i kod amerikanaca pocelo da se kuva,medju onih 50 zemalja,to bi bio vrh.Pa nek vide kako to izgleda kada se drzava cepa.Texas da ce odcepi i vrati Meksikancima.Sve su to realne mogucnosti,pa da se malo i mi smejemo njima.Zaboravio sam Katalonce.Sve to vri.
 

Ovako.....
aleksandar-vucic-ivica-dacic-ketrin-eston-hasim-taci-foto-kurir-1396086336-470325.jpg
 
Tole povuko veze okrenuo jedan broj i sve reseno odmah ujtru ;) a mi sve nesto na Toleta...

Cini mi se da Fadilj Vokri ima jace veze od Toleta.

Inace ovo ne sme da nas iznenadjuje. Para vrti gde burgija nece. Ovo nekome pogoduje, svetskim mocnicima naravno tako da je velika lova ulozena da se Kosovo primi i da cak i svemocna UEFA pljune samoj sebi u facu krsenjem sopstvenog statuta.
Dzabe ce nam biti i da ih tuzimo nekom visem sudu jer ce nas odbiti kao u slucaju "dron". Ne da ce nas odbiti nego ce nam nabiti i rogove. Bolje da cutimo i da trpimo kao i uvek. Sto se pre priviknemo manje ce nas boleti.
 
Pa jesu ih primili ili ne ono sto je meni neverovatno je da statut nisu promenili a opet su ih primili...

- - - - - - - - - -

UEFA accepted Kosovo as its 55th member in a close vote at a congress by Europe's football governing body on Tuesday.

A vote on the former Serbian province's membership was passed by 28 votes to 24 with two abstenstions. World body FIFA will now vote on whether to admit Kosovo at its annual congress on May 13.

Kosovo Football Federation president Fadil Vokrri said it was a "historic moment".

Primljeni...Inace imamo sjajne veze u UEFI po ko zna koji put su pokazali koliko nas postuju...naravno da je novac upitanju nisam lud...

- - - - - - - - - -

Najgore sto nista nemozemo da smo bar neko mudo ko spanija pa da bojkotujemo takmicenja...ovako...
 
Novi predsednik UEFA bi trebao da nam bude prijatelj jer smo glasali za njega. Osim toga ovo prihvatanje Kosova bi bio veliki skandal jer to pitanje mora da prodje kroz ozbiljnu proceduru UEFA da bi uopste moglo da se razmatra njihov prijem. Ovim preskakanjem te procedure se pravi ozbiljan prekrsaj statuta UEFA tako da bi morali da blokiraju prijem Kosova.

Uturi nam prijatelj. :lol:
Pare,ljudi,sto se cudite?
 

Back
Top