ZASTO SE PSI I MACKE MRZE????
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: ZASTO SE PSI I MACKE MRZE????

Aktivan član ivana bg (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano ZASTO SE PSI I MACKE MRZE????

Obozavam i jedne i druge, ali do sada nisam nasla odgovor......Imali neko ideju?

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ZASTO SE PSI I MACKE MRZE????

Kad žive u istoj kući i kad ih vlasnik ravnopravno tretira, postaju nerazdvojni prijatelji.

Ne mrze se, svak oko to misli je u velikoj zabludi.... Sta se zapravo desava?

Agresivni psi (koji kidisu i na druge pse) kidisu i na macke, macke samim tim sticu averziju prema psima, pocinju da ih se boje. Kada takvoj maci pridje pas koji zeli da se igra, macka se moze uplasiti (poucena negativnim iskustvom) i napasti/ogrebati psa (logika "bolje ja njega nego on mene"), pa ce se kasnije taj pas plasiti macaka ili ce i on razmisljati da je bolje da on napadne prvi nego li da ponovo dobije po njusci, i tako imamo zatvoreno vrzino kolo...

Jos jedan problem je taj sto psi imaju nagon da jure stvari/zivotinje koje se krecu (da ih "love"), tako da se moze desiti da pas macku i ne primeti, ili da uopste ne reaguje dok macka stoji, ali ako macka pocne da trci, pas ce krenuti za njom, i onda opet imamo gore opisanu situaciju... Ako macka ili pas imaju prethodna negativna iskustva, moze nastati problem.

Ja imam aljaskog malamuta koji spada u grupu VELIKIH pasa, i on ne dira macke, osim kada krenu da trce. Ako macka stane, on ce je onjusiti (mozda joj nece ni prici) i nastaviti dalje. Ali, ako naidje na "istraumiranu" macku, moze macka njega napasti itd...

Ako macka ne oseca strah (obicno dok je mala i dok nema "losih iskustava"), a pas nije agresivan (obicno dok je mali ili nije pogresno vaspitavan) problema NEMA!!! Ali, svako upoznavanje treba nadgledati, vremenom sve manje, i prijateljstvo je rodjeno

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Apsolutno tacno da kada rastu zajedno postanu prijatelji, a razlog zasto se inace mrze ima veze sa "govorom tela" koji je sasvim drugaciji za macke i pse. Negde sam citala o tome al se ne secam detalja, al primera radi pas kad je srecan i prijateljski raspolizen, on mase repom a macka kad mase repom to je obicno kad se sprema za sukob sa drugom mackom... tako nesto. Mozda ce neko ko ima macke znati bolje da objasni. Sve u svemu, pogresno protumace govor tela suprotne strane i zato nastaje haos

Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio .:BugA:.
    Ne mrze se, svak oko to misli je u velikoj zabludi.... Sta se zapravo desava?

Agresivni psi (koji kidisu i na druge pse) kidisu i na macke, macke samim tim sticu averziju prema psima, pocinju da ih se boje. Kada takvoj maci pridje pas koji zeli da se igra, macka se moze uplasiti (poucena negativnim iskustvom) i napasti/ogrebati psa (logika "bolje ja njega nego on mene"), pa ce se kasnije taj pas plasiti macaka ili ce i on razmisljati da je bolje da on napadne prvi nego li da ponovo dobije po njusci, i tako imamo zatvoreno vrzino kolo...

Ako macka ne oseca strah (obicno dok je mala i dok nema "losih iskustava"), a pas nije agresivan (obicno dok je mali ili nije pogresno vaspitavan) problema NEMA!!! Ali, svako upoznavanje treba nadgledati, vremenom sve manje, i prijateljstvo je rodjeno

Da, to bi mozda moglo biti to! :-) U svakom slucaju, zanimljivo razmisljanje.... Sasvim moguce tacno.

Početnik
    Učlanjen
    10.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Apsurdno pitanje.Zivotinje ne umeju da mrze.Ljudi da.Pre ce biti da je to iskonsko treniranje za zivot.Mislim nadmudrivanje lovca i lovine.

Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio jednorog
    Apsurdno pitanje.Zivotinje ne umeju da mrze.Ljudi da.Pre ce biti da je to iskonsko treniranje za zivot.Mislim nadmudrivanje lovca i lovine.
    Kada kazem "mrze" mislim zasto napadaju jedni druge, odnosno zasto psi jure macke.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ivana bg
    Kada kazem "mrze" mislim zasto napadaju jedni druge, odnosno zasto psi jure macke.
    Mislim da je u pitanju prirodni instinkt, da sve što je veće i jače
    juri i proganja manje i slabije od sebe. Recimo nikad nisam čula
    da je neki ČIVAVA pojurio za mačkom, a često se dešava da mačka
    ako proceni da je približne veličine i snage kao pas, stane ili čak
    krene u kontranapad. Bila sam više puta svedokom mačijih pobeda
    u duelima sa psima.

Početnik
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

o da... jure civave za mackama ...bacite pogled http://www.stuffonmycat.com/media/2/20051010-HOLDEN_BARAKUS.jpg hehehhee

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KatPaws
    o da... jure civave za mackama ...bacite pogled http://www.stuffonmycat.com/media/2/20051010-HOLDEN_BARAKUS.jpg hehehhee
    Ma to je prijateljska igra, vidi se da maca uživa u druženju
    sa čivavom.

Aktivan član gusha (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

zato sto ih je deda abraham simpson posvadjao, ako mu je verovati hehe

Buduća legenda whitenicky (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    413

Talking Re: ZASTO SE PSI I MACKE MRZE????

EVO ODGOVORA NA VASE PITANJE :

Jednom davno bio je jedan skup kerova i macaka , i na tom skupu je neko PUSTIO GOLUBA - PRDNUO i medjusobno su osudili jedni druge i zato se ne trpe do dan danas , psi jos uvek danas jedan drugom mirisu dupe proveravaju da nije mozda on prdnuo na skupu !!!!
    Sergeant

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio whitenicky
    EVO ODGOVORA NA VASE PITANJE :

Jednom davno bio je jedan skup kerova i macaka , i na tom skupu je neko PUSTIO GOLUBA - PRDNUO i medjusobno su osudili jedni druge i zato se ne trpe do dan danas , psi jos uvek danas jedan drugom mirisu dupe proveravaju da nije mozda on prdnuo na skupu !!!!

Aktivan član necka24 (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2009.
    Pol
    ženski
    Srem,Srem,Srem,divan je kićeni Srem,Srem,Srem,Srem,lepo je živet u njem!
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    42

mrze se jer su macke manje,sto je normalno,pa nju vise "nosimo"i mazimo.medjutim psi su veci pa njih ne mozemo toliko nositi i grliti.tada on postaje ljubomoran na macke,zato sto misli da su one krive zato sto ih vise volis.
    nadam se da sam ti pomogla!

Obećava Pietrus (avatar)
    Učlanjen
    11.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio Strela Pogledaj poruku
    Kad žive u istoj kući i kad ih vlasnik ravnopravno tretira, postaju nerazdvojni prijatelji.
    u pravu si...

Početnik
    Učlanjen
    10.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ne mrze se

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Moja ,,ekipa" (macija i pseca) se ne mrzi ali se ne ,,mirise" to jest,jedan mali pas mrzi jednu macku,i to zbog cite ljubomore(taj psic je i inace ljubomoran na sve i svakoga,na goste,na nas iz porodice ako previse posvetimo paznju jedno drugom,na goste ako predugo pricamo sa njima i ne obracamo paznju na minijaturnog ljubomorka ))) )

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio ivana bg Pogledaj poruku
    Vecina pasa ce,ukolikpo macka stane,okrene se ka njima i nakostresi,pobeci

Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio stojke2009 Pogledaj poruku
    Vecina pasa ce,ukolikpo macka stane,okrene se ka njima i nakostresi,pobeci

To da, ali zasto pas uopste pojuri za mackom?
    Postoje ljudi koji žive pravolinijski. Postoje i oni drugi. Čas odlete u nebo. Čas ih polupane dižeš sa zemlje i lepiš.

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Evo i Lea i Snupi reaguju na macke, jure ih i tako to, ali ni jedno ni drugo ne bi ih nikad povredili, u to sam sigurna jer je Lea jedno mace koje smo nasli i dok se dogovarali gde da ga sklonimo, ona celo izlizala, a i ono se nije uplasilo, a Snupi je jednom pobegao a komsija dosao da ga nahrani i sretne ga i bila u njegovom dvoristu macka koja se omacila a Snupi nije hteo da jede vec pustio nju, to mi komsija ispricao!
    Kao Neron Rim...

Početnik M@y (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imam macku Cicu koja ima 10 godina.Ona ne podnosi pse.Do skora sam imala psa Reksa kojeg je Cica mrzila,ali ga je u novembru pregazilo auto.I to bas na moj rodjendan:-( Poslije sam dobila stene Ninu.tada sam imala mace staro 6 mjeseci koje se zvalo Maza.Na pocetku su se plasile jedna druge,ali malo po malo su postale prave drugarice(jele su zajedno,Maza je spavala sa Ninom u njenoj kucici...),ali Cica je mrzila i Ninu.I jos uvijek je mrzi,posebno sad kad se omacila.Stalno je napada i grebe,sto je razumljivo jer se plasi za macice ali Nina ih nikada ne bi povrijedila.Maza je na zalost nestala i nisam je nikad vise vidjela.Takodje sam imala jedan dozivljaj sa vucijakom mog komsije i mojim macetom prije 4-5 godina.Mace je bilo staro oko mjesec dana i preslo je u dvoriste mog komsije bas na mjesto gdje je bio vucijak.Pas ga je samo lizao i nije mu ucinio nista!

Buduća legenda imaginacija* (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    894

Obozavam i jedne i druge, ali do sada nisam nasla odgovor......Imali neko ideju?
    Bez obzira na sve suprotnosti između psa i mačke, njihovo druženje je moguće, kada se upoznaju i shvate da jedno drugom nisu pretnja. I baš kao i kod ljudi, svaka jednika je svet za sebe i ne uklapa se baš u svaka pravila. Nemaju svi postupci u životinjskom svetu logična objašnjenja, niti su predvidivi čoveku, ma koliko bio uveren da ih dobro poznaje.

Buduća legenda imaginacija* (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    894

zasto pas uopste pojuri za mackom?

Psi i mačke razmišljaju kao lovci, ali na različite načine.
    Psa iritira mačka koja jurca ili ne mora da jurca ali za njom će potrčati i pokušati da je stigne i ščepa, kao što radi sa loptom ili kako reaguje kad trči pored točka kola i bicikla.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio imaginaton* Pogledaj poruku
    Psi i mačke razmišljaju kao lovci, ali na različite načine.
    Psa iritira mačka koja jurca ili ne mora da jurca ali za njom će potrčati i pokušati da je stigne i ščepa, kao što radi sa loptom ili kako reaguje kad trči pored točka kola i bicikla.
    Psa ne iritira macka koja jurca vec su pas i macka konkurenti. Samim tim pas juri macku posto mu je konkurencija.
    Tako ti i u prirodi. Recimo lav ce uvek da pojuri i ako ih stigne ubije geparda,sakala,hijenu.....posto su mu konkurencija.....
    Ako pas koji je kucni ljubimac shvati da mu macka nije konkurencija on je nece ni dirati.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

то је ствар кућног васпитања
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Slične teme

1. ZASTO NAS SVI MRZE ?
    Autor yioim u forumu Beograd
    Odgovora: 358
    Poslednja poruka: 07.08.2009., 12:41
  2. Zašto se Hrvati i Srbi mrze ?
    Autor Lala Vojvođanski u forumu Politika
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 18.05.2007., 01:56