Vegetacija je ove godine cvetala znatno pre vremena

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Priroda je totalno unakažena od strane bahatih ljudi koji zloupotrebljavaju neke Tesline izume, kojima remete redovnu klimu. Ove godine uopšte nismo imali zimu, ni mrazeve, ni sneg. Imali smo tropske temperature krajem marta, a i sada je nenormalno vruće, protiv čega generalno nemam ništa, jer volim visoke temperature, vrućinu i Sunce, ali neke propratne pojave koje viđam jednostavno nisu normalne. Recimo, maslačak je cvetao krajem marta, skoro mesec dana pre roka. Upravo sada cveta bagrem (videti sliku ispod), kao i zova i kesten, što je prerano.



0000689585_l_0_q7fpmq.jpg




Lipa je formirala pupoljke i po svemu sudeći cvetaće mnogo pre juna. Tuga jedna.

Svako nasilje nad prirodom je glupo i kontraproduktivno. Nemam više šta da kažem... zapravo ne želim... da ne bih psovao kao kočijaš...
 
Oh da vegetacija bija ko luda, evo i kod mene na Novom Beogradu gledam po parkovima i zelenim povrsinama trava izrasla negde do visine butina i to imam utisak veoma naglo , evo i sad napolju je velika omorina, smenjuju se vreli i suncani dani i kise (vec od sutra pad temperature i pljuskovi) i usled takve klime vegetacija samo buja , da je recimo takva klima tokom cele godine ovde bi bilo kao u predelima Amazonskih prasuma.
 
Oh da vegetacija bija ko luda, evo i kod mene na Novom Beogradu gledam po parkovima i zelenim povrsinama trava izrasla negde do visine butina i to imam utisak veoma naglo , evo i sad napolju je velika omorina, smenjuju se vreli i suncani dani i kise (vec od sutra pad temperature i pljuskovi) i usled takve klime vegetacija samo buja , da je recimo takva klima tokom cele godine ovde bi bilo kao u predelima Amazonskih prasuma.

Tropski pojas se seli u Evropu.....

- - - - - - - - - -

samo neznam koji Teslin izum je na stetu covecanstva? Mislim da je ruzno uzimati Teslu u ovom kontkestu

Globalno zagrevanje je SAMO DELOM covekovo maslo.

Vecim delom je to od Sunca koje RASTE...

Na kraju ce eksplodirati, unistiti ceo Suncani sistem i od njega ce ostati samo hladni, beli ...patuljak.....
 
Oh da vegetacija bija ko luda, evo i kod mene na Novom Beogradu gledam po parkovima i zelenim povrsinama trava izrasla negde do visine butina i to imam utisak veoma naglo , evo i sad napolju je velika omorina, smenjuju se vreli i suncani dani i kise (vec od sutra pad temperature i pljuskovi) i usled takve klime vegetacija samo buja , da je recimo takva klima tokom cele godine ovde bi bilo kao u predelima Amazonskih prasuma.

100%. Nema se šta dodati.

- - - - - - - - - -

samo neznam koji Teslin izum je na stetu covecanstva? Mislim da je ruzno uzimati Teslu u ovom kontkestu

1. Piše se "ne znam". 2. Mislio sam na HAARP.

- - - - - - - - - -

Za većinu voćnih vrsta u Srbiji to je pogubno !
Kajsiju ćemo moći videti samo u udžbeniku botanike za III razred !

Na žalost, da, za većinu. Sve će nam uništiti GMO lobi. :rida:
 
Ucinite SVI ono sto mozete: posadite svakog proleca par sadnica bagrema, hrasta, voca, borica, vrba - bilo cega....

Na mesto gde je moguce...Pored kanala, puteva, na obroncima bregova - bilo gde!

Kada bi to uradilo svake godine 1/3 stanovnika Planete - globalno zagrevanje bi prestalo!

Svako neka uradi SVOJ deo posla....
 
Tropski pojas se seli u Evropu.....

- - - - - - - - - -



Globalno zagrevanje je SAMO DELOM covekovo maslo.

Vecim delom je to od Sunca koje RASTE...

Na kraju ce eksplodirati, unistiti ceo Suncani sistem i od njega ce ostati samo hladni, beli ...patuljak.....

Temparatura je porasla za nekoliko stepeni u par godina, Suncu za treba sigurno dosta miliona godina.

- - - - - - - - - -

100%. Nema se šta dodati.

- - - - - - - - - -



1. Piše se "ne znam". 2. Mislio sam na HAARP.

- - - - - - - - - -



Na žalost, da, za većinu. Sve će nam uništiti GMO lobi. :rida:

HAARP ne postoji već ljudi koji uništavaju prirodu ti voziš auto, ti bacaš smeće u kontenjer od kojeg se kasnije pravi deponiju i još na milione drugog. Ipak najgore je što kupuješ u prodavnicama.
 
Bacanje smeća na deponije ne može da pomera hladnu vazdušnu masu na jug i da izazove studen u maju na mediteranu a vrućinu u Skandinaviji. Imali smo vrućinu u januaru i hladnoću u julu. To je nemoguće po prirodnom zakonu. Ali moguće je uz pomoć ljudske manipulacije. Naravno da HAARP postoji. To je isto kao da kažeš da ne postoje masoni.
 

Back
Top