SAM SEBI DOVOLJAN... mit ili nesto vise?

Kada se osecas bolje ( smirenije, vedrije, bezbriznije) i sta ti je lakse?

  • Imam pored sebe "mirnu luku" i sigurnu vezu u koju verujem.

  • Nisam u vezi - sam sa sobom i svojim mislima, bez opterecenja da trazim nekog.

  • Slobodan, zujim, flertujem...

  • U vezi sam, ali nista nije toliko obavezujuce i ozbiljno.

  • Potpuno izolovan od svake upadice i flerta. Kad dodje ono pravo - znacu.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

MiEnA

Obećava
Poruka
59
Mozda je cudno sto ovu temu pokrece jedno zensko, ali mislim da njoj upravo OVDE ima mesta!

Dakle - Da li postoji neko ko je SAM SEBI DOVOLJAN I SRECAN SAM SA SOBOM bez prisustva "druge polovine"?

ZNAM i NE OCEKUJEM postove tipa - ljubav je divna, zasto tako... i sl...
ovde je rec o KONSTITUCIJI LICNOSTI?

Previse slusamo o tome kako je zenama potreban "neko" da bi se osecale zasticene?
Mit ili istina? - Sta je to u vezi cega su one "nezasticene"?

Ako je tako, da li ima nekog od vas, predstavnika "jaceg" pola ko je osetio da mu nije potrebna "dopuna", i "druga polovina", NEKO KO IMA OBE POLOVINE , tj. KO JE CEO?

Ne govorim o bioloskoj potrebi sexa, vec o cistoj psihologiji?
Zene to kod vas zovu "strah od vezivanja", ali da li je to zaista strah - i ko je onda tu u goroj poziciji - oni koji traze zastitu ili oni koji odbijaju pomoc?

Dakle, CELI, javite se i pomozite mi da raspetljam ovaj mit... ili istinu?
 
To što ti opisuješ jeste strah od vezivanja i ne može se drugačije nazvati. Naročito zbog ove rečenice iznad.
Sam je sebi dovoljan jedino onaj koji o tome i ne razmišlja, već prosto, živi.
A ako bi neko naišao ne bi ga, nipošto, u startu odbio. Pitanje je da li postoji osoba koja se baš nikada ne bi zapitala: Zašto sam ja uvek sam/a...
 
Lexa:
To što ti opisuješ jeste strah od vezivanja i ne može se drugačije nazvati. Naročito zbog ove rečenice iznad.
Sam je sebi dovoljan jedino onaj koji o tome i ne razmišlja, već prosto, živi.
A ako bi neko naišao ne bi ga, nipošto, u startu odbio. Pitanje je da li postoji osoba koja se baš nikada ne bi zapitala: Zašto sam ja uvek sam/a...


Pa i rekla sam - zene to zovu - strah od vezivanja....
Muskarci to uglavnom zovu - zrelost i sloboda - individualnost...
zato i pitanje - sta je to zapravo?
ako je strah - onda su oni koji tako nastupaju - uplaseni...
ako je samodovoljnost - onda su mirni, sebicni i sjajno zreli...
 
Ne rayumeš šta hoću da kažem. Strah od vezivanja objektivno postoji i prisutan je kod žena kao i kod muškaraca.
Malo je onih (ili ne postoje) koji su sami jer su svesno tako odabrali i srećni su, bez želje da imaju nekoga. To, kada bi postojalo, ne bi bio strah od vezivanja, već samodovoljna osoba.
Mislim da takav ne postoji.
 
MiEnA:
Jel to znaci da bi, u tim trenucima, iako naidje neka "leprsava" osoba - koja budi one zmarke - odbio da bi ostao ceo?
To znaci...da, u situaciji koju sam pomenuo, ne bih nikoga ni primecivao.
Znas kako to izgleda...dodjem kuci...nema nikoga,sve stoji kako sam i ostavio.Svira ista muzika koju sam ostavio i koja mi odgovara. Nema nikoga da ne pita bilo sta.Mir,tisina,spokoj! Presvucem se opustim se i zevam sam za sebe.
Sad...postoji i druga strana.Kad bi stalno bilo tako do bi bilo uzasno dosadno. Sve ovo sto sam naveo vrlo lako moze da opisuje beznadeznu samocu,za nekoga. Ali kada mi se desi da mogu da budem potpuno sam...ja uzivam u toj samoci.
 
Upravo sam o tome govorila. Ljudsko biće može sebi da bude dovoljno, ali to nikada ne traje.
Pre ili kasnije će poželeti društvo. Tako da zaista mislim da ljudi koji su sebi dovoljni (a pod time podrazumevam ovo što je P. S. D. napisao, kada bi bilo konstanta, ne ljude koji odbijaju da budu sa nekim, već oni koji su sami zadovoljni, srećni i nikada ne požele da budu sa nekim) ne postoje.
 
MiEnA:
Mozda je cudno sto ovu temu pokrece jedno zensko, ali mislim da njoj upravo OVDE ima mesta!

Dakle - Da li postoji neko ko je SAM SEBI DOVOLJAN I SRECAN SAM SA SOBOM bez prisustva "druge polovine"?

ZNAM i NE OCEKUJEM postove tipa - ljubav je divna, zasto tako... i sl...
ovde je rec o KONSTITUCIJI LICNOSTI?

Previse slusamo o tome kako je zenama potreban "neko" da bi se osecale zasticene?
Mit ili istina? - Sta je to u vezi cega su one "nezasticene"?

Ako je tako, da li ima nekog od vas, predstavnika "jaceg" pola ko je osetio da mu nije potrebna "dopuna", i "druga polovina", NEKO KO IMA OBE POLOVINE , tj. KO JE CEO?

Ne govorim o bioloskoj potrebi sexa, vec o cistoj psihologiji?
Zene to kod vas zovu "strah od vezivanja", ali da li je to zaista strah - i ko je onda tu u goroj poziciji - oni koji traze zastitu ili oni koji odbijaju pomoc?

Dakle, CELI, javite se i pomozite mi da raspetljam ovaj mit... ili istinu?
busted! ;)
 
zasto to mora biti strah od vezivanja? zasto je po defaultu bolje biti u vezi nego biti sam?
ima ljudi koji su u dugim vezama bas zbog straha od neceg novog....
i covek je celina sam za sebe...ne moze ti niko nadomestiti sopstvene nedostatke....
i malo mi dosadno vise da citam o zenama koje hoce da se vezu...pa majku mu, samo sto jos povodac za pse da krenete da nosite...
ljudi se vezu kad osete ljubav...i tacka...ko nece da se veze, znaci da je nije osetio i sta je sad to za osudjivanje?

sto se tice mita da zene zele da se osete zasticeno....zasticeno od cega?
 
Trenutno ovo prvo,tako sada živim.
Postojale su faze, ne mogu da se vraćam i da čitam šta si sve navela, bilo je i flerta, i svašta ponešto, ali i perioda kada mi je prijalo da budem sam.
Sećam se, kad sam bio mlađan lovac ja, često sam slušao izjave sportista tipa "Hoću da se ženim, da nađem ženu, pa da se sredim i smirim". Mislim, ako te žena ne smiri i ne sredi, neće, ******, niko... Taj koncept mi nikad nije bio jasan.
 
anakin:
zasto to mora biti strah od vezivanja? zasto je po defaultu bolje biti u vezi nego biti sam?
ima ljudi koji su u dugim vezama bas zbog straha od neceg novog....
i covek je celina sam za sebe...ne moze ti niko nadomestiti sopstvene nedostatke....
i malo mi dosadno vise da citam o zenama koje hoce da se vezu...pa majku mu, samo sto jos povodac za pse da krenete da nosite...
ljudi se vezu kad osete ljubav...i tacka...ko nece da se veze, znaci da je nije osetio i sta je sad to za osudjivanje?

sto se tice mita da zene zele da se osete zasticeno....zasticeno od cega?


hehehehheheeh..ko je tebe naljutio od jutros?

po difoltu je najbolje biti onakav, kako ti TRENUTNO odgovara...verujes li da ima ljudi kojima bi samoca odgovarala kao trajno stanje?sumnjam...covek je drustveno bice, i najvece srece u životu doživljamo kao interakcije sa drugim ljudima..roditeljima, prijateljima, deci..i naravno, partnerima..ovo je toliko prežvakana prica da je bruka:roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
umeti biti sam je BITNO!:idea:
umeti biti sa nekim je takodje BITNO!:idea:
a ovo za vezivanje..hm, nije bas tako crno belo, znas..sa godina se menjaju gledanja..evo recimo ja, cak i kad bih sto posto bila sigurna da mi neko odgovara, debelo bih razmislila pre zajednickog zivota i braka..jer prosto to ne zelim sad..to nema veze sa covekom sa kojim sam ili cu biti..nego iskljucivo sa mnom i mojim stanje...
i to definitivno nije strah od vezivanja, nego nesto drugo..al me mrzi da objašnjavam:roll:
 
MiEnA:
Molim te, obrazlkozi mi zasto to nije mit?
Bas me interesuje, ustvari, zbog toga sam i pokrenula ovu themu...
Pokrenula si je na Savremenom muzhjaku, shto je onda pogreshno mesto ako te interesuje taj "mit". Ja kazem da nije, na osnovu onoga shto sam se naslushao od zhena i naslushao od mushkaraca i video oko sebe. A postoji tu i objashnjenje poput onoga sa chime sam zavrshio prethodni post. Praiskonski instinkt.
A ti obrazlozhi zashto jeste mit.
 
SINDI:
hehehehheheeh..ko je tebe naljutio od jutros?

e pa nije od jutros :)

kosa mi se dize na glavi od te fame sa strahom od vezivanja....zamisli koja bi panika nastala u redovima (i muskim i zenskim) kad bi ljudi poceli da govore to sto misle : Necu da se vezem za tebe jer te ne volim, recimo...
Bez onih sranja Ma nije problem u tebi nego u meni...
i onda ispada da svako ko nece da bude u odredjenoj vezi ima problem!
a problema nema...ne mozes da izaberes koga ces da volis, sa kim ces osetiti potrebu da se vezes (jao reci, ne podnosim je, cime se vezati - lancem?)...i fala bogu da ce kroz svaciji zivot da prodju razni ljudi sa kojima prosto necemo da ostanemo zajedno....
ali breeee....da me neko ubedjuje da imam problem, eto to me je naljutilo...jer mi se desilo iako nisam muskarac koji eto mora da ima problem sa vezivanjem...:)

ali ******, kad se suocis sa ocima punim suza onda pocnes da kenjas iz samilosti....treba i ti ljudi koji su ostavljani da imaju malo vise postenja....zasto kinjiti nekog i vezivati mu gvozdenu kuglu oko noge? po meni to nije ljubav, nego egoizam...i na kraju svega - pojavi se zena ubedjena da je totalno divna ali eto on je bio kreten sa problemom sa vezivanjem...

da li me neko shvata sta pokusavam da kazem???
i u krajnjem slucaju, zasto je glavni prioritet u zivotu biti vezan?
 
draga moja, shvatam te veoma dobro...bolje nego sto mislis...:wink:

pisala sam već o tome..ako već nekog ne voliš, najbolje što možeš da učiniš je da mu kažeš istinu..ne sranja tipa ne mogu da se vežem ili eto danas je utorak , a utorkom ne volim da budem u vezi:roll: , već istinu..ne volim te, ne želim da budem sa tobom..ne zato što si loš/a, ili neprivlačan/a, već eto jebg, takve stvari se dese...znaš, to je elementarno poštovanje drugog ljudskog bića..naravno da je teško gledati nečije oči pune suza, ali ako si bio sa nekim, i ako si čovek , a ne jaje, onda stisneš zube...i istinu u čelo...time i njemu i sebi olaksavaš stvar..uverena sam u to...

ali, to ne menja ono što sam pisala...ponekad zaista nije pravi trenutak, i nije u pitanju čovek , već mi ...ali neću da se ponavljam:wink:

važno je, možda najvažnije u svemu, da se sranja dešavaju..i da onaj koji ne voli, ili je prestao da voli nema razloga da se toga stidi...ili da se oseća krivim...svi mi smo bili u situaciji da budemo povređeni, ili da nekog povredimo...to je prosto tako:roll:
 

Back
Top