Kafana Кафана «Балкан»

veruj ne veruj, ta slika je nastala par dana pre početka bitke na neretvi

draža i kompanija su bili toliko sigurni da će zajedno sa nemcima uništiti partizane jednom za svagda, da su eto skijali a uveče kraj vatre uz rakiju delili su medjusobno ministarska mesta u novoj vladi kraljevine jugoslavije koju će oni formirati kao pobednici u ww2

kad ono, cvrc :hahaha:
 
Studenica Monastery: Renewed Fresco the Assumption of the Virgin
03-horz.jpg

https://studenicainfo.rs/en/manastir-studenica-obnovljena-freska-uspenje-bogorodice/
 

Де ако може, неко да ми објасни, откуда та "оштећења"? Да ли је то намеро рађено, како би се фреска очувала, на неки начин конзервирала, док се не створе услови да се обнови, или је у питању нешто друго? :thinking:
 
Де ако може, неко да ми објасни, откуда та "оштећења"? Да ли је то намеро рађено, како би се фреска очувала, на неки начин конзервирала, док се не створе услови да се обнови, или је у питању нешто друго? :thinking:
Ако мислиш на оне рупице по зидовима које се јасно виде на слици лево њих је направио намерно калуђер Самуило Ракић 1846 године када је покушао да преко старог фрескописа који је већ био оштећен услед временских прилика вековима уназад уради свој нови живопис.Рупице су ту да би зид могао да ухвати његов фрескомалтер.
На овој фресци није стигао да уради фрескопис а на онима на којима јесте екипа из завода за конзервацију и рестаурацију је 1951 године уклонила све његове фреске будући да су биле лошег квалитета и да се испод видео стари фрескопис кога су тако поново ослободили, оставили су само пар његових натписа.
Довео је фреске у горе стање него пре тога.
Рекло би се докон поп и говеда крсти.:(
 
што рече кнез Милош- ево мене. ето вас. рат Турцима! :lol:

драге колеге и пријатељи, велика ми је част што сам поново уредник Историје :)

Alal vera, konačno moderator sa srpskim manirima. :ok:

Častitam Vam vaspostavljenje gosn. Statelru! :hvala:

PS. Prenesite moje čestitke i Waldorfu. :D
 

Back
Top