Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na šta konkretno mislite ?jel mislite na pismo iz Regirunga da je pokrenuta nostrifikacija?imam koleginicu koja je posle 1.11. aplicirala za termin ,imala je termin u januaru i posle 14 dana dobila vizu.NIJE još uvek poslala dokumenta u Regirung....tako da najviše zavisi koje Vam zvanje stoji u ugovoru....

jeste Jovana tako je. sad sam resio to
kod mene je stajalo pflegefachkraft sto ne odgovara mojoj kvalifikacije.
zalba i sa zalobom novi ugovor sa novim zanimanjem
 
Pozdrav svima, pošto mi je odobrena viza ja bih podelila svoje iskustvo sa svima vama koji čekate ne bih li vam ulila nadu :)
Inače, prijavila sam se po nivou obrazovanja NOKS 6-8 iz oblasti društvenih nauka.
Uslovi Ugovora o radu nisu bili za plavu kartu jer bruto zarada nije ta vec nekih 10% manje. (zbog toga se viza čekala skoro 7 nedelja)
20.11.2017- Podnela zahtev za termin nakon 5 nedelja čekanja stigao mail od ambasade da je datum 05.01.2018
Nakon 7 nedelja čekanja, juče su mi javili da je odobrena viza, danas sam vizirala pasoš.
Nivo nemačkog jezika mi nisu ni tražili, ali sam prilozila B.2 iz jedne strane škole za jezike.
Ukupno vreme čekanja: 12 nedelja od dana zahteva za dodelu termina.

Pozdrav Petrogradska, ukoliko mozes javi se na arhive82@gmail.com, treba mi pomoc isto sam po noksu 6-8. Hvala ti.
 
Pozdrav svima, pošto mi je odobrena viza ja bih podelila svoje iskustvo sa svima vama koji čekate ne bih li vam ulila nadu :)
Inače, prijavila sam se po nivou obrazovanja NOKS 6-8 iz oblasti društvenih nauka.
Uslovi Ugovora o radu nisu bili za plavu kartu jer bruto zarada nije ta vec nekih 10% manje. (zbog toga se viza čekala skoro 7 nedelja)
20.11.2017- Podnela zahtev za termin nakon 5 nedelja čekanja stigao mail od ambasade da je datum 05.01.2018
Nakon 7 nedelja čekanja, juče su mi javili da je odobrena viza, danas sam vizirala pasoš.
Nivo nemačkog jezika mi nisu ni tražili, ali sam prilozila B.2 iz jedne strane škole za jezike.
Ukupno vreme čekanja: 12 nedelja od dana zahteva za dodelu termina.


Pozdrav

Cestitke na vizi i da pocetak rada bude uspjesan. Ako mogu pitati, koje ste struke? I ja sam drustvenog smjera-engleski jezik. Sta ste predali od dokumenata? Obzirom da ste napisali kako vam je plata manja od onog trazenog iznosa za plavu kartu, da li su vam u ambasadi rekli ista za plavu kartu? Ja sam u postupku ali u Ambasadi u Sarajevu.

Pozzz
 
Pozdrav svima, pošto mi je odobrena viza ja bih podelila svoje iskustvo sa svima vama koji čekate ne bih li vam ulila nadu :)
Inače, prijavila sam se po nivou obrazovanja NOKS 6-8 iz oblasti društvenih nauka.
Uslovi Ugovora o radu nisu bili za plavu kartu jer bruto zarada nije ta vec nekih 10% manje. (zbog toga se viza čekala skoro 7 nedelja)
20.11.2017- Podnela zahtev za termin nakon 5 nedelja čekanja stigao mail od ambasade da je datum 05.01.2018
Nakon 7 nedelja čekanja, juče su mi javili da je odobrena viza, danas sam vizirala pasoš.
Nivo nemačkog jezika mi nisu ni tražili, ali sam prilozila B.2 iz jedne strane škole za jezike.
Ukupno vreme čekanja: 12 nedelja od dana zahteva za dodelu termina.

Lepe vesti, srecan put! :)
 
Firma iz Nemacke je odlucila da nama nekolicini uradi vizu preko posrednika jedne nase agencije (ne znam koje).
Bili smo na probi zavarivanje, predstavnik je bio kod nas i potpisali ugovore.
Uzeli su nam samo fotokopije pasosa, verovatno da zakazu termine.
Problem je to sto mi je u pasosu stara adresa prebivalista a dokumenta za ambasadu ce biti sa novom adresom.
Ima li neko ideju sta da radim?
 
Firma iz Nemacke je odlucila da nama nekolicini uradi vizu preko posrednika jedne nase agencije (ne znam koje).
Bili smo na probi zavarivanje, predstavnik je bio kod nas i potpisali ugovore.
Uzeli su nam samo fotokopije pasosa, verovatno da zakazu termine.
Problem je to sto mi je u pasosu stara adresa prebivalista a dokumenta za ambasadu ce biti sa novom adresom.
Ima li neko ideju sta da radim?

Javi gazdi da ti se adrese ne slazu a i pre termina ce ti mozda agencija poslati poziv na staru adresu jer moras licno da predas dokumenta.
 
Pozdrav svima. Zamolila bih vas za pomoc ukoliko neko zna. Naime, registrovali smo se za termin za spajanje porodice. Kada je muz otisao da izvadi Meldebescheinigung zena koja radi mu je rekla da moze mene odmah da prijavi na adresu stanovanja posto je u Nemackoj rodjen. Nakon nekoliko dana dobila sam pismo od Bundeszentralamt für Steuern sa identifikacionim brojem. Preko njegovog osiguranja sam dobila neki broj koji je takodje potreban za posao. Ugovor o radu takodje imam. Dakle sve sto je potrebno za posao, ali problem je u tome sto sam sve to dobila bez vize. Ako neko zna bila bih zahvalna na informaciji.
 
Ilke sstrelac je reko da je dao samo kopiju pasosa ne i email svoj .Odgovaram na ono sto je napisano .Avgustovci evo punih 6 meseci i dalje cekamo
Izvinjavam se @presretac77 jeste trazili su nam i mail da im ostavimo, eto zaboravih to nisam ni znao da je vazno.
Nego, rekose da ce viza biti gotova za 3-5 nedelja!!! a citajuci ovo sa cime se svi patite to je nemoguce. Da naglasim da ovo nije detasman viza
 
Izvinjavam se @presretac77 jeste trazili su nam i mail da im ostavimo, eto zaboravih to nisam ni znao da je vazno.
Nego, rekose da ce viza biti gotova za 3-5 nedelja!!! a citajuci ovo sa cime se svi patite to je nemoguce. Da naglasim da ovo nije detasman viza

Sstrelac mislim da i ako si im dao mail agencije kad zakazuju onda upisuju svoj mail tako da termin i kad vam stigne ide njima a oni vas obavestavaju sta da ponesete od dokumenata.Ko ima iskustva sa agencijama nek se javi ja licno sam sam sebi i drugu zakazao i jos cekamo mail sa terminom
 
Sstrelac mislim da i ako si im dao mail agencije kad zakazuju onda upisuju svoj mail tako da termin i kad vam stigne ide njima a oni vas obavestavaju sta da ponesete od dokumenata.Ko ima iskustva sa agencijama nek se javi ja licno sam sam sebi i drugu zakazao i jos cekamo mail sa terminom
Ma ko zna mozda je bolje preko agencije jer kakva smo zemlja i narod, ne sumnjam da su agencije pustile svoje pipke po ambasadama tj. rade sa nekim iz ambasade
 
Pozdrav svima,

Zakazao sam uspešno termin 5. 01. '18 prema noksu 6-8, ugovor o radu ( barmen, pomoćni radnik u hotelu ).

Da li je korektno zakazivanje i da li je neko dobio termin ko je zakazao u tom periodu ?
Pozdrav kolega,

Omasio si noks, svo pomocno osoblje i uopste ne kvalifikovani radnici (gledaju poziciju iz ugovora, ne diplome) su noks 1-2, noks 6-8 je za visokoobrazovane pozicije, naucnike, sportiste i ljude koji idu na bilo koji vid skolovanja.
 
ima li neko da je predao po obrascu 26.2 a da je dobio vizu. Javi mi jedna cura malopre da su njoj odobrili po noksu 3-5 a prosle sedmice imala termin.
i imam jos jedno pitanje, jako mi je bitno. Apostille pecat, neko kaze da mora na original a sudski tumac i dosta ljudi su mi rekli da moze i na overenu kopiju, cak u agenciji su mi rekli da moze na overenoj kopiji. Ja sam tako i uradila. overila kopiju diplome i stavila apostille a sad me strah da mi to u ambasadi ne priznaju. i ne znam na koje papire jos stavljate apostille
 
i imam jos jedno pitanje, jako mi je bitno. Apostille pecat, neko kaze da mora na original a sudski tumac i dosta ljudi su mi rekli da moze i na overenu kopiju, cak u agenciji su mi rekli da moze na overenoj kopiji. Ja sam tako i uradila. overila kopiju diplome i stavila apostille a sad me strah da mi to u ambasadi ne priznaju. i ne znam na koje papire jos stavljate apostille
Kako moze apostille na original? Original se cuva i pokazuje a na kopiju ide apostille prvo sud a posle tumac
 
Postovani,
Jednk pitanje.Trenutno sam u Nemackoj kod drugara,u potrazi smo meni za posao.Vozac sam kamiona.Bili smo u jednoj firmi,dobio sam ugovor,bruto plata 2300€ bez dnevnica.Icicemo u jos nekoliko firmi,cisto da vidimo gde su bolji uslovi.Papirologiju imam,trebalo bi da zakazem termin kada se vratim.
Interesuje me sta me moze odbiti.
Imam dva kredita koja vucem za sobom...pa se sada plasim da me nece mozda zbog toga odbiti.
Hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top