Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Muma a kakvu je diplomu nosio i sta su ga pitali u vezi nje?

On ima sertifikate odavde iz srbije za motornu testeru i jos jedan o sumski traktor sa vitlo. Ali u de i bilo gde u eu se ne moze uci u šumu bez sertifikat ili diplomu EFESC Kategorije nivo:1-2-3-4.on to sad pre termina polozio u Rumuniju. I ona ga ispitivala koliko trajalo polaganje, koliko dana bio itd. Mada ko ima taj sertifikat on je vec u eu registar kao kvalifikovan testeraš. Muz to trebao da polaze u De sad 20 februara, ali pogodio se termin za vizu i firma ga poslala u Rumuniju sa grupu nemaca. Pa je tamo zavrsio.
 
Ja 21. 08.17 Poslao za termin I jos uvek nista kako oni to daju termin saraju malo ovako malo onako

- - - - - - - - - -

ceko termin od 2.avgusta, 26.januara bio na razgovoru, danas mi javili da mi odobrena viza za vozaca! 7meseci total :)
sretno svima

Cekam od 21.08.17 I jos uvek nista kako oni to dele termine saraju zatvore oci I bodu prstom pa koga ubodu. U svakom slucaju srecno jer ovde toga nema
 
Pozdrav svima!
13.februara sam se registrovala u kategoriji 6-8 NOKS. I dalje cekam na termin, a buduci da sam citala vase postove plasim se da ga necu dobiti uskoro! Zanima me gde mogu da pronadjem kolika je prosecna plata za pädagogische Ergänzungskraft u Bajernu? I kako se racuna godisnja bruto plata, buduci da sam pronasla informaciju da se bruto plata pomnozi sa 13 (jer Nemci daju i trinaestu platu) ili je to nebuloza? U svakom slucaju bice manja nego navedenih 52.000e, sto me veoma plasi!
 
Pozdrav,

imam par pitanja za sve upoznate za procedurom. Dobio sam danas poziv od velike IT kompanije i receno mi je da sam dobio posao, pripremaju ugovor, bruto cifra ce biti oko 60k.

Ja sam se na sajtu ambasade registrovao i tamo pise da cu mailom dobiti termin. Nisam diplomirao, znaci sa srednjom skolom, preko 10 godina iskustva.

Da li je to to i koliko traje proces ili je potrebno uraditi jos nesto? Moj poslodavac ce mi poslati i ostatak neophodne dokumentacije.

Hvala unapred

Za koji NOKS si se prijavio za taj posao?

Posto imas samo srednju skolu, nema veze koji posao i koliko godina iskustva spadas u 1-2 , pa tek kad odes tamo i predas papire mozda brze dobijes vizu ako je zanimanje deficitarno.

Ja sam iz slicne price, posao dobio jos u septembru, potpisao ugovor, dobio Zustimmung (koji je tada trebao) u roku od 3 radna dana... I evo sutra ce tacno 5 meseci kako cekam na termin :)

Spremi zivce i uci jezik u medjuvremenu :)
 
Za koji NOKS si se prijavio za taj posao?

Posto imas samo srednju skolu, nema veze koji posao i koliko godina iskustva spadas u 1-2 , pa tek kad odes tamo i predas papire mozda brze dobijes vizu ako je zanimanje deficitarno.

Ja sam iz slicne price, posao dobio jos u septembru, potpisao ugovor, dobio Zustimmung (koji je tada trebao) u roku od 3 radna dana... I evo sutra ce tacno 5 meseci kako cekam na termin :)

Spremi zivce i uci jezik u medjuvremenu :)

Ma kakav 1-2 to je 3-5 srednja stručna sprema. Ljudi čitajte informator!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top