Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima,jako puno korisnih informacija ovde. :worth:
Pa da podelim i ja moje muke...
Dosao sam u dojc turisticki,sklopio brak sa nemackom drzavljankom,bosanskog porekla.Dakle,isto govorno područje.Zaobišao sam proceduru ambasade za sklapanje braka,pripremio sta mi treba zakazali termin, tras ozeni se ja :zag: ... sledeca je famozna viza... pokusao sam odavde da resim sve (cuvsi da nekima upalilo) ali mucak... “idi u svoju ambasadu“.Kurs jezika neko kaze da treba neko da ne pa me zanima sta vi mislite. krenuo sam na A1 pa prekinuo pred kraj jer sam morao ovamo. Dakle ne treba mi puno pa da se usudim da izadjem na polaganje,ali ne bih gubio vreme ako ne moram,bolje da stojim u redu za vize...Nastavio bih ovde sa jezikom.Imam ovde obezbedjeno i radno mesto.Posao nije problem ali ne moze ugovor o radu bez vize. Ona ima stalan posao,stan... bla,bla. Još jedno pitanje... dali ona mora da vaditi te obracune o visini primanja i ostalo jer je iz EU... i da prijavljen sam ovde,odjava ili ne? svaka informacija dobrodošla,unapred hvala. :worth: :dash:
 
ODOBRENA VIZA
Evo i ja da podelim s'vama, iako drugi nista ne jave kada dobiju vizu.
10.3.2017 podneo zahtev, 29.03 javili da mi je termin 15.05. 22.07 stiglo pismo nepotpuna dokumentacija, poslodavac nije hteo da mi posalje Geverbe. Nasao sam sajt gde gde se moze kupiti Handelregistar koji kosta 11e http://handelsregister-online.net
Danas javili da je odobrena viza.
Upitanju je radna viza.
Hvala svima na pomoci
 
Pozzzzz za sve učesnike foruma .MID HEALER pratio sam malo forum i video da si profesor oko ovih pitanja oko Nemacke.
Biću kratak dobio sam ugovor o radu,dozvolu savezne agencije ,zakazao termin ,dobio ga oktobra.
Nadam se sve najboljem .Pitanje:posle koliko vremena mogu u Nemackoj da povučem porodici i šta posle 2020 .Jer mi nije jasan program 2016-2020,
Da li se može raditi i posle 2020 ili.....??? Hvala
 
Pozzz za sve nov sam na forumu malo se ne snalazim bas,potrebna mi je informacija oko vize u Nemackoj.
Nadam se da ću završiti vizu i otići u Nemacku --pitanje ko zna posle koliko vremena mogu povuci porodici sa sobom ,
I ovaj program mi nije jasan 2016-2020 šta posle toga da li možemo i dalje raditi tamo iliiii???
 
Informacija ako je nekom od koristi:
Termin sam cekao 5 nedelja i dobio ga za 17.08. poziv za viziranje sam cekao mesec dana i jedan dan odnosno 18.09.
Aplicirao sam za plavu kartu.


Zdravo,

ja sam IT struka i nasla sam posao, ali cekam termin u ambasadi. Naravno, kao i svima ostalima, uvek su neki problem prisutni. Firma koja mi je ponudila ugovor je podnela zahtev za saglasnost, tako su im rekli da je potrebno. I sada sam u procesu cekanja.

Drugi problem je sto su mi rekli da ce mi dati potpisan ugovor tek nakon dobijanja vize a ja ne mogu dobiti vizu bez unapred potpisanog ugovora. Da li si i ti imao taj problem i kako si ga resio? I prilikom popunjavanja zahteva za vizu koje si boravke u Nemackoj uneo? Sve, ili samo prijavljene boravke?

Ako ti nije problem, da li mozes samo ukratko da napises svoj put do dobijanja vize?

Hvala unapred i naravno srecno :)
 
krenuo sam na A1 pa prekinuo pred kraj jer sam morao ovamo. Dakle ne treba mi puno pa da se usudim da izadjem na polaganje,ali ne bih gubio vreme ako ne moram,bolje da stojim u redu za vize...
koliko ja znam (neka me ispravi neko ako gresim) za spajanje porodice preko supruznika koji je nemacki drzavljanin TREBA polozen A1, a za pridruzivanje supruzniku u Nemackoj koji nije Nemac (EU drzavljanin, neko sa vizom i sl.) NE TREBA! jeste malo nelogicno, ali sam prilicno siguran da je tako! bojim se da ti nece odobriti vizu bez polozenog kursa... :(
 
Našao sam formular za vizu koji treba popuniti pre odlaska u ambasadu,naišao sam na pitanje --da li imate zdravstveno osiguranje-
ŠTA treba napisati u formularu, kada dobijam osiguranje tek kada odem u Nemacku i počnem raditi .A traže mi i posle dobijanja vize da imam osiguranje
na period koliko mi traje viza .Ne znam šta popuniti......pomagajte narode ko zna.?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top