Nestade josh jedan "neprijatelj" amerike :(

toliko mi je sve jedno i za jedne i za druge...ovi namerno izazivaju,amerikanci po obicaju pokusavaju da budu pametni a glupi su i jedni u drugi...nerviraju me...za sve ovo vreme samo su napravili haos sa cenom nafte i konstantno gusili po vestima sa 'breaking news' iz iraka i 'suicide bombers'... :roll: :evil:
 
ma nece biti intervencije,koje su,zaista cisto sranye,ali bi taj iran trebalo malo zauzdati preko un mehanizama,pogotovo sto se qrce,prete da izrael treba sravniti sa zemljom,stvaraju nuklearni program..uz to,mislim da pola muslimanske opasnosti po celom svetu,ukljucujuci i npr.bosnu dolazi ili se finansira iz irana ili saudijaca..
a i danas je zaista fetish imati zemlju u kojoj vlada tako rigorozni islam..jeste,neko ce reci to je njihova tradicija,sta ti ja znam,ali mislim da niko tamo nije pitao,npr.iranske zene da li bas sve uzivaju da nose ona sranya,ili to i nije bas tako dobrovoljno..dakle,to je ona prica kad drzava se ne sekularizuje i namece "drzavnu religiju",a sve pod plastom obicaja i tradicije..fetishizam..:)
 
Ja iskreno nemam neki niti pozitivnih niti negativnih razmisljanja o Iranu,
Kad pomislim na Iran sjetim se odmah Serijatskog Zakona koji vazi u toj zemlji i odmah mi na oci dodju sve one ubradjene kojima se ni oci ne vide.. Iran je doista Islamska zemlja, mozda malo vise radikalnijih zakona po stanovnistvo jer vlada cisti Islamski rezim bez demokratije kakva bar postoji u zemljama balkana da ne govorim sire..

No i pored svega meni ne smetaju takva uredjenja jer su njihova i sve dok (a da li) oni zaviru u necija uredjenja ostaje da se vidi i zna (pogledaj na BiH)...

Sto se tice napada USA na Iran on je izvjestan samo je pitanje medijske pripreme, trazenje razloga i naravno priprema vojne intervencije..

Po mojem razmisljanju koje ne mora da bude ispravno napad na Iran bi mogao da se dogodi 6 mjeseci prije predsjednickih izbora u USA.. A zasto tada zakljucite sami..

Poz.
 
Ja mislim da sada sledi pauza od 10 godina makar sto se tice Irana i uopste Bliskog Istoka,dok ne ucvrste baze u Iraku i Avganistanu,u medjuvremenu ce verovatno preuzeti Kubu posle Kastrove smrti,i sigurno Venecuelu,ali ne mislim da ce to uraditi vojnim akcijama nego na mnogo suptilniji nacin...
Posle toga,kada opet na vlasti budu republikanci,pretpostavljam da ce napasti i Iran.
 
eremita:
Дајте, људи, је л' има неко оног смајлија да ми позајми, оног што лупа главом о зид ????
15.gif

Еве СРБИНЕ
 
crow:
neznam... meni je iran na neki nachin drag kao pojava.
jer ovaj svet treba da ima vishe centra moci. a i kao narod su OK.

iran meni nikako nije "draga pojava",za vreme rada u bosni su bili finansijeri broj 1 (zajedno sa saud.arabijom)alijinog islamskog rezima.koliko ja znam,u bosnu su slali krvnike mudzahedine,kao i veliki broj tzv."ucitelja islama",kako bi indoktrinisali ortodoxnim islamom bosansku omladinu.
 
serb_pagan:
iran meni nikako nije "draga pojava",za vreme rada u bosni su bili finansijeri broj 1 (zajedno sa saud.arabijom)alijinog islamskog rezima.koliko ja znam,u bosnu su slali krvnike mudzahedine,kao i veliki broj tzv."ucitelja islama",kako bi indoktrinisali ortodoxnim islamom bosansku omladinu.
И данас шаљу у БиХ арапске имаме да уче миуслимане нови ислам. читај РАТОБОРНИ
 
GZ:
Ja iskreno nemam neki niti pozitivnih niti negativnih razmisljanja o Iranu,
Kad pomislim na Iran sjetim se odmah Serijatskog Zakona koji vazi u toj zemlji i odmah mi na oci dodju sve one ubradjene kojima se ni oci ne vide.. Iran je doista Islamska zemlja, mozda malo vise radikalnijih zakona po stanovnistvo jer vlada cisti Islamski rezim bez demokratije kakva bar postoji u zemljama balkana da ne govorim sire..

No i pored svega meni ne smetaju takva uredjenja jer su njihova i sve dok (a da li) oni zaviru u necija uredjenja ostaje da se vidi i zna (pogledaj na BiH)...

Sto se tice napada USA na Iran on je izvjestan samo je pitanje medijske pripreme, trazenje razloga i naravno priprema vojne intervencije..

Po mojem razmisljanju koje ne mora da bude ispravno napad na Iran bi mogao da se dogodi 6 mjeseci prije predsjednickih izbora u USA.. A zasto tada zakljucite sami..

Poz.


nemaju izbori veze sa ratovima, jer amerikom uvek vladaju isti ljudi...
 
Elvin:
Ja mislim da sada sledi pauza od 10 godina makar sto se tice Irana i uopste Bliskog Istoka,dok ne ucvrste baze u Iraku i Avganistanu,u medjuvremenu ce verovatno preuzeti Kubu posle Kastrove smrti,i sigurno Venecuelu,ali ne mislim da ce to uraditi vojnim akcijama nego na mnogo suptilniji nacin...
Posle toga,kada opet na vlasti budu republikanci,pretpostavljam da ce napasti i Iran.

sumnjam da ce 10... manje :(

a suptilnije metode su suptilnije... al ratovi se mnooogo vishe isplate...
 
crow:
Shta mislite... koliko dugo ce da treba da Iran bude okupiran :(

strashno je kako neki moron, pion vladara iz senke moze da povede jedan narod u samoubistvo.

il je iran postao dovoljno jak da moze da se otrgne "piramidi" i postane josh jedna opcija na koju treba rachunati?


Prvo, zivela industrija naoruzanja!

Drugo, bice to jos jedna "velja kruska".

Trece, za islam kakav se emituje u realnosti jos nisam razvila dovoljan nivo tolerancije.
 
crow:
sumnjam da ce 10... manje :(

a suptilnije metode su suptilnije... al ratovi se mnooogo vishe isplate...

Pa znas kako mislim da ce to svakako uraditi sledeca republikanska vlada,znaci najranije za nekih 8 godina,a sto se tice tih suptilnijih metoda njih uglavnom primenjuju na manje zemlje,tipa Nikaragve i sl. Sad sto se tice Venecuele ona ce svakako doci na red uskoro,pre svega zbog nafte,mada verujem da ce to biti ipak neka revolucija a ne intervencija, uostalom saznacemo uskoro...
 
Evo ti informacije, pa se ti onda :lol: ;)

450px-Tehranshomal.jpg


Tehran (also transcribed Teheran) (تهران in Persian), population 9,000,000 (metropolitan: 14,000,000), and a land area of 254 square miles, the capital of Iran (Persia) and the center of Tehran Province. Tehran is located at 35°40′ N 51°25′ E. [1]

Within 10 minutes of driving distance from Tehran lies an excellent ski resort. Tochal is the world's fifth highest ski resort at over 3730m at its highest 7th station. The resort was completed in 1976 shortly before the overthrow of the Shah.

Here, one must first ride the eight km (five mile) long gondola lift which covers a huge vertical. The 7th station has three major slopes. The resort's longest slope is the south side U shaped slope which goes from the 7th station to 5th station. The other two slopes are located on the north side of the 7th station. Here, there are two parallel chair ski lifts that go up to 3900m near Tochal's peak (at 4000m), rising higher than the gondola 7th station station. This altitude is higher than any of the European resorts including Mont Blanc.

From the Tochal peak, one has a spectacular view of the Alborz range, including the 5671 metre (18606 ft) high Mt. Damavand, an extinct volcano.

At the bottom of the lifts in a valley behind the Tochal peak is Tochal hotel, located at 3500m altitude. From there a T lift takes skiers up the 3800 metres of Shahneshin peak, where the third slope of Tochal is.
 

Back
Top