Bol iznad levog testisa

fanstebre

Poznat
Poruka
7.952
Imam iza sebe jak ritam treninga i u jednom trenutku sma poceo da osecam bol negde oko levog testisa vise kao da je u donjem delu stomaka s leve strane......da li je to posledica uvecane slezine zbog napora ili nesto drugo?
Ne boli me kad mirujem vec kad se krecem ali ne stalno recimo potrcim/hodam zaboli me malo (vise nelagodnost nego bol), nastavim da trcim/hodam - prestane, a kad stanem pa krenem ponovo sve krece iz pocetka.....
 
Imam iza sebe jak ritam treninga i u jednom trenutku sma poceo da osecam bol negde oko levog testisa vise kao da je u donjem delu stomaka s leve strane......da li je to posledica uvecane slezine zbog napora ili nesto drugo?
Ne boli me kad mirujem vec kad se krecem ali ne stalno recimo potrcim/hodam zaboli me malo (vise nelagodnost nego bol), nastavim da trcim/hodam - prestane, a kad stanem pa krenem ponovo sve krece iz pocetka.....

Kod urologa da pogleda testise pa da se uradi ultrazvuk i mozda jos neki nalazi.
 
Nema nikakve izbocine...osecao sam slicnu nelagodnost pre nekih god i po dana na isti nacin i bas u periodu kad sam jako trenirao....samo mi nije jasno bilo tada a ni sada o cemu se radi....

Bas to ..lici na bruh .Fizicki napor izuzetno doprinosi pojavi hernije koja se u pocetku i ne vidi ali pocinje sa tim bzvz osecajem iznad testisa . Smanji napor ali idi kod lekara na vreme.
 
Da li uvecanje limfnih zlezda (u tom predelu donjeg dela stomaka i prepona) usled napora moze da ima slicne simptome? I ne znam da li tripujem ali s leve i desne strane donjeg dela stomaka (na mestu gde se trbusni misici spajaju sa butinama, blize kukovima) imam neko ispupcenje koje nije vidljivo ali se oseti na dodir i tvrdo je, ne boli....jel to nesto abnormalno ili je normalna stvar u ljudskoj anatomiji ali sam ja od straha umislio to? :)
 
Mozda ti je za sada samo prosiren ingvinalni kanal, koji se polako siri dok ne dobijes ingvinalnu kilu - pokusaj mrdanja i ispadanja organa kroz taj otvor i promena njihove fizicke lokacije .

U svakom slucaju prekini fizicku aktivnost odredjeno vreme, pa kada se vratis treninzima, oprezno i zapamti, ne napinji se previse i ne dizi tezine koje ne mozes da podignes uz sredisnji neki napor.

Tezine bilduju ego a ne misice.

Zajebi "jak ritam treninga", nisi ti Djokovic, niti Mejveder, ako tako nastavis imaces jak ritam ingvinalne kile koje ce da stalnu ulazi i izlazi kroz ingvinalni prostor koji ce sve vise i vise da se siri pa ce sva creva da ti sidju u levo jaje i onda ce biti veliko kao bostan.

- - - - - - - - - -

P.s. I ne valja sto je bol kod levog testisa... Da kod desnog pa i hajde, ali je rizicnije kada je kod levog i tada valjda bolje oznacava da je moguca hernia (kila) u pitanju.

Treba utvrditi i da li nije doslo do uvrtanja testisa - torzije, i da li mozda nije uvecana vena testisa, da li postoji nakupljena tecnost u kesici testisa itd....

To sve proverava urolog rutisnim pregledom, pa ako se bol nastavi, ne cekaj nego pravac kod njega.

A za kasnije, dobar savet - 1 mesecno prilikom tusiranja opipavati testiste i traziti nesto kao npr zrno graska. Ako to nadjete, mozda imate tumor testisa i onda sto pre kod lekara, jer se tada veoma, veoma uspesno leci jer cete ga otkriti u pocetnoj fazi.

Kod zena slicno sa ispipavanjem dojki prilikom tusiranja.

Ova prevencija mnogo znaci.
 
Poslednja izmena:
Da li uvecanje limfnih zlezda (u tom predelu donjeg dela stomaka i prepona) usled napora moze da ima slicne simptome?
ne može

I ne znam da li tripujem ali s leve i desne strane donjeg dela stomaka (na mestu gde se trbusni misici spajaju sa butinama, blize kukovima) imam neko ispupcenje koje nije vidljivo ali se oseti na dodir i tvrdo je, ne boli....jel to nesto abnormalno ili je normalna stvar u ljudskoj anatomiji ali sam ja od straha umislio to? :)
ovako kako opisuješ je verovatno normalno ali napamet se ne može ništa reći, idi na pregled.
 
Da li uvecanje limfnih zlezda (u tom predelu donjeg dela stomaka i prepona) usled napora moze da ima slicne simptome? I ne znam da li tripujem ali s leve i desne strane donjeg dela stomaka (na mestu gde se trbusni misici spajaju sa butinama, blize kukovima) imam neko ispupcenje koje nije vidljivo ali se oseti na dodir i tvrdo je, ne boli....jel to nesto abnormalno ili je normalna stvar u ljudskoj anatomiji ali sam ja od straha umislio to? :)

Pipni se da li imas neku kvrgicu na testisu
 
Imam iza sebe jak ritam treninga i u jednom trenutku sma poceo da osecam bol negde oko levog testisa vise kao da je u donjem delu stomaka s leve strane......da li je to posledica uvecane slezine zbog napora ili nesto drugo?
Ne boli me kad mirujem vec kad se krecem ali ne stalno recimo potrcim/hodam zaboli me malo (vise nelagodnost nego bol), nastavim da trcim/hodam - prestane, a kad stanem pa krenem ponovo sve krece iz pocetka.....

Pravac kod urologa na pregled.
Moze se uzeti u obzir: bruh, varikocela, cista na testisu ili hidrocela. Sve ovo ne mora da se operise, ali mora da se prati.

Pozz od Doktora Medicine.
 

Back
Top