predrasude i sta dalje....

indigo

Aktivan član
Poruka
1.056
znate i sami, svaki dan cujemo kako su "plavuse glupe", "jedinci sebicni", "srbi visa rasa" :), "raspustenice" ono sto im "ime" kaze, i sve tome slicno....
mislim, dakle, na sve slicne stavove i misljenja, koji nisu obavezno istiniti, i koji, podlozni racionalnom razmisljanju - cesto budu dokazivo drugaciji.

jeste li vi svesni da imate neke svoje predrasude? koje su vam najcesce? borite li se protiv njih, ili mislite da su bas istinite, dobre i korisne za zivot uopste?

da li ima nekih, medju svetom uvrezenih predrasuda, stereotipa koji su vam posebno smetali u zivotu, i kako ste to sa sobom (i sa ostalima :) ) resili?

dobro jutro i prijatan dan svima :).
 
što sam starija provaljujem da posedujem nekakve predrasude
ali svašta sam u životu videla i doživela...
pa zapravo imam iskustvo..koje se neretko poklopi sa nekim predrasudama za koje sam "do juče"
tvrdila da nemaju veze sa mozgom...:roll:
 
..Trudim se da formiram misljenje o nekome / necemu na osnovu vlastitog iskustva ( i nikako na "prvu loptu" ) i time izbegavam predrasude.
Ne volim globalizovanje stvari, vec individualni pristup svemu.
Predrasude jesu prisutne, ima ih bezbroj..samo ih ja u sirokom luku zaobilazim :)
 
pikax:
..Trudim se da formiram misljenje o nekome / necemu na osnovu vlastitog iskustva ( i nikako na "prvu loptu" ) i time izbegavam predrasude.
Ne volim globalizovanje stvari, vec individualni pristup svemu.
Predrasude jesu prisutne, ima ih bezbroj..samo ih ja u sirokom luku zaobilazim :)

"doktorice su uobrazene"....LOL

kad smo vec kod toga, jedna moja drugarica (uciteljica) je pre nekog vremena cula da su "uciteljice emancipache", tim biranim recima :).
 
n da..
i svi ste ledeni nakrofili...
(mada nisam sigurna jesam li dobro napisala imam komšinicu koja za narkomane kaže narkofili)
ložite se na zelene mantije,ledene operacione sale.i azveket instrumenata...
a kada uspavate pacijenta onda duvate anesteziju:p
keve mi...čula od pacijenata u kbc zvezdara:p
mislim,ipak mi ,pacijenti znamo s kim imamo posla
 
xpajamacax:
n da..
i svi ste ledeni nakrofili...
(mada nisam sigurna jesam li dobro napisala imam komšinicu koja za narkomane kaže narkofili)
ložite se na zelene mantije,ledene operacione sale.i azveket instrumenata...
a kada uspavate pacijenta onda duvate anesteziju:p
keve mi...čula od pacijenata u kbc zvezdara:p
mislim,ipak mi ,pacijenti znamo s kim imamo posla

ROFLMAO :)

'ajmo ljudi malko o raspustenicama, ili o pokvarenim, sebicnim i razmazenim jedincima, to tek obecava....LOL.
 
pajamaco - NAKROFILI?! HAhahahahahahahah, ej sto si me dobro nasmejala od srca, dusho!! Nekrofili, bre, to smo ti mi, jashta! Lozimo se na smrt pa to ti je...! :)

Ja se najvise jezim na one predrasude koje ugrozavaju druge ljude i njihova prava ili dovode do zlostavljanja ljudi najgorih vrsta (ili do diskriminacije). Stoga = predrasude o boji koze, naciji, veroispovesti, politickom opredeljenju (ogardjujem se u odnosu na radikale - licni dozivljaj iritacije na njihovu priliku i pojavu nije predrasuda vec stav!), zatim o seksualnom opredeljenju, izboru zanimanja (na primer, custe li da slovi kako su po pravilu ginekolozi - muskarci, kao i hirurzi, i da tako i TREBA da bude??), predrasude o radjanju i pravu na odluku o radjanju, i da ne nabrajam.....
Ja bre lepo zivim utisini sa svojim predrasudama - stidim ih se i zivim sa svescu o njima, ali ne ugrozavam nikoga. A ovi sto lupaju na sva zvona kako su Srbi jedino cistokrvni potomci Isusa, ili kako treba zabraniti abortus, pa onda kako su jedini nepismeni u Srbiji nacionalne manjine i tako to - njih bi (bez predrasude) stavila u kozu tih drugih bar na 48 sati, da vide kako to izgleda biti 'sa one strane' !!!
 
WithdrawnWater:
pajamaco - NAKROFILI?! HAhahahahahahahah, ej sto si me dobro nasmejala od srca, dusho!! Nekrofili, bre, to smo ti mi, jashta! Lozimo se na smrt pa to ti je...! :)

Ja se najvise jezim na one predrasude koje ugrozavaju druge ljude i njihova prava ili dovode do zlostavljanja ljudi najgorih vrsta (ili do diskriminacije). Stoga = predrasude o boji koze, naciji, veroispovesti, politickom opredeljenju (ogradjujem se u odnosu na radikale - licni dozivljaj iritacije na njihovu priliku i pojavu nije predrasuda vec stav!), zatim o seksualnom opredeljenju, izboru zanimanja (na primer, custe li da slovi kako su po pravilu ginekolozi - muskarci, kao i hirurzi, i da tako i TREBA da bude??), predrasude o radjanju i pravu na odluku o radjanju, i da ne nabrajam.....
Ja bre lepo zivim utisini sa svojim predrasudama - stidim ih se i zivim sa svescu o njima, ali ne ugrozavam nikoga. A ovi sto lupaju na sva zvona kako su Srbi jedino cistokrvni potomci Isusa, ili kako treba zabraniti abortus, pa onda kako su jedini nepismeni u Srbiji nacionalne manjine i tako to - njih bi (bez predrasude) stavila u kozu tih drugih bar na 48 sati, da vide kako to izgleda biti 'sa one strane' !!!

"sve studente NA NJIVU treba poslati....."

a toga sto se tice da muskarci treba da su ginekolozi i hirurzi, to cu kao prvo ujutru da "objasnim" mojoj zaovi... da bi postala ginekolog, pa jos na onkologiji, morala je da radi triput vise, i deset puta vise da se dokazuje...
da ne zanemarim jednu prijateljicu koja je oralni hirurg (u ono doba bila prva u vojvodini): takodje je radila za troje, i za kolegu koji je zajedno s njom dobio specijalizaciju.... jerbo se on u prvu smenu najcesce pojavljivao oko 10 (ako se uopste pojavi :) ), i onda u donjem vesu cedio bubuljice pred ogledalom u operacionom bloku...... LOL. posle nekoliko godina se cudom cudio i ogovarao na sve strane kako nije ON, zaboga, postao nacelnik - pa MUSKO je..... heheh, roman da napises.....

 
oh pa zar je predrasuda to da su radikali budale? :)

trudim se da nemam predrasude mada ih imam....recimo azijati klasicni muzicari....ama nikad necu priznati da imaju nesto vise od tehnike...eto, cista predrasuda....
 
anakin:
kako nikom nije palo na pamet da preti seljaku fakultetom? odes na pijacu i proderes se "svi cete meni vi na fakultet"....:)
ta izjava sa njivom mi je skoro omiljena....

hahahahahah, jaaao, anakin, umrecu od smeha :) :)
idi u pershun :)

jah, kad si vec tu: "poznato" je da su "umetnici lenji", "izgubljeni u vremenu i prostoru", da su odreda uduvani, i sta znam.... jes' ti nachula sta o tome?

joooj, valjda ce usta da prestanu da mi se krive....LOL.
 
kad smo vec kod toga da su plavuse glupe.... pre neki dan procitah ovo (oficijelni sajt MENSA-e za srbiju i crnu goru):

_______________
SIG za Plavuše U cilju rušenja predrasuda o plavušama, na godišnjici MENSE u NS doneta je svečana odluka o osnivanju Special Interest Group-a za PLAVUŠE. Za koordinatora SIG-a izabrana je Marjanov Lazarela uz punu podršku Merković Ane (koordinator SIGa za Suboticu) i Milanković Silvije. Planirani koordinator SIGa za Kragujevac (dok se ne ofarba u plavo) je Milosavljevic Jelena. Stoga apelujemo na sve plavuše da se jave i učestvuju u predstojećim aktivnostima, pa molimo koordinatore lokalnih mensi da nam na vreme upute poziv....
__________________
 
uuuu.....za umetnike je trebalo da zapisujem sta sam sve cula....
ali zavisi sta...za vajare i slikare je opste poznata predrasuda da su narkomani i budale, za pisce da su lenstine a za izvodjace da su ego-manijaci :)
a za devojke koje sviraju klavir...jaooooooooooo....moras da si mala, nezna, krhka i izgubljena devojcica sa dugackim prstima, ubledela u licu i mrsava i totalno pogubljena....otprilike ne mozes ni da odes u WC bez da ti neko pomogne....uz to ide i onaj zaneseni izraz lica jer pobogu sviras klavir pa mora da ti se svasta mota po glavi :)
a to svasta je uvek nesto fino i milo jer je klavir jedan fini i mili instrument, wahahahaha...

ne daj boze da zapalis cigaru, opsujes ili makar izadjes na sunce....moras da izgledas kao da samo sto moljci nisu poceli da te jedu...:)
 
anakin:
uuuu.....za umetnike je trebalo da zapisujem sta sam sve cula....
ali zavisi sta...za vajare i slikare je opste poznata predrasuda da su narkomani i budale, za pisce da su lenstine a za izvodjace da su ego-manijaci :)
a za devojke koje sviraju klavir...jaooooooooooo....moras da si mala, nezna, krhka i izgubljena devojcica sa dugackim prstima, ubledela u licu i mrsava i totalno pogubljena....otprilike ne mozes ni da odes u WC bez da ti neko pomogne....uz to ide i onaj zaneseni izraz lica jer pobogu sviras klavir pa mora da ti se svasta mota po glavi :)
a to svasta je uvek nesto fino i milo jer je klavir jedan fini i mili instrument, wahahahaha...

ne daj boze da zapalis cigaru, opsujes ili makar izadjes na sunce....moras da izgledas kao da samo sto moljci nisu poceli da te jedu...:)

hahahah, sto rece jedan moj drugar - "kao nesto sto je odlezalo U PIRAMIDI" :).
a sta fali, bre, klaviru - opste je poznato da devojcice iz finih kuca treba da sviraju klavir, znaju francuski, lepo pisanje, i sta ono bese... :)

salu na stranu, pre neki dan sam gledala nesto na temu kako u USA jedna od pet mladih balerina upadne u anoreksiju, a nije bolje ni sa gimnasticarkama.... strasno.

ma, ja BAS volim moju predrasudu da npr. dobre soul ili dzez pevacice treba da budu crnkinje, i izgledaju kao debele babetine sa gomilom nojevog perja, LOL. sta fali :).
 
O pa, ono da su 'psihijatri - sa kim si onakav si!' ludi i poremeceni (jer zasto bi inace i bili psihijatri nego da sakriju svoje ludilo i dobiju moc! :)

A ono za pretnje seljacima na pijaci da ce na fakultet po kazni me je jako zabavilo! :):):):)

E da, jos i to: da 'nisi kompetentan da pricas o deci ako nemas decu' (sa ovog foruma, nazalost, kao - je l' ti uopste imas decu?! Jer ako nemaz, zaboga, fali ti deo sive kore gde se genberisu razmisljanja na temu, sta li?!?!)
 

Back
Top